Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Manowar - Battle Hymns
Jaar van release: 1982
Manowar - Battle Hymns
Battle Hymns is het debuut-album van Manowar dat stamt uit 1982. De band ontstond nadat bassist/songwriterJoey DeMaio (die in die tijd roadie was voor Black Sabbath) een ontmoeting had met gitarist Ross The Boss. Het bleek dat ze dezelfde passie voor heavy metal hadden, dus besloten ze samen een band op te richten, genaamd Manowar. Ze haalden Eric Adams erbij als zanger, die een jeugdvriend was van Joey. En Donny Hamzik bespeelde de drums (maar die werd kort daarna al vervangen door Scott Columbus). En niet lang daarna kregen ze de kans om een cd op te nemen.

Manowar staat bekent als een band vol met zelfvertrouwen/eigendunk (streep door wat je zelf wilt) en die leeft voor heavy metal. Gek genoeg klinken de eerste vier nummers meer een beetje als rock (kleine uitzondering op Metal Daze). Dat betekent niet dat ze slecht zijn, zeker niet. De muziek klinkt erg lekker en bevatten goede solo's. De teksten zijn wel typisch Manowar. Zo gaat Death Tone over motorrijden, Metal Daze over heavy metal, Fast Taker over sex en Shell Shock over de Vietnam oorlog. Allemaal onderwerpen die Manowar later vaak zal gebruiken. Wat ook op latere albums vaak terugkomt, is het typische meezing-refrein in Metal Daze. Het nummer Manowar klinkt al een stuk heavier en gaat over het hoe en waarom van het ontstaan van de band. De solo in het nummer is weer erg goed.

Daarna volgt de wat meer epische kant van Manowar en dat begint meteen erg goed met Dark Avanger. Een nummer dat rustig begint en langzaam opbouwd tot een snelle climax. In het midden van het nummer wordt er een stuk tekst verteld door Orson Welles, waar je bijna kippenvel van krijgt! Op het instrumentale nummer Williams Tale krijgt Joey DeMaio de ruimte om te laten horen wat hij kan. Hij is zeker erg snel, maar voor de rest is het een saaie solo. Het album eindigt met het machtige Battle Hymn, voor veel Manowar-fans het beste nummer van de band.

Met Battle Hymns heeft Manowar een prima debuut afgeleverd. Voor een eerste cd is de produktie niet slecht en er staan goede nummers op die de toon zetten voor de rest van de cd's van Manowar. Het is dan ook zeker geen slechte cd om mee te beginnen als je Manowar wilt ontdekken.

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 26 november 2001

Meer Manowar:

Manowar - Battle Hymns
Reactie van Een_Metalfan op 26-11-2001 om 17:32u
Score: 90 / 100

"Het is dan ook zeker geen slechte cd om mee te beginnen als je Manowar wilt ontdekken." Sterker nog, ik vind dit dus de beste cd die ze ooit gemaakt hebben. Dark Avenger roelt! Verruit de beste song die ze opgenomen hebben. De drummer was ook de beste die ze ooit gehad hebben. Die gast mept echt 3 keer zo energiek als de latere drummers. Groet! Forostar

Manowar - Battle Hymns
Reactie van Een_Metalfan op 26-11-2001 om 21:03u
Score: 100 / 100

Ben het helemaal met Forostar eens! Veruit het beste Manowar album ooit. Alles wat volgde was slechts een (soms matige) copie van deze klassieker. Hulde aan Manowar! To the battle, we rise....

Manowar - Battle Hymns
Reactie van codigy op 27-06-2003 om 11:58u
Score: 85 / 100

Ik vind dit album zeer goed, maar ook wel het enigste goede album van Manowar. De volgende albums vallen mij te veel tegen en hebben niet dezelfde sfeer als Battle Hyms. Dit is echter heel jammer :(.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.