Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Aedy (Paradise Lost) - 56
  • Andy C. (Dark Moor) - 48
  • Jimmy Bain (Dio)† - 78
  • Jorge Marques (Tarantula) - 59
  • Klaus Eichstadt (Ugly Kid Joe) - 58
  • Letícia Figueiredo (Venin Noir) - 42
  • Marc Mas Marti (Persefone) - 41
  • Migé Amour (HIM) - 51
  • Travis Ryan (Cattle Decapitation) - 51
Review

The Last Embrace - Inside
Jaar van release: 2006
Label: Longfellow Deeds
The Last Embrace - Inside
Bij Franse bands met heldere zang ben ik altijd bang voor het tenenkrommende accent. Deze Franse atmosferische metalband zou de eerste niet zijn.
Echter valt het allemaal erg mee. Zangeres Sandy is gezegend met een vrij goed stemgeluid en haar uitspraak verloopt ook probleemloos.

Het betreft hier het eerste volledige album van deze Fransen. De stijl is zoals gezegd gerelateerd aan de atmosferische metal en men voegt daar hier en daar een progressief randje toe.
De melodieuze symfonische metal wordt goed gebracht en er is een redelijke variatie tussen wat meer up-tempo werk en tragere passages. Af en toe kabbelt men iets teveel voort, maar in die passages weet de zangeres het interessant te houden. Zij voegt net dat beetje extra toe dat de band nodig heeft en hoewel af en toe een tikje iel, brengt de dame in kwestie het er in het algemeen zeker niet slecht vanaf.

De productie is van een goed niveau. Men is er in geslaagd de gelaagde muziek een warme relaxte sound meegegeven, waar de liefhebbers van een band als The Gathering vast van zullen smullen. De band doet het zeker niet slecht voor een eerste album en ik ben dan ook benieuwd of men volgende keer met nog meer interessante elementen op de proppen kan komen. Kleine kanttekening is namelijk dat men wel weet hoe er emotie moet worden overgebracht, maar dat uit zich nog niet helemaal in briljant geschreven songs. Maar uiteraard is daar voortaan groei in te verwachten.
Een prima album en dus is er naast de Paturain ook nog iets anders uit Frankrijk behoorlijk fijn.

Tracklist
1. Introspection
2. Mother
3. Somewhere In The Dark Rain
5. Can You?
6. Broken
7. It Says
8. Eclipse
9. To Dispel Inner Fears

Score: 77 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 27 december 2006

Meer The Last Embrace:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.