Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

For Ruin - Last Light
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer
For Ruin - Last Light
Ik was een paar jaar geleden niet echt enthousiast over het debuut van het Ierse For Ruin. Zeg maar gerust dat ik het een teleurstellende plaat vond. De melodieuze blackened death metal van het gezelschap was vooral slordig, saai en matig geproduceerd. Ik was dan ook niet bepaald hoopvol toen Last Light op de mat viel.

Het is me uiteindelijk best meegevallen. For Ruin is nog steeds geen topper in het genre, maar de band is er zeker op vooruit gegaan. Ondanks dat ook dit keer de productie niet geweldig is, mag de muziek absoluut gehoord worden. Dat komt vooral omdat de band invloeden van bands als Enslaved en Windir in de sound heeft verwerkt. Het riffwerk doet me regelmatig aan die eerste denken en de gitaarmelodieën klinken sterk als die van de ter ziele gegane tweede. Het is overigens niet zo dat For Ruin folkinvloeden gebruikt, maar een vergelijking met het oudere werk van Suidakra kan af en toe ook gemaakt worden.

Het grootste manco op Last Light is dat de bandleden nog steeds niet duidelijk voor ogen hebben wat ze precies willen. Care For The Dead is qua composiite helemaal niet onaardig, maar in plaats van dat de band bij instrumentale uitspattingen kiest voor één dominante partij, spelen alle bandleden opeens verschillende partijen. Wanneer je als muzikant al zo ver bent kun je dat gerust doen, maar de instrumentbeheersing is helaas niet goed genoeg. Zoiets werkt niet en het leidt dan ook tot een rommeltje, ook omdat het drumwerk lang niet altijd even strak is. Helaas zorgt de nogal goedkope sound niet voor de vereiste transparantie.

Nu is het natuurlijk lullig om de band daar maar op af te rekenen, want de heren zijn absoluut vooruit gegaan op elk denkbaar punt. In Suffering is een sterk nummer met mooie melodieën, sterke riffs en aantrekkelijke tempowisselingen. Aan het sterke melodieuze gitaarwerk ligt het sowieso niet, al klinkt het meestal alsof het is opgenomen met een klein 10 watt versterkertje. Het woeste zangwerk van John Murphy mist wat variatie, maar over de gehele linie liggen zijn partijen best lekker in het gehoor.

For Ruin is met deze tweede volledige plaat in ieder geval uit de grauwe middelmaat gekropen, maar geweldig is het allemaal nog niet. Het zou leuk zijn voor de band als ze na deze plaat getekend worden, want op die manier is er de volgende keer een groter budget beschikbaar om de oneffenheden weg te werken. Nu moeten we het doen met slechts een redelijk album in een nogal uitgekauwd genre. Dat is niet genoeg om op te vallen. Wanneer de groep zich per plaat zodanig weet te verbeteren, dan kan het ooit nog wel eens echt iets worden met deze Ieren. Tot die tijd blijft men nog wel even opereren in de marge.

Tracklist:
1. Enlightened
2. Care Of The Dead
3. Decline
4. In Suffering
5. Solace
6. Recoil
7. Crawl
8. Deluge
9. Cold Call
10. Elysium

Score: 66 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 19 februari 2010

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.