Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

OSI - Fire Make Thunder
Jaar van release: 2012
Label: Metal Blade Records

OSI - Fire Make Thunder

In 2003 heb ik lang uitgekeken naar het debuut van het project Office Of Strategic Influence van Kevin Moore (Chroma Key, Fates Warning), Jim Matheos (Fates Warning) en Mike Portnoy (Dream Theater, Transatlantic). Helaas stelde dat destijds wat teleur. Het was allemaal nogal braaf, wellicht zelfs wat gemakzuchtig met allerlei beproefd succesvolle recepten. We zijn nu bijna tien jaar verder en Mike Portnoy heeft op het vorige album de stokken al doorgegeven aan drummer Gavin Harrison van Porcupine Tree die ook op dit nieuwe Fire Make Thunder de percussie voor zijn rekening neemt.

Fire Make Thunder is het vierde werk onder de noemer OSI. Bijna alles op dit schijfje is geschreven door Kevin Moore en Jim Matheos in hun eigen studio's, terwijl ze allerlei muzikale ideeën heen en weer stuurden met behulp van hedendaagse communicatiemiddelen. Dat heeft een achttal aardige nummers opgeleverd. Progressief in de meest concrete zin van het woord is het nog altijd niet, maar het is duidelijk dat de heren spelen met ritmes, diverse geluiden en songstructuren.

Hoewel het hier net als op het debuut en de voorgaande albums wel gaat om beproefde technieken, heeft er door de jaren heen wel een duidelijke groei plaatsgevonden. De teleurstelling die ik in 2003 ervoer heeft zich dan ook omgezet in een gematigd enthousiasme. Qua emotie sluit ook Fire Make Thunder perfect aan bij zijn voorgangers, het is wederom dromerige melancholie wat de klok slaat. Echter moet wel opgemerkt worden, dat het er op deze schijf wat ruiger aan toegaat dan op de drie voorgaande. Met name het tweede nummer Guards, dat waarschijnlijk een van de hoogtepunten van deze plaat is, weet op perfecte wijze het kunnen van dit drietal te combineren tot iets moois. Het is ruig, speels, en zelfs het doorgaans saaie stemgeluid van Kevin Moore is hier op zijn plaats.

Wanneer je een liefhebber bent van het eerdere werk van Kevin Moore en Jim Matheos, kun je je ook aan dit nieuwe Fire Make Thunder geen buil vallen. Toch had ik liever iets meer spanning en inventiviteit gehoord, want het voelt nog steeds braafjes en steriel aan. Wellicht dat het voortkomt uit de manier waarop het schrijfproces geschiedt. Indien dat het geval is, hoop ik van harte dat het op een volgende plaat iets minder modern gebeurt.

Tracklist:
1. Cold Call
2. Guards
3. Indian Curse
4. Prayer Missiles
5. Wind Won’t Howl
6. Big Chief II
7. For Nothing
8. Invisible Men

Score: 78 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 3 mei 2012

OSI - Fire Make Thunder
Reactie van Erik op 04-05-2012 om 12:02u
Score: 80 / 100

Op zich niet echt een spectaculair album maar wel lekker om af en toe op te relaxen als het even niet zo heavy hoeft. Best wel een hypnotizerend plaatje, voor de zen momenten zeg maar.

OSI - Fire Make Thunder
Reactie van Een Metalfan op 06-05-2012 om 14:44u

niets voor mij.

OSI - Fire Make Thunder
Reactie van Lhaticore op 10-05-2012 om 22:21u
Score: 9 / 100

ja als je alleen van metal houdt zal het misschien steeds behelpen zijn maar ik vind dit echt geweldig, net als toen ik Fates Warning ontdekte in 1988 met NO EXIT ( en toen meteen de andere shit ook gehaald natuurlijk) zit ik steeds te genieten van elke groei die Jim en collega's doormaken en belangrijk Jim weet wat tijdloos is. Ik volg ook Kevin Moore toen hij weg ging bij Dream Theater omdat ik Space-Dye Vest van de album awake zo lekker nummer vond en kwam met Chroma Key wat ik ook goed vind, dus toen ze samen iets gingen doen werd voor mij een kadootje gebracht want die 2 samen wordt dit dat was wel duidelijk en I LOVE IT!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.