Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

Before The Dawn - Soundscape Of Silence
Jaar van release: 2008
Label: Cyclone Empire
Before The Dawn - Soundscape Of Silence
Soundscape Of Silence is alweer het vijfde full-length album van de Finse melodic deathmetal-formatie Before The Dawn. Tegelijkertijd is het mijn eerste kennismaking met de band en het brein achter de band: Tuomas Saukkonen. Tuomas Saukkonen is ook wel bekend van bands als Black Sun Aeon, Dawn Of Solace, Bonegrinder en Teargod. In 2006 werd de zanger, gitarist en toetsenist genomineerd voor de Finnish Metal Awards in de categorie ‘Muzikant van het jaar’.

Het album Soundscape Of Silence is een mooie mix van erg toegankelijke melodic death metal en een wat hardere variant van het gothic-genre. Fans van Katatonia, Paradise Lost, Sentenced en Dark Tranquillity zullen dit album wel kunnen waarderen. Zelf ben ik echter wat minder enthousiast. Soundscape Of Silence is niet de rotste appel die aan de boom hangt, maar zeker ook niet de meest sappige. Alles klinkt mij nogal veilig in de oren en echte originaliteit hoor ik niet. De opener Dying Sun en de song Silence zijn hoogtepunten van het album. De cleane zang in Monsters kan me ook nog wel wat enthousiast maken, maar verder is alles vrij middelmatig. Exile bijvoorbeeld is een nummer dat plichtsgetrouw alle muziekregeltjes naloopt. Rustige opbouw, coupletje, refreintje en dat is het dan.

Wat ik vooral mis aan Soundscape Of Silence is originaliteit en geen enkele keer weet het album mij te verrassen. Toch zit het album muzikaal niet slecht in elkaar en zoals ik al eerder zei, heb ik veel rotter gehoord. Ben je fan van een van de bands die ik eerder in deze recensie noemde? Probeert de vijfde langspeler van Before The Dawn vooral even uit. De Europese versie is trouwens voorzien van de bonustrack Ignite.

Tracklist:
1. Dying Sun
2. Exile
3. Silence
4. Dead Reflection
5. Hide Me
6. Fabrication
7. Saviour
8. Monsters
9. Cold
10. Last Song
11. Ignite (bonus track)

Score: 69 / 100

Reviewer: Inge
Toegevoegd: 24 december 2008

Before The Dawn - Soundscape Of Silence
Reactie van r1Co op 24-12-2008 om 19:09u
Score: 75 / 100

ben het wel aardig eens met de review. Wat mij betreft kan die zelfs van toepassing wezen op alle BtD albums. EN TOCH... ik BLIJF het maar luisteren. Het luistert zo heerlijk ff snel lekker weg. BtD is een van mijn meest gedraaide bands dit jaar en ik zou amper een uitschieter van ze kunnen noemen. toch gek :)

Before The Dawn - Soundscape Of Silence
Reactie van Timebomb op 25-12-2008 om 23:45u
Score: 81 / 100

Inderdaad, je blijft luisteren. Niet heel erg technisch allemaal, maar daarom juist toegankelijk. Monsters is toch wel een leuk nummer met die acoustische gitaar stukjes erin.

Before The Dawn - Soundscape Of Silence
Reactie van Skyfire op 28-12-2008 om 11:44u
Score: 78 / 100

Ik vind dit album minder sterk dan de vorige twee, Deadlight en The Ghost. Dat waren echt uitstekende albums met veel lekker melodieuze songs, met een weliswaar heel herkenbaar, maar toch eigen geluid.
Composities zijn inderdaad op dit album over het algemeen wat vlakker en veiliger en de BtD formule wordt misschien inmiddels gewoon ook wat sleetser. Maar het blijft een erg leuke band. Beste nummers: Silence and Dying Sun.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.