Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Suleiman (Syrach) - 45
  • Alwin Schnoing (The Wounded)† - 52
  • John Edwards (Status Quo) - 73
  • Paul McGuigan (Oasis) - 55
  • Sara Tenaglia (In Tormentata Quiete) - 46
  • Stefan Hertrich (Darkseed) - 50
  • Trish Doan (Kittie)† - 41

Vandaag overleden:
  • Ben Graves (Murderdolls) - 2018
Review

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Jaar van release: 2008
Label: Metal Blade Records
The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Mijn ontdekking van het afgelopen jaar was niet een specifieke band, maar eigenlijk een geheel land: Denemarken. Ik kwam er achter dat het meer te bieden heeft dan slechts Legoland, het beeld van de kleine zeemeermin en Hans Christian Andersens verhalen. Hatesphere, Mnemic en Volbeat, om er enkele te noemen, zijn allen van Deense komaf en kwamen vorig jaar met puike releases op de proppen. En al vroeg in het nieuwe jaar is het alweer goed raak. Je kan inmiddels wel raden waar ook The Arcane Order vandaan komt, en ja hoor, ook deze release is meer dan gemiddeld goed.

We krijgen een stevige mix tussen death en thrash voor de kiezen. De cd plaat opent met een lekker onguur intro waarna het geweld geleidelijk aan losbarst. Het gaspedaal wordt flink diep ingetrapt en dat doet men vrijwel non-stop totdat de benzine er na negen nummers doorheen gejaagd is. De mannen hebben duidelijk meer in hun mars dan hun gemiddelde collega’s. Muzikaal gezien zit alles erg goed in elkaar, en de sfeer die boven het plaatje hangt is heerlijk duister. In The Wake Of Collisions bruist van de energie, spanning en afwisseling. De cd is voor zowel de death als thrashfan een genot voor het oor, maar hier en daar proef ik ook wat black, wat wellicht ook te doen heeft met de ongure sfeer.

The Arcane Order zal ongetwijfeld voor een aantal mensen dé plaat van 2008 zijn, en dat terwijl het nieuwe jaar nog maar net begonnen is. Ik zeg: ga deze geweldenaars live aanschouwen, het kan niet missen of ze doen ter promotie een aantal cluboptredens of zijn anders van de zomer wel te spotten op menig festival. Als ze live hun reputatie kunnen waarmaken kunnen deze mannen nog wel eens groot worden.

Tracklist:
1. Death Is Imment
2. Between Reason And Hubris
3. The Serpent Tower
4. Eurptions Of Red
5. When Oceans Become Desserts
6. Unleash The Tyrant
7. The Reaping Revérence
8. Sanctity Of Allegiance
9. Horizons Buried

Score: 90 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 22 januari 2008

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van drummer op 27-01-2008 om 12:49u
Score: 9 / 100

Ik ben het helemaal met Bastiaan eens. Dit is een zeer goede plaat.
Het is een ritje naar de platenboer zeker waard!

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van Haico op 20-02-2008 om 11:00u
Score: 90 / 100

Ik heb dit schijfje gisteren bemachtigd en ik kan maar één ding zeggen: ongeloofelijk hoé goed!!!
Toen ik 'em voor de eerste keer draaide kreeg ik hetzelfde gevoel dan dat ik destijds had bij "Alien" van Strapping Young Lad. Een bak herrie van jewelste maar al gauw ontdek je de songs en de details en ben je verslaafd. De zanger van Raunchy kom je hier ook tegen en de beste man laat horen wat 'ie in zijn mars heeft; een strot van schuurpapier.
Vergeleken met de eerste (thrash) schijf van deze lui neigt dit véél meer naar de black metal. Vooral de keyboards dragen mee aan die sfeer en geven het een lekker duistere 'feel' mee. Kopen!!!

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van Bas op 20-02-2008 om 13:46u

Mooi om te lezen dat mensen het met me eens zijn dat dit een zeer goede release is. Lees ook het interview met TAO, dan zul je erachter komen dat de mannen er helemaal niet bewust van zijn de blackmetalfan ook aan te spreken. Grappig wel, vind ik. Ik hoor het toch echt.

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van Skip op 06-05-2009 om 00:22u
Score: 95 / 100

Ik snap niet dat de mannen van TAO onderhand nog niet zijn doorgebroken. Het is een band met zeer getalenteerde muzikanten. Morten Lowe is een van de beste drummers die ik gehoord heb en In The Wake Of Collisions is een van de beste platen van 2008. Tijd dat Metal Blade flink aan promotie gaat doen!

Ik vind TAO niet echt in een genre te plaatsen. Het is gewoon een mix van stijlen, er zit wat death/trash/black metal in etc. "Moderne extreme metal" zo je wilt. Maar wel een geniale mix gemaakt door geniale muzikanten.

Deze zomer gaan ze hun derde album opnemen. Ik ben heel erg benieuwd!
Hopelijk wordt dit dan eindelijk de doorbraak.

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van jt op 06-04-2012 om 21:21u
Score: 90 / 100

ja, geweldig.

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.