Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

White Skull - The Dark Age
Jaar van release: 2002
Label: Frontier Records
White Skull - The Dark Age
White Skull? Dat is toch een soort true (lees: Viking) metal band à la Manowar, Grave Digger en Blind Guardian, waarin Federica De Boni als de frontvrouw fungeert? Na de info gelezen en het schijfje in de cd-speler gezet te hebben, werd alles een stukje duidelijker. Dat is hem! Maar die frontvrouw werd nu vervangen door een uit Argentinië frontman, genaamd Gustavo Gabarro. Hoe ze het voor elkaar hebben gekregen, weet ik niet, maar het is een feit. Frontiers Records, een melodieuze (hard)rock label, heeft deze heavy metal band gecontracteerd! Hierdoor, ondanks hun (redelijk) melodieuze muziek, behoort White Skull tot de meest heavy band uit de Frontiers Records catalogi tot nu toe.

Dit inmiddels band’s vijfde album is een concept album. De intro ‘Penitenziagite’ is redelijk kolossaal en loopt over in ‘The Dark Age’. Een mid (headbangen) tempo nummer dat richting Rhapsody neigt. Dit nummer geeft tegelijkertijd een treffend beeld waar het verhaal op gebaseerd is; de heksenjacht in de middeleeuwen.

They were looking for people with culture
Was the most important catch of the witches
The inquisitor decided to prosecute them
With the torture machine they executed your sentence

(uit: The Dark Age)

Met het nummer ‘Voice From The Heaven’ komt men aan met een prima ballade à la Scorpions. Dit nummer wordt gevolgd door (opnieuw) een Rhapsody-achtige song ‘Devil’s Woman’. ‘Grand Inquisitor’, ‘Maid Of Orleans’ en ‘New Crusade’ zijn goed gecomponeerde nummers met verschillende invloeden erin; van (de vroegere) Judas Priest, Iron Maiden tot Yngwie Malmsteen. Over het algemeen genomen zijn de songs mid-tempo met hier en daar een snellere uitschieter. Muzikaal zit het echter prima in elkaar en je hoort duidelijk dat hier geen beginners aan het werk zijn. Hoewel ik van hun nieuwe frontman, qua stem, niet echt onder de indruk ben, sluit het echter goed bij de muziek aan.

Als we de klok eventjes twee decennia terugdraaien, hebben we hier te maken met een prima album. De klok opnieuw naar 2002 terugzetten klinkt dit album, met name door de opkomst van de zogenaamde new metal stroming, gedateerd. Dat is ook een feit dat de meeste bands in de traditionele metalhoek hierdoor enigszins in de vergetelheid geraakt. Maar deze uit Italië afkomstige band is zeker niet van plan om zich hier bij neer te leggen en probeert met dit nieuwe album deze muziekstijl opnieuw in leven te houden. ‘The Dark Age’ is een heel redelijk album en ongetwijfeld een waardige release voor fans van eerder bovengenoemde bands en voor true metal fans in het algemeen.

Tracklisting:
1. Penitenziagite (Intro)
2. The Dark Age
3. Grand Inquisitor
4. Maid Of Orleans
5. New Crusade
6. The Edict
7. Voice From The Heaven
8. Devil's Woman
9. Torture
10. A New Handbook
11. Sentence Of Death
12. Theme For The Innocence

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeffry Mulyadi
Toegevoegd: 31 augustus 2002

White Skull - The Dark Age
Reactie van Een_Metalfan op 31-08-2002 om 18:00u
Score: 1 / 100

Ignore score. Manowar schrijft wel eens over viking-thema's, maar sinds wanneer doen Blind Guardian en Grave Digger dat? Summoner.

White Skull - The Dark Age
Reactie van Een_Metalfan op 01-09-2002 om 13:39u
Score: 1 / 100

Werd met Viking Metal niet de muziek van een band als Thyrfing bedoeld? White Skull is toch wel heeel anders dan deze substroming van Black Metal...

White Skull - The Dark Age
Reactie van Een_Metalfan op 02-09-2002 om 16:37u
Score: 80 / 100

De term 'Viking' is misschien een beetje overbodig. Daar heb je wel gelijk in. Maar zijn muziek kan wel vergeleken worden met die van Manowar, Blind Guardian en Grave Digger :-)

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.