Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

The Arcane Order - Cult Of None
Jaar van release: 2015
Label: Massacre Records
The Arcane Order - Cult Of None
Het heeft een hele tijd geduurd voordat dit album het levenslicht zag. De Deense formatie The Arcane Order leverde in 2006 en 2008 twee uitstekende albums af via Metal Blade. Moderne, spetterende, spannende melodieuze death metal met intelligente keyboardarrangementen, het midden houdend tussen Mors Principium Est en het stevigere werk van Mercenary. De jaren daarna bleek The Arcane Order in een soort hiatus te verkeren, totdat de heren in 2014 een contract bij Massacre Records in de wacht wisten te slepen. Een jaar later ligt Cult Of None eindelijk in de winkels.

De plaat is het wachten echter waard geweest. The Arcane Order beschikt over een aantal uitstekende muzikanten en songwriters. De melodieuze death metal is zowel technisch als loodzwaar, zonder dat de band het schrijven van goede nummers met kop en staart uit het oog verliest. De muzikale gelijkenissen met een groep als Mors Principium Est zijn echter wel wat minder geworden. Door de lompe grooves, die meer dan voorheen in de muziek opduiken, moet ik eerder aan een soort futuristische versie van Hatesphere denken. Brulboei Kasper Thomsen (die inmiddels is opgestapt) klinkt namelijk als twee druppels water als Esben Hansen (de nieuwe Hatesphere-zanger). Dat mag gerust als een compliment gezien worden, want de beste man beschikt over een enorm bruut stemgeluid.

Dat The Arcane Order over meer dan voldoende zelfvertrouwen beschikt, blijkt wel uit de gewaagde opener. Reviver klokt bijna tien minuten en is daarmee het langste nummer dat de band ooit schreef. Ook de statige toon van de track laat een andere kant van The Arcane Order horen. De nadruk ligt op hakkende, mechanische riffs, een slepend ritme en epische keyboard-ondertonen. Versnellingen zijn er slechts sporadisch, maar die zijn daardoor wel effectief. Het hierop volgende Exo Reign laat een meer vertrouwde kant van de band horen, hoewel de nadruk nog steeds – meer dan voorheen – ligt op logge grooves en bijna Fear Factory-achtige, staccatoriffs.

Over het algemeen valt echter op dat The Arcane Order voor een iets andere aanpak heeft gekozen op Cult Of None. Regelmatig wordt gas teruggenomen om ruimte te geven aan logge, intense riffs en traag, maar krachtig drumwerk. In combinatie met de keyboards zorgt dat voor een futuristische sound die in de verte wel wat aan Sybreed doet denken. Hoewel de uitvoering prima is, maakt die tragere stijl Cult Of None wel tot een iets minder spetterende plaat dan zijn twee voorgangers, met name omdat de gitaristen zich iets minder uitleven in flitsende melodielijnen en solo’s. Het is wat dat betreft tekenend dat juist het Mercenary-achtige, snelle Waves Of Trance het beste nummer van het album is.

Liefhebbers van futuristische, moderne death/thrash metal met veel nadruk op logge grooves, zullen zeker uit de voeten kunnen met Cult Of None. Hoewel het niveau van het oude werk niet helemaal wordt geëvenaard, levert The Arcane Order een prima plaat af. Rest me nog te vermelden dat het nieuwe album een geweldige, moddervette en transparante sound heeft meegekregen. Het materiaal komt dus in ieder geval heerlijk uit de speakers knallen.

Tracklist:
1. Reviver
2. Exo Reign
3. Ahab
4. Void Maker
5. Waves Of Trance
6. Faith Eater
7. Hesperian
8. Sun Grave

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 6 januari 2016

The Arcane Order - Cult Of None
Reactie van Dirk op 06-01-2016 om 18:54u
Score: 71 / 100

Flinke tegenvaller tegenover hun vorige kraker. Het klinkt allemaal iets te gezapig en midtempo : het brute geweld is verdwenen...

The Arcane Order - Cult Of None
Reactie van jt op 06-01-2016 om 21:55u

Nog niet gehoord, maar wel zeer benieuwd. Brute geweld verdwenen, het zal toch niet, geen "eruptions" meer?

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.