Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Aedy (Paradise Lost) - 56
  • Andy C. (Dark Moor) - 48
  • Jimmy Bain (Dio)† - 78
  • Jorge Marques (Tarantula) - 59
  • Klaus Eichstadt (Ugly Kid Joe) - 58
  • Letícia Figueiredo (Venin Noir) - 42
  • Marc Mas Marti (Persefone) - 41
  • Migé Amour (HIM) - 51
  • Travis Ryan (Cattle Decapitation) - 51
Review

Everwood - The Raven’s Nest
Jaar van release: 2007
Label: Burning Star Records
Everwood - The Raven’s Nest
De Hongaarse formatie Everwood neemt voor zijn tweede album drie korte verhalen als uitgangspunt. Deze verhalen zijn, in krom Engels en vol schrijffouten, meegeleverd in het multimedia gedeelte. Het zijn geen literaire hoogstandjes, maar ze lezen lekker weg.

Het eerste verhaal heet The White Angel en speelt zich af in Afrika, wat zich in het intro Pure Awakening vertaalt in Afrikaans aandoende percussie. Dit is de minst interessante van de drie korte verhalen, waarin een Engelse dokter een persoonlijke tragedie probeert te vergeten door zich in te zetten voor de levens van arme mensen in een door ziektes en burgeroorlog verscheurd gebied. De muzikale interpretatie is goed, maar niet overweldigend.

Everwood speelt afwisselende progressieve metal in het verlengde van Evergrey en Symphony X. De keyboards nemen een zeer prominente plaats in het totaalgeluid in. De bandleden beheersen hun instrumenten, al spelen ze gelukkig geen oeverlange solo’s. Het schrijven van echte songs staat voorop. De zang doet denken aan Roy Khan van Kamelot, maar dan met een Hongaars accent. Op de langzame stukken, zoals in de goede semi-ballad Like A Miracle, komt de zang minder sterk voor de dag.

De tweede vertelling, Quiet Valley, is een spannend en romantisch spookverhaal. Muzikaal zit deze sectie ook een stuk beter in elkaar dan het eerste deel. Het lange en stevige Run To My Fate kent een fraaie opbouw, Unbroken klinkt lekker modern en Leaves Of November heeft een pakkend refrein.

Het derde verhaal, The Raven’s Nest, is echter zowel muzikaal als tekstueel het sterkst en neemt op de cd een half uur in beslag. Een gedesillusioneerde Amerikaanse advocaat staat op het punt om zichzelf voor de trein te gooien. Hij vertelt wat hem zover heeft gebracht. Can’t Rain Forever is een heerlijk catchy nummer, Silent Wind - The Murder of Sandy Jones is drama ten top en de ballade Redemption besluit het album in stijl.

Everwood levert met The Raven’s Nest een originele tweede langspeler af, waarbij een flinke progressie is geboekt ten opzichte van het debuut Mind Games uit 2005. Er is nog behoorlijk wat ruimte om te groeien, maar dit is zeker een band om als progressieve metalfan in de gaten te houden.

Tracklist:
I. The White Angel
1. Pure Awakening
2. Another World
3. The Marching Of Time
4. Like A Miracle
II. Quiet Valley
5. Run To My Fate
6. Unbroken
7. Behind Your Smile
8. Leaves Of November
III. The Raven’s Nest
9. Prelude
10. Can’t Rain Forever
11. Silent Wind - The Murder Of Sandy Jones
12. Days Of Eternity
13. The Trial
14. Escape To Death
15. Redemption

Score: 82 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 26 juli 2007

Meer Everwood:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.