Enquête

Over welke headliner van Graspop 2024 ben jij het meest enthousiast?

Alice Cooper
Avenged Sevenfold
Bring Me The Horizon
Five Finger Death Punch
Judas Priest
Machine Head
Scorpions
Tool

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 november:
  • Fear Factory, Butcher Babies en Ignea
  • Gorgoroth, Aeternus, Impalement em Aran Angmar
  • Wargasm en Belle And The Beats
  • 1 december:
  • Fear Factory, Butcher Babies en Ignea
  • Man As Plague, The Unslain, Burning, Bildtstar en Beyond The Pale
  • 2 december:
  • Toxic Shock, Utopie, Parasite, World Decay, Sportweekend en Fazed
  • 3 december:
  • Alestorm, Elvenking en Trick Or Treat
  • Audrey Horne
  • Babymetal
  • Gorgortoh, Aeternus, Impalement en Aran Angmar
  • Thundermother en Lansdowne
  • ¡Pen­de­jo!
  • 4 december:
  • Babymetal
  • 5 december:
  • Paul Di'Anno, Nightride, Electric Gypsy en Nocturnall
Geen concerten bekend voor 30-12-2023.
Kalender
Vandaag jarig:
  • ADM (The Birthday Massacre) - 47
  • Billy Idol (Generation X) - 68
  • Cherie Currie (The Runaways) - 64
  • David Sancious (Bruce Springsteen) - 70
  • John Moyer (Disturbed) - 50
  • Mike Stone (Queensrÿche) - 54
  • Richard Barbieri (Porcupine Tree) - 66
  • Roger Glover (Deep Purple) - 78
  • Stephan Lill (Vanden Plas) - 55
  • Zoltán "Piócásember" Király (Akela) - 43

Vandaag overleden:
  • Aleksander "Olass" Mendyk (Acid Drinkers) - 2008
  • Munetaka Higuchi (Loudness) - 2008
  • Scott Smith (Loverboy) - 2000
Review

Lutomysl - The Challenge
Jaar van release: 2005
Label: Eastside
Lutomysl - The Challenge
In het kille en verpauperde Oostblok wemelt het van de black metalbandjes, waarvan velen vaak nogal rommelig klinken. Daarom is het soms lastig om door de bomen het bos te zien, met als risico dat een band als Lutomysl door veel genrefans over het hoofd wordt gezien. Onterecht, want dit eenmansproject heeft al enkele sterke albums uitgebracht de afgelopen jaren.

Zo ook het oorspronkelijk in 2002 verschenen debuutalbum The Challenge, dat misschien zelfs nog wel het beste werk van Lutomysl is. Er staan vier echte, lange nummers op dit album, die overwegend stevig doorhakken, maar door de sterke riffs wél voortdurend weten te boeien. Door de dominante (Oekraïense) zang wint de muziek bovendien aan kracht. Met name het furieuze How Can One Sleep Peacefully en het prima Numbness weten te overtuigen.

Hoewel Lutomysl vrij traditioneel klinkt, laat de band zich toch niet direct vergelijken met andere bands. De enige vergelijking die in mij opkomt, is met het eveneens Oekraïense Lucifugum. Beide bands hebben een redelijk karakteristieke manier van compositorische opbouw, waardoor ze duidelijk herkenbaar zijn als Oost-Europese bands, in tegenstelling tot Noord-Europese bands, die meestal toch nog steeds de mosterd bij grote namen als Darkthrone, Immortal en Mayhem halen.

“Dat zal allemaal wel”, hoor ik de meeste mensen nu denken, “maar hoe zit het met de productie, die vaak bij Oost-Europese bands niet om aan te horen is?” Die mensen kunnen gerust zijn, want The Challenge heeft een passende agressieve productie gekregen, waarbij vooral het heerlijke gitaargeluid en de luid in de mix liggende zang in positieve zin opvallen. Dat zijn namelijk ook de sterkste punten van Lutomysl. Het enige minpunt kan de drumcomputer zijn (of de als een drumcomputer klinkende drummer, mocht daar sprake van zijn). Mij stoort dat echter geenszins.

Liefhebbers van felle, ongepolijste, traditionele en toch niet als de zoveelste Darkthrone-kopie klinkende black metal houden, moeten dit album – en deze band – dan ook zeker maar eens een kans geven. Te verkrijgen bij de betere mailorders.

Tracklist:
1. Intro
2. How Can One Sleep Peacefully?
3. Truth Within
4. The Challenge
5. Alienation
6. Numbness
7. Outro

Score: 81 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 17 december 2007

Lutomysl - The Challenge
Reactie van Erik op 17-12-2007 om 11:30u

Na het lezen van deze recensie heb ik eens even wat samples geprobeerd (o.a. van het laatste album) en de muziek sprak me best aan. De zang helaas niet. Ik had toch liever gehoord dat die wat zwaarder en krachtiger was geweest en minder op de voorgrond had gestaan, dan deze schorre en soms wanhopige stem. Dat zal de totale beleving, denk ik, ten goede komen.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2023 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.