Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Pleurisy - Seizure
Jaar van release: 2007
Label: Sleaszy Rider Records
Pleurisy - Seizure
Als er een echte underdog in de Nederlandse deathmetalscène aangewezen moet worden, dan zou dat van mijn part wel Pleurisy kunnen zijn. Deze band, die al héél wat jaren meedraait in de scalperende muziek, is voor mijn gevoel nooit echt opgepikt door het "grote publiek", voor zover je binnen de deathmetal van het grote publiek mag spreken. Desalniettemin heeft de band een zeer verdienstelijke cv, wie daar hand en oor op weet te leggen heeft zich dan ook verzekerd van een aangenaam muzikaal onderonsje met prima muziek.

De positie van die underdog misstaat de band overigens beslist niet. Pleurisy houdt de muziek intens en donker, doet rustig aan met de releases en klinkt puur en ongedwongen. Op de nieuwe cd Seizure is dit niet anders. Niets klinkt geforceerd of gehaast, bovendien laat Pleurisy duidelijk blijken dat de band over een zeer eigen sound beschikt en de vloer aanveegt met de trends. Voor over the top technisch gepriegel hoeft u Seizure niet op te snorren. Wel als u stevig doordrenkt wilt worden met robuuste, deemstere en aangrijpende noten.

Met Seizure verschaft Pleurisy u een doortocht door de black hole. In pikzwarte buizen, waar geen daglicht weet te geraken, vaart u de verrassingen tegemoet. Rustig vaarwater, wilde, meesleurende stromingen, afdalingen van 180 graden...alles komt voorbij en nog altijd ziet u niet wat er nog komen gaat. Pleurisy laat met dit nieuwe album voldoende vesten schudden, maar neemt ook de tijd voor slepende riffs en dreigende mind-tempo nummers. Een diep geluid en logge productie ronden de prestaties zorgvuldig af en zo kunt u als luisteraar weer even de avonturier uithangen, terwijl de band zich van de beste kant laat zien.

Het is goed te horen dat een band vandaag de dag de eigen identiteit nog goed weet te bewaken. Waar speeltechnieken in orde zijn komt de charismatige nadruk veelal op die identiteit te liggen en wat mij betreft heeft Pleurisy met Seizure ook in dat opzicht weer een mooie klus geklaard.

Tracklist
1. The Need For Speed
2. Maze Of Deceit
3. Fear Of God
4. Whisper Misery
5. War In Pride
6. Crushed
7. Bleed To Breathe
8. The Downward Spiral
9. Death's Design

Score: 83 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 april 2008

Pleurisy - Seizure
Reactie van Victor op 02-04-2008 om 17:57u

Geen negativiteit te vinden in de hele review...dan vind ik 83 punten behoorlijk mager

Pleurisy - Seizure
Reactie van Een Metalfan op 02-04-2008 om 23:04u

Inderdaad, en afdalingen van 180 graden?

Pleurisy - Seizure
Reactie van Een Metalfan op 03-04-2008 om 15:15u

Ja, heet man ;)

Pleurisy - Seizure
Reactie van DirkGrijs op 07-04-2008 om 11:03u

Zeur meer. Prima review, prima band, prima album. Prima.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.