Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Motörhead - We Play Rock 'N' Roll - Live At Montreux Jazz Festival '07
Jaar van release: 2023
Label: BMG Records

 -

"Here's a bit of jazz for you… We are Motörhead, and we play rock 'n' roll." Met dat statement trapt Lemmy Kilmister deze liveplaat af. De opnames zijn gemaakt op het Montreux Jazz Festival editie 2007. Deze zijn beschikbaar gesteld door de Claude Nobs Foundation die de opnames beheert die gemaakt zijn op het desbetreffende festival. Het festival beperkt zich niet tot jazz, zo getuigt onder meer deze opname.

Inderdaad, weer een liveplaat van Motörhead. Sinds het overlijden van de iconische frontman Lemmy (2015) zijn er waarschijnlijk al meer 'nieuwe' en heruitgaves beschikbaar gekomen dan in de tien jaar daarvoor. Het is amper nog bij te houden. Zeker voor de fans die van al die platen een speciale editie met hoodie, poster, t-shirt en allerlei ander gedoe willen hebben.

De geluidskwaliteit van We Play Rock 'N' Roll – Live At Montreux Jazz Festival '07 is uitstekend. Dat kon van sommige liveopnames die de afgelopen jaren beschikbaar zijn gekomen niet altijd worden gezegd, al betrof dat meestal bonusmateriaal bij een heruitgave. De opnames zijn zelfs zo goed dat af en toe te horen valt, dat de tweede stem vrij mager is. Lemmy klinkt hier fit en bromt zoals in zijn beste dagen.

Het spel is in orde. De klassiekers passeren de revue, afgewisseld met een minder bekend, later nummer of een cover, waardoor het weer net even anders is dan anders. Motörhead zonder Ace Of Spades, Stay Clean, Killed By Death en Overkill is nagenoeg ondenkbaar, maar een liveversie van Whorehouse Blues en de Bob Seger-cover Rosalie zorgen voor verandering van spijs. Tijdens Sacrifice is er een obligate drumsolo.

Al met al klinkt het prima, is het een vermakelijke show met de gebruikelijke grappen en grollen en is het wederom de beresterke muziek waar je nooit genoeg van kunt krijgen. Of dat laatste ook betekent dat je naar de platenzaak moet snellen voor wederom een fijne liveschijf van Motörhead is een andere vraag. Die kwestie zal zich de komende jaren vaker aandienen, want ongetwijfeld liggen er meer liveopnames op de planken.

Tracklist:
CD1:
1. Snaggletooth
2. Stay Clean
3. Be My Baby
4. Killers
5. Metropolis
6. Over The Top
7. One Night Stand
8. I Got Mine
9. In The Name Of Tragedy
10. Sword Of Glory

CD2:
1. Rosalie (Bob Segever-cover)
2. Sacrifice
3. Just 'Cos You Got The Power
4. Going To Brazil
5. Killed By Death
6. Iron Fist
7. Whorehouse Blues
8. Ace Of Spade
9. Overkill

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 12 juni 2023

Meer Motörhead:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.