Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Hiems - Worship Or Die
Jaar van release: 2009
Label: Moribund Records

Hiems - Worship Or Die

Ongeveer vier jaren geleden, kreeg het al sinds 1996 bestaande Hiems bekendheid bij een groter publiek toen ze hun debuut Cold Void Journey uitbrachten en dit goed ontvangen werd. Inmiddels is alleen Forgotten Tombs bassist Algol overgebleven en dat heeft zeker niet tot mindere resultaten geleid. Worship Or Die is een stevig en verrassend gevuld stuk black metal geworden, wat bij vlagen meer Zweeds aandoet, dan dat het Italiaans klinkt.

De muziek op Worship Or Die is helder geproduceerde black metal, met een redelijk zwaar geluid. Zwaar, maar niet zwaarmoedig, want ondanks dat de sfeer tegen het deprimerende aan zit, doorklinken in een nummer als W.O.F. veel opgewerkte tonen. Ik schrijf dit voor het gemak maar toe aan die Italiaanse speelsheid waarmee Algol zich bedient. Met die opmerking wordt ook een puntje van kritiek blootgelegd, want bij een album waarin zoveel gespeeld wordt met sfeerbeïnvloedende elementen, hoort gewoon de Italiaanse taal, als je die beheerst tenminste.

Worship Or Die is dus een album wat vol afwisseling zit. Dat is doorgaans positief, maar ik vind het bij Hiems een beetje doorslaan. Je moet namelijk van goeden huize komen om muziek die vol ‘special effects’ zit op een interessante manier te brengen, die ook leuk blijft. Interessant zit bij Hiems wel goed, maar Algol raakt net niet de juiste toon, waardoor er geen optimale flow in het album zit. Iets meer de beuk erin voor de vaart, was erg leuk geweest.

Al met al is er over Worship Or Die niet veel negatiefs te melden, in relatie tot de goede dingen die Algol op dit album gedaan heeft. Het is een album wat je echt moet liggen en dat door de toonzetting niet voor iedereen weggelegd is. Voor het grote publiek echter wel, want Worship Or Die heeft een verrassend open karakter en is door de melodieuze uitwerking gemakkelijk op te pikken. Doe er je voordeel mee!

Tracklist:
1. Worship Or Die
2. I
3. Scum Destroyer
4. W.O.F.
5. Adventum
6. Bringer Of Light
7. Wounds Just Death Can Heal
8. Hiems
9. 290979
10. Race With The Devil

Score: 72 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 24 oktober 2009

Hiems - Worship Or Die
Reactie van Daniel op 03-05-2010 om 14:53u
Score: 100 / 100

One of the best releases in 2009 totally underrated!!!!!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.