Fleddy Melculy
    24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Wyman (The Rolling Stones) - 90
  • Blake Ibanez (Power Trip) - 35
  • Hreinn Logi Gunnarsson (Nevolution) - 42
  • Kevin Ridley (Skyclad) - 69
  • Peter Dolving (The Haunted) - 57
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party)† - 67

Vandaag overleden:
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus) - 2006
  • Marcie Free (King Kobra) - 2025
  • Steve Riley (L.A. Guns) - 2023
Review

Merrimack - Grey Rigorism
Jaar van release: 2009
Label: Moribund Cult
Merrimack - Grey Rigorism
Hoewel het Franse Merrimack alweer meer dan vijftien jaar meedraait, is de band de underground nooit echt ontgroeid. Tegelijkertijd levert de band al jarenlang te veel kwaliteit om nog als ‘garageband’ gezien te worden. Met andere woorden: Merrimack lijkt ergens in niemandsland te laveren. Mijn voormalig collega Tjitze verwoordde het al kernachtig tijdens zijn bespreking van Of Entropy And Life Denial: kwalitatief prima in orde, maar onopvallend. Na dat album heeft de band ruim drie jaar gesleuteld aan een opvolger, die in 2009 onder de naam Grey Rigorism het levenslicht zag. Eens kijken of Merrimack met dit album wél de stap naar de top heeft kunnen maken.

Ten opzichte van zijn voorganger is op Grey Rigorism in ieder geval een aantal kleine wijzigingen te horen. Zo leunt Merrimack wat vaker op statig klinkende, zware en dreigende midtempostukken, waardoor de muziek regelmatig aan het latere werk van Watain refereert. Vooral nummers als The Golden Door en het sterk in elkaar zittende Kirjath-Ra zouden niet misstaan op een album als Sworn To The Dark. Dat komt met name door de bezeten en overtuigend klinkende zang van frontman Terrorizt (die inmiddels de band alweer verlaten heeft). Het zijn ook juist die zware, statige passages waarin Merrimack het best tot zijn recht komt, dus dat is een goede ontwikkeling. Tegelijkertijd komt een fel en gedreven nummer als When Stars Align nu nog extra krachtig over.

Naast Watain is Glorior Belli een duidelijk referentiepunt voor Grey Rigorism. Merrimack vertoont namelijk ook met deze band de nodige overeenkomsten, met name in de kille, episch klinkende riffs. Het zijn niet de minste namen om mee vergeleken te worden lijkt mij zo. En hoewel Merrimack nog altijd niet echt een eigen gezicht heeft gevonden, is Grey Rigorism wat mij betreft te goed om daar lang over te malen. Wat mij betreft is Grey Rigorism namelijk een overtuigend en buitengewoon vakkundig album geworden, in elkaar gezet door doorgewinterde muzikanten die hun instrumenten uitstekend beheersen. Weliswaar niet zo meesterlijk als de laatste Watain-plaat, maar toch zeker té goed om genegeerd te worden.

Tracklist:
1. The Golden Door
2. Omniabsence
3. Kirjath-Ra
4. La Sainteté Du Mal
5. Cold Earth Mourning
6. Grey Rigorism
7. When The Stars Align
8. Désaveu
9. In The Halls Of White Death
10. By Thy Grace

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 17 maart 2011

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.