Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Rimfrost - Veraldar Nagli
Jaar van release: 2009
Label: Season of Mist

Rimfrost - Veraldar Nagli

Veraldar Nagli begint lekker fel met black/thrash metal plus een vleugje pagan/vikinginvloeden. De eerste drie nummers maken een goede indruk. Maar dan komt Legacy Through Blood… Het tempo gaat omlaag, weg zijn de energie en het enthousiasme dat de eerdere nummers kenmerkt. Men speelt in dit nummer een soort viking metal dat doet denken aan Amon Amarth. Niet bepaald waar ik op zit te wachten, zeker niet na het spetterende begin. Misschien dat het voor sommigen een welkome afwisseling is en contrasten kunnen goed uitpakken, maar in dit geval werkt het averechts.

Verderop op het album keert er wel iets van de agressie terug, maar in mindere mate dan in het begin. Het bevlogen gevoel ontbreekt. Zonder dat valt de muziek van Rimfrost (Zweeds voor rijp) niet echt positief op. De eerste nummers, vooral titelnummer Veraldar Nagli, smaken echter best naar meer.

Ik weet niet wat voor stijl Rimfrost op hun eerdere releases speelde, maar voor de toekomst kan ik hen zeker aanraden verder te gaan met black/thrash metal met een vikingtintje. Deze stijl beheersen ze aardig. Een heel album daarvan zou wel de aandacht kunnen trekken. Drie goede nummers, een sloom en saai nummer plus nog wat middelmatig spul is daarentegen veel te weinig.

Tracklist:
1. Veraldar Nagli
2. The Black Death
3. The Raventhrone
4. Legacy Through Blood
5. I Stand My Ground
6. Mountains Of Mána
7. Scandinavium
8. Void Of Time

Score: 67 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 19 april 2010

Rimfrost - Veraldar Nagli
Reactie van Narrative op 27-04-2010 om 14:48u

Quote: "Ik weet niet wat voor stijl Rimfrost op hun eerdere releases speelde"

Dan zoek je dat toch even op?! Kleine moeite lijkt me.

Rimfrost - Veraldar Nagli
Reactie van Nynke op 27-04-2010 om 15:25u

Het ging me niet om de grote lijnen, maar om de details. Bovendien heeft iedereen zo zijn eigen interpretatie en hebben sites als Metal Archives het vaak bij het verkeerde eind.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.