Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Fig (Kiss) - 74
  • Colin Jones (fotograaf)† - 90
  • Hal Patino (King Diamond) - 64
  • Les Binks (Judas Priest)† - 75
  • Lüpüs Thünder (The Bloodhound Gang) - 54
  • Mel Tillis (Old Dogs)† - 94
  • Pekka Kasari (Amorphis) - 60
  • Rikki Rockett (Poison) - 65
  • Sam Totman (Dragonforce) - 47
  • Scott Stapp (Creed) - 53
  • The Edge (U2) - 65
Review

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Jaar van release: 2008
Label: Metal Blade Records
The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Mijn ontdekking van het afgelopen jaar was niet een specifieke band, maar eigenlijk een geheel land: Denemarken. Ik kwam er achter dat het meer te bieden heeft dan slechts Legoland, het beeld van de kleine zeemeermin en Hans Christian Andersens verhalen. Hatesphere, Mnemic en Volbeat, om er enkele te noemen, zijn allen van Deense komaf en kwamen vorig jaar met puike releases op de proppen. En al vroeg in het nieuwe jaar is het alweer goed raak. Je kan inmiddels wel raden waar ook The Arcane Order vandaan komt, en ja hoor, ook deze release is meer dan gemiddeld goed.

We krijgen een stevige mix tussen death en thrash voor de kiezen. De cd plaat opent met een lekker onguur intro waarna het geweld geleidelijk aan losbarst. Het gaspedaal wordt flink diep ingetrapt en dat doet men vrijwel non-stop totdat de benzine er na negen nummers doorheen gejaagd is. De mannen hebben duidelijk meer in hun mars dan hun gemiddelde collega’s. Muzikaal gezien zit alles erg goed in elkaar, en de sfeer die boven het plaatje hangt is heerlijk duister. In The Wake Of Collisions bruist van de energie, spanning en afwisseling. De cd is voor zowel de death als thrashfan een genot voor het oor, maar hier en daar proef ik ook wat black, wat wellicht ook te doen heeft met de ongure sfeer.

The Arcane Order zal ongetwijfeld voor een aantal mensen dé plaat van 2008 zijn, en dat terwijl het nieuwe jaar nog maar net begonnen is. Ik zeg: ga deze geweldenaars live aanschouwen, het kan niet missen of ze doen ter promotie een aantal cluboptredens of zijn anders van de zomer wel te spotten op menig festival. Als ze live hun reputatie kunnen waarmaken kunnen deze mannen nog wel eens groot worden.

Tracklist:
1. Death Is Imment
2. Between Reason And Hubris
3. The Serpent Tower
4. Eurptions Of Red
5. When Oceans Become Desserts
6. Unleash The Tyrant
7. The Reaping Revérence
8. Sanctity Of Allegiance
9. Horizons Buried

Score: 90 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 22 januari 2008

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van drummer op 27-01-2008 om 12:49u
Score: 9 / 100

Ik ben het helemaal met Bastiaan eens. Dit is een zeer goede plaat.
Het is een ritje naar de platenboer zeker waard!

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van Haico op 20-02-2008 om 11:00u
Score: 90 / 100

Ik heb dit schijfje gisteren bemachtigd en ik kan maar één ding zeggen: ongeloofelijk hoé goed!!!
Toen ik 'em voor de eerste keer draaide kreeg ik hetzelfde gevoel dan dat ik destijds had bij "Alien" van Strapping Young Lad. Een bak herrie van jewelste maar al gauw ontdek je de songs en de details en ben je verslaafd. De zanger van Raunchy kom je hier ook tegen en de beste man laat horen wat 'ie in zijn mars heeft; een strot van schuurpapier.
Vergeleken met de eerste (thrash) schijf van deze lui neigt dit véél meer naar de black metal. Vooral de keyboards dragen mee aan die sfeer en geven het een lekker duistere 'feel' mee. Kopen!!!

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van Bas op 20-02-2008 om 13:46u

Mooi om te lezen dat mensen het met me eens zijn dat dit een zeer goede release is. Lees ook het interview met TAO, dan zul je erachter komen dat de mannen er helemaal niet bewust van zijn de blackmetalfan ook aan te spreken. Grappig wel, vind ik. Ik hoor het toch echt.

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van Skip op 06-05-2009 om 00:22u
Score: 95 / 100

Ik snap niet dat de mannen van TAO onderhand nog niet zijn doorgebroken. Het is een band met zeer getalenteerde muzikanten. Morten Lowe is een van de beste drummers die ik gehoord heb en In The Wake Of Collisions is een van de beste platen van 2008. Tijd dat Metal Blade flink aan promotie gaat doen!

Ik vind TAO niet echt in een genre te plaatsen. Het is gewoon een mix van stijlen, er zit wat death/trash/black metal in etc. "Moderne extreme metal" zo je wilt. Maar wel een geniale mix gemaakt door geniale muzikanten.

Deze zomer gaan ze hun derde album opnemen. Ik ben heel erg benieuwd!
Hopelijk wordt dit dan eindelijk de doorbraak.

The Arcane Order - In The Wake Of Collisions
Reactie van jt op 06-04-2012 om 21:21u
Score: 90 / 100

ja, geweldig.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.