Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
Geen concerten bekend voor 03-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Olbrich (Blind Guardian) - 59
  • Andy Kerr (Ashes Of Eden) - 43
  • Bobby "Blitz" Ellsworth (Overkill) - 67
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned)† - 55
  • Gary Young (Pavement) - 73
  • Jon Drenning (Crimson Glory) - 61
  • Marjolein Kooijman (The Gathering) - 46
  • Mikael Ehlert (Hatesphere) - 53
  • Niko Kalliojärvi (Amoral) - 42
  • Tony Bono (Whiplash)† - 62
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder)† - 45
  • Valentin Zechiu (Magica) - 48
  • Vito Marchese (Novembers Doom) - 44
Review

Lutomysl - Overcoming Babel
Jaar van release: 2012
Label: Nihilward Productions
Lutomysl - Overcoming Babel
Het is altijd interessant om een band die je al jaren niet meer volgt ineens weer tegen te komen. Dit Oekraïense eenmansproject leverde alweer bijna een decennium geleden een aantal fijne underground blackmetalalbums af, waarvan Winter Of Humanity en The Challenge mijn favorieten waren. Het waren charmante plaatjes (hoewel ik ervan overtuigd ben dat niet iedereen dit adjectief zou gebruiken om de albums te omschrijven) die een typische ‘Oostblok-blackmetalsound’ lieten horen: razende riffs die bij vlagen dissonant en verwrongen aandoen, maar wel beduidend afwijken van de zoveelste Darkthrone-kloon.

Na het debuutalbum voor Total Holocaust Records (I’m Quintessence) ben ik dit heerschap een beetje uit het oog verloren, totdat eind vorig jaar ineens Overcoming Babel verscheen. Enig speurwerk leerde dat het alweer de achtste full length is (het werk onder Profane Solitude niet meegerekend). De beste man achter dit eenmansproject heeft dus niet stil gezeten. Een eerste luisterbeurt verder kan ik een glimlach niet onderdrukken, want er is weinig veranderd in de afgelopen jaren. Lutomysl staat nog altijd garant voor krachtige underground black metal, waarin de basis ligt bij eigenzinnige riffs, voort ratelende drums en ijzig gekerm. Lutomysl is wellicht een wat betere muzikant geworden, maar hij blijft trouw aan zijn basissound - en dat is maar goed ook, want deze muziek blijft vrij herkenbaar.

De enige muzikale vergelijking die zich opdringt, is die met het eveneens Oekraïense Lucifugum, dat op een soortgelijke wijze zijn nummers lijkt te structureren, maar die band is wel een stuk minder toegankelijk in termen van productie. Niet dat Overcoming Babel nu direct een Abyss-productie heeft meegekregen, maar zo’n dissonant zoemend wespennest als bij Lucifugum wordt het nergens. Verder valt na meerdere luisterbeurten toch wel op dat de nummers wel degelijk beter in elkaar zitten dan voorheen. Zo zijn de vertragingen vaak uitstekend getimed, waardoor de nummers uiteindelijk aan kracht winnen, en duikt er met enige regelmaat subtiel akoestische gitaarwerk op (Не гаси! en Исповедь), dat bovendien gematigd wordt gebruikt en een mooie melancholische ondertoon aan de muziek mee geeft.

Het zijn echter felle en gedreven nummers als Раб en Рвущейся свободой waarop Lutomysl het best uit de verf komt. In combinatie met de getergde vocalen leveren dit venijnige momenten op, waar veel blackmetalliefhebbers ongetwijfeld mee uit de voeten kunnen. Overcoming Babel is uiteindelijk gewoon een sterk werkstuk geworden dat vanzelf wel zijn weg naar het juiste publiek zal vinden.

Tracklist:
1. За маской (Behind The Mask)
2. Не гаси! (Don’t Put Out!)
3. Исповедь (Confession)
4. Дотла (To Ashes)
5. Раб (Slave)
6. В жерновах времени (In Millstones Of Time)
7. Рвущейся свободой (With The Bursting Freedom)
8. Вавилон (Babel)

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 16 juni 2013

Zoeken
    30 april:
  • The Great Observer - Loss Of Transcendence
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.