Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Deadsquad, Jasad en Death Vomit
  • 1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brockie (Oderus Urungus) (Gwar)† - 63
  • George Kollias (Nile) - 49
  • Roland Grapow (Helloween) - 67
  • Scott Kannberg (Pavement) - 60
Review

Amiensus - Reclamation (Part 2)
Jaar van release: 2024
Label: M-Theory Audio

 -

Nu 2024 definitief achter ons ligt, de oliebollen verteerd zijn, de vuurwerkresten weggeveegd worden en de kerstbomen opgeruimd zijn, is het de eerste maanden van 2025 nog één keer tijd om achterom te kijken naar het afgelopen muzikale jaar, voordat het vizier weer op de toekomst wordt gericht. Welke platen van vorig jaar zijn interessant genoeg om alsnog in de schijnwerpers te zetten? In deze terugblikkende reeks bespreek ik tien platen uit 2024 die zeker de moeite van het beluisteren waard zijn.

De tweede in deze serie die ik bespreek, is van een band die afgelopen jaar niet één, maar twee albums uitbracht. Ik heb het over het gruwelijk ondergewaardeerde Amiensus, een Amerikaanse groep die sinds 2010 actief is. De sound van de band is zeer divers en veelzijdig, met invloeden uit black metal, doom, melodieuze death en progressieve metal, die naadloos geïntegreerd worden in volwassen, spannende en boeiende composities. Reclamation (Part 1) verschijnt in april van vorig jaar en kon al eerder op een lovende recensie rekenen. Het album laat de meest dynamische en avontuurlijke kant van Amiensus tot op heden horen. Het tweede deel van het tweeluik verschijnt eind augustus. De hoogste tijd dus om ook Reclamation (Part 2) in de welverdiende schijnwerpers te zetten.

Want wat gebeurt er ontzettend veel in de amper veertig minuten die dit schijfje in totaal klokt! Wie de noeste, ploegende vikingritmes van opener Sólfarið hoort – een beetje in de trant van het latere werk van Thyrfing - zal in eerste instantie op het verkeerde been worden gezet, ook al ontwikkelt het nummer zich in de tweede helft middels smaakvolle, progressieve toetsen en een fraaie, subtiele gitaarsolo tot een veelzijdiger geheel. Representatiever voor de feilloze pastiche aan stijlen is het schitterende Acquiescence, een parel van bijna negen minuten, die melancholische passages en zalvende, cleane zang, ruwe blackmetalerupties, melodieus deathmetalgitaarwerk en progressieve metalritmes aan elkaar rijgt tot een caleidoscopisch geheel. Ook in Decaying God Child en Leprosarium slaagt Amiensus erin om deze muzikale invloeden samen te smelten tot spannende en coherente tracks.

Het mooiste nummer is evenwel The Distance, dat sterk door Borknagar is geïnspireerd. Het is dan ook niet meer dan logisch dat niemand minder dan Lars Nedland de cleane gastvocalen verzorgt. Diens sibillijnse stemgeluid, dat hij zo vaak op voortreffelijke wijze bij de Noorse pioniers etaleert, voorziet de muziek van Amiensus van een verdere air van mysterie en grootsheid. Ook Orb Of Vanishing Light komt in glorieuze pracht en praal uit de speakers rollen. Drummer Chris Piette zorgt voor een machtige basis met zijn imponerende roffels, terwijl frontman James Benson zijn krachtigste grunts en screams voor deze afsluiter lijkt te hebben bewaard.

Met deze Reclamation-reeks bewijst Amiensus wederom te bruisen van creativiteit. Ook dit tweede deel is namelijk ondanks de relatief korte speelduur van achtendertig minuten enorm rijk en veelzijdig. Het tweeluik is dan ook verplichte kost voor iedere liefhebber van avontuurlijke en progressieve extreme metal, zeker degenen die ook groepen als Borknagar, Oak Pantheon, Agalloch en Wilderun een warm hart toedragen.

Tracklist:
1. Sólfarið
2. Acquiescence
3. Disconsolate
4. Decaying God Child
5. The Distance
6. Leprosarium
7. Orb Of Vanishing Light

Score: 86 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 februari 2025

Zoeken
    27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.