Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Architects - Daybreaker
Jaar van release: 2012
Label: Century Media Records

Architects - Daybreaker

Ik ben al een tijdje geen fan meer van Architects. Begin 2011 was ik totaal niet te spreken over het net uitgebrachte album The Here And Now. "Er is weer een band verloren gegaan aan de commercie", luidde toen het verdict. En wat schetste vanmorgen mijn verbazing? Daybreaker, de nieuwe van, jawel, de metalcorevrienden van Architects ligt in mijn postvakje. Afkraakreviews zijn altijd leuker om te schrijven dan onderhoudende middle-of-the-roadreleases, dus ik had er zin in en vol goede moed schoof ik de schijf in de optische drive van mijn pc.

Maar een tweede verbazing viel mij ten deel. "Warempel, deze plaat is goed te doen", dacht ik verschrikt. Niet dat Architects nou ineens een wereldplaat gebakken heeft, maar ik kan de 'lol' er nog wel van inzien. Ik heb hem zonder veel moeite meerdere keren kunnen beluisteren, en dat zegt veel, heel veel. De productie is wat smeriger, de cleane vocals minder prominent en er wordt in het geheel wat minder binnen de lijntjes gekleurd. Daybreaker is minder gepolijst dan zijn voorganger; wat rauwer en smeriger. Ik mag dat wel.

Gelukkig valt er nog wel wat af te kraken. De lyrics zijn van een tenenkrommend, puberaal droefheidsgehalte. "Son of God, sun in the sky, if you could speak, I'm sure you'd say: There's more to me than meets the eye", komt uit de song met de ook al zo 'briljant' gekozen titel Alpha Omega. Iemand last van een identiteitscrisisje in die band? Of neem nou Devil's Island: "This is your country, This is your home, Here is the house where you grew up alone." Fred fucking Durst zou er jaloers op zijn. Nee, diepfilosofische verhandelingen met prachtmetaforen hoef je van de heren niet te verwachten. Tot zover mijn 'kraakbeweging'.

Daybreaker is verder namelijk gewoon een behoorlijk goede plaat binnen dit genre. Uiteraard barst het niet van spontane jams, orinele hooks of onverwachte wendingen (of het moet die terugkerende riff in Devil's Island zijn, waarvoor overigens mijn complimenten). Maar dat hoort nou eenmaal zo. Evenals landjepik bij succesvolle bands de gewoonste zaak van de wereld is. Zo zou de vierde track Daybreak zomaar van een ongereleasete Enter Shikari-track uit de beginjaren kunnen komen. Dat geldt trouwens ook voor het einde van Even If You Win, You're Still A Rat (don't shoot the messenger, ik verzin die titels ook niet). Overigens is laatstgenoemde track met Oli Sykes van Bring Me The Horizon opgenomen. Leuk voor de fans, dat soort samenwerkingen.

Als je leentjebuur geen probleem vindt en wel van een potje metalcore houdt, moet je deze plaat zeker eens proberen. En wat die teksten betreft: och, Limp Bizkit heeft genoeg fans, dus daar is ook wel markt voor.

Tracklist:
1. The Bitter End
2. Alpha Omega
3. These Colours Don't Run (met Jon Green van Deez Nuts)
4. Daybreak
5. Truth, Be Told
6. Even If You Win, You're Still A Rat (met Oli Sykes van Bring Me The Horizon)
7. Outsider Heart (met Drew York van Stray From The Path)
8. Behind The Throne
9. Devil's Island
10. Feather Of Lead
11. Unbeliever

Score: 71 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 5 juni 2012

Architects - Daybreaker
Reactie van Een Metalfan op 05-06-2012 om 16:40u

wat was limp bizkit toch geweldig vroeger, en nou niet meerraar he, hetzelfde geldt voor metallica, ik snap er werkelijk niets meer van.

Architects - Daybreaker
Reactie van Een Metalfan op 06-06-2012 om 11:47u

volgens mij ligt het aan jullie,en moeten jullie commercieel niet altijd als slecht bekijken,dan zoude wa minder vragen hebben ;)

Architects - Daybreaker
Reactie van Gertjan op 19-06-2012 om 19:24u

clown...
iemand die reviews schrijft om bands af te kraken... toffe mens.
En als je de lyrics van de album is serieus zou bekijken en de onderwerpen kunt terug vinden zou je misschien weten waar het over gaat...
wouter snapt nog niet dat bands soms veranderen van geluid en geen 3 keer hetzelfde album willen uitbrengen...

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.