Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Siyahkal en Grotto
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
    18 juli:
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber Webber (Black Mountain) - 46
  • Ashley Shadow (The Organ) - 46
  • Dirge Rep (Enslaved) - 50
  • Dizzy Reed (Guns N' Roses) - 63
  • Domenik Papaemmanouil (Agrypnie) - 43
  • Glen Benton (Deicide) - 59
  • Ken Andrews (Failure) - 59
  • Marc Canlers (Monolithe) - 49
  • Pablo J. Tammen (Human Fortress) - 47
  • Paul McCartney (The Beatles) - 84
  • Pavel Slíva (Salamandra) - 53
  • Roger "Infernus" Tiegs (Gorgoroth) - 54
  • Tamás Schrottner (Ektomorf) - 48
  • Vadim Pruzhanov (Dragonforce) - 44

Vandaag overleden:
  • Gerry Bron (producent) - 2012
Review

Jess And The Ancient Ones - Jess And The Ancient Ones
Jaar van release: 2012
Label: Svart Records
Jess And The Ancient Ones - Jess And The Ancient Ones
Psychedelische hoes, schimmige achtergrond van de band en duivelse tonen. Hier dient zich weer een occult rockbandje aan! Ik wil weer met alle plezier de loftrompet blazen voor het genre, maar dat heb ik inmiddels wel erg vaak gedaan. Dan verplaats ik mijn enthousiasme vanzelfsprekend naar het debuutalbum van Jess And The Ancient Ones. Een Finse band met een dijk van een zangeres. Inmiddels is dit gezelschap bevestigd voor de volgende editie van het Roadburn festival en dan weet je wel hoe laat het is.

Zoals velen binnen het genre is Jess And The Ancient Ones geïnspireerd door de occulte en psychedelische rock en metal van de jaren zeventig. Inmiddels horen we ook duidelijk invloeden van een band als onze eigen The Devil’s Blood. Let eens op de zanglijnen van Prayer For Death And Fire. Die zijn namelijk heel kenmerkend voor onze nationale, duivelse trots. Origineel is het allemaal dus niet te noemen wat Jess en haar antieke kompanen ons voorschotelen, maar het klinkt te lekker om er negatief over te doen. Bovendien zijn er genoeg elementen en invloeden die de muziek van Jess And The Ancient Ones een eigen gezicht geven.

Dat is vooral de frontvrouw zelf. Waar Farida van The Devil’s Blood en Jex Thoth mysterieus klinken, is Jess vooral een tegenpool. Ze is een volleerde zangeres met een prachtige, heldere stem. Ongetwijfeld zijn er veel zanglessen in gestoken, maar haar stem is eigenlijk te gladgeschuurd voor dit genre. Het is mooi, maar het komt niet volledig uit de verf in zwaardere nummers. In het stijlvolle Devil (In G Minor) waar duidelijk soul- en jazzinvloeden naar voren komen, ligt dat natuurlijk anders.

Dat Jess And The Ancient Ones een bijzondere band is, had ik direct door, maar toch is de muziek even wennen. Uiteindelijk geven de volle sound en de pakkende deuntjes de doorslag. Dat de band drie gitaristen heeft, hoor je niet. Als ik moest gokken, dan zou ik zelfs twijfelen tussen een of twee gitaristen. Dat heeft mede te maken met de toetsenist die regelmatig de hoofdrol opeist.

Liefhebbers van Blood Ceremony en het eerder genoemde The Devil’s Blood gaan dit ongetwijfeld goed vinden. Sulfer Giants (Red King), 13th Breath Of The Zodiac en Come Crimson Death zijn, vanwege sterke melodieën en goede zanglijnen, prachtige songs die ondanks hun lange tijdsduur zo afgelopen zijn. Een echte topper wil ik ze nog niet noemen, maar ze zijn op de goede weg. Met het artwork is in ieder geval de aanschaf van de vinyluitgave gerechtvaardigd.

Tracklist:
1. Prayer For Death And Fire
2. Twilight Witchcraft
3. Sulfur Giants (Red King)
4. Ghost Riders
5. 13th Breath Of The Zodiac
6. Devil (In G Minor)
7. Come Crimson Death

Score: 83 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 2 september 2012

Jess And The Ancient Ones - Jess And The Ancient Ones
Reactie van metalfuel op 27-09-2013 om 10:24u
Score: 95 / 100

Weergaloze plaat.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.