Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruno Ramos (Manigance) - 61
  • Carmine Appice (Ozzy Osbourne) - 79
  • Dave Mackintosh (Dragonforce) - 48
  • David (I) (Destinity) - 43
  • Feodor Alexandrovich Buzilevich (Holy Blood) - 51
  • Mark Jansen (Epica) - 47
  • Roberto Junquera (Avalanch) - 45
  • Ronnie Radke (Falling In Reverse) - 42
  • Sepp Uyttendaele (Consensus) - 44
  • Thorsten Bauer (Atrocity) - 52
  • Timo Somers (Delain) - 34
  • Timothy James Hagelganz (Stryper) - 63

Vandaag overleden:
  • Dawn Crosby (Détente) - 1996
Review

Masacre - Total Death
Jaar van release: 2004
Label: Xtreem Music
Masacre - Total Death
Colombia, 2004.
Het is nog vroeg als de ochtendlucht plots begint te trillen. Een zandvlaag spoedt zich een route, net boven de even zanderige weg die tussen de houten huisjes, op de daken waarvan rode vlammentongetjes speels om zich heen grijpen, van dit plattelands landschap van Colombia kronkelt. Geen vogel die fluit, geen hond die blaft en geen mens vermoedt wat er naderende is.
En dan komt het. Onaangekondigd, uit het niets. Gelijk aan Godzilla die de Japanse kusten blitzkriegde komt de vlaag van vernieling, chaos en medogenloosheid. En voordat het kwartje ook maar de kans krijgt om te vallen walst het gevaarte alweer verder, slechts een spoor van brokstukken achterland.

Dit spoor heet "Total Death".

"Total Death" is de vierde full-lengthalbum van de Colombiaande deathmetalpioniers van Masacre. Deze band maakt de straten, cd-boeren en graanschuren van Colombia al maar liefst 17 jaar onveilig en is hiermee 1 van de belangrijkste en toonaangevendste deathmetalbands geworden die Colombia vertegenwoordigt. Grootse bekendheid heeft de band echter niet echt gekend maar naar eigen zeggen gaat daar met "Total Death" verandering in komen. Masacre door de bocht, dus wordt het tijd voor een nadere kennismaking met hun laatste plaat.

En hoewel "Total Death" met zekerheid het sterftecijfer onder de zwakbezielden omhoog weet te krikken heeft deze schijf geen tientallen luisterbeurten nodig om tot de kern ervan door te dringen. Masacre's jongste telg staat voor ruim 30 minuten recht-door-land-en-zee deathmetal, niet bepaald verfijnd op opgedirkt, wel eerlijk en oprecht én representatief voor de land van herkomst. "Total Death" is een sombere plaat geworden waarop vernietiging, oorlog, corruptie en de gevolgen die het allemaal met zich meebrengt centraal staan. Hiermee weet Masacre rijkelijk inspiratie te putten uit de vele gezichten van hun thuisland.
Het geluid is er ook naar. De klanken zijn grimmig, bitter en stoffig. Alsof er een lange strijd woedt waar maar geen eind aan lijkt te komen. "Total Death" is grotendeels een midtempo album, de nummers rollen voorbij, versnellen soms waardoor de strijd besloten lijkt te worden, maar gaat vervolgens op de oude voet weer verder. Geen muzikale fratsen, geen solohoogstandjes, maar ploeteren, zweten en doorgaan, lijkt de muziek te willen zeggen.
De vocalen zijn grotendeels erg monotoon, voorzien van een kenmerkende droge klank en passen daarmee uitstekend bij de rest van de Masacresche herrie. Blijdschap is ver te zoeken, boosheid en ongenoegen overheersen. De krijsende vocalen bieden gaandeweg de nodige afwisseling maar eveneens geen vreugde. Leg u er maar bij neer, "Total Death" is een neerslachtige, grijze, negatieve bedoeling.

Eind 2005 zou Masacre haar eerste Europese tour doen en ik steek mijn nieuwsgierigheid niet onder stoelen en banken... Vooral om te zien hoe de heren hun muzikale capaciteiten op het podium benutten want dat zou eens heel aangenaam kunnen uitpakken. Voorlopig doen we het even met "Total Death" en ja, die plaat mag er best wezen. Uw ondergetekende leeft nog, u zult waarschijnlijk ook geen loodje leggen, maar dat er zielen sneuvelen is een feit.

Tracklist
1. Slaves of Death
2. Battlefields
3. Kill or Get Killed
4. Soldiers of the Unknown
5. Death Metal Forever
6. Wrath Intense Pain
7. Oh My God!!
8. Victims
9.Conflicts For Peace ( Bonus Track)
10. Violenta ( Bonus Video)

Score: 77 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 18 augustus 2005

Meer Masacre:

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.