Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Arckanum - Helvítismyrkr
Jaar van release: 2011
Label: Season of Mist
Arckanum - Helvítismyrkr
Hoewel Arckanum geen onbekende naam is in de blackmetalscene, is de band ook nooit echt het undergroundstadium ontgroeid. Het eenmansproject van Shamaatae, die sinds jaar en dag volledig verantwoordelijk is voor alle muziek, heeft eigenlijk vooral een cultnaam opgebouwd. Met Helvítismyrkr, het zevende album van de band, heeft Arckanum echter toch een platendeal bij het relatief grote Season Of Mist weten te bemachtigen.

Hoe Helvítismyrkr zich verhoudt tot het oudere materiaal van Arckanum is moeilijk te zeggen. Dit album is namelijk mijn eerste kennismaking met de band. Na enkele aandachtige luisterbeurten kan ik echter concluderen dat Helvítismyrkr prima in elkaar zit, maar tevens de finesse ontbreekt om ook echt op te vallen in de stroom releases die dit genre nog altijd overspoelt. Met openingsnummer Helvitt is in ieder geval niets mis. Arckanum klinkt ondanks de naar eigen zeggen ‘heldere productie’ nog altijd rauw op charmante wijze en door de melodieuze, maar tegelijkertijd ongepolijste riffs komt de band authentiek maar nergens overdreven primitief over.

De band claimt zelf nadrukkelijk niet met pagan blackmetal geassocieerd te willen worden, vanwege de ‘Chaos-Gnostische’ filosofie achter Arckanum. Het zal allemaal wel. Met de bij vlagen folkachtig aandoende, rauwe riffs ontkomt Arckanum namelijk niet aan een dergelijke vergelijking. Door de combinatie van epische riffs en stuwend drumwerk doet Helvítismyrkr qua sfeer ook af en toe een beetje aan het werk van Immortal denken. Met name Myrkrin Vinna Hefnt en Nifldreki klinken daardoor behoorlijk lekker. Het beste nummer is echter Ór Djúpum, een stuwend en ronkend nummer met overtuigend gitaarwerk dat bij vlagen aan het latere werk van Darkthrone doet denken (een vergelijking die mij overigens ook bij Sísoltinn bekruipt).

Toch is Helvítismyrkr niet over de gehele linie even sterk. Zo sleept het hierop volgende In Svarta zich redelijk futloos voort. Het ruim zes minuten durende outro slaat al helemaal nergens op en zorgt ervoor dat het album als een nachtkaars uit gaat. Zo blijf ik toch met een enigszins nare nasmaak achter. Jammer, want in grote lijnen is Helvítismyrkr gewoon een degelijke plaat. Niets wereldschokkends, maar zeker goed genoeg om fans van bovengenoemde bands tevreden te stellen.

Tracklist:
1. Helvitt
2. Myrkrin Vinna Hefnt
3. Ór Djúpum
4. In Svarta
5. Nifldreki
6. Svartr ok Þursligr
7. Þrúðgelmis Hlaut
8. Sísoltinn
9. Outro

Score: 76 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 23 december 2011

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.