Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Hellripper - Warlocks Grim & Withered Hags
Jaar van release: 2023
Label: Peaceville Records

 -

Hellripper is het eenmansproject van de Schot James McBain. Liefhebbers van old school thrash metal hebben de naam waarschijnlijk al eens langs zien komen. De albums die James tot nu toe onder deze naam heeft uitgebracht, bevatten namelijk heerlijke blackened thrash metal met invloeden van Darkthrone, Bathory, Venom en Motörhead. Ondertussen is het tijd voor album nummer drie, genaamd Warlocks Grim & Withered Hags. Fans van de band weten vast wel wat ze kunnen verwachten: goed uitgevoerde verering van de voorgenoemde bands door middel ruige, agressieve muziek met catchy riffs en refreinen.

Wat tijdens de eerste luisterbeurt snel opvalt, is dat dit een veel ambitieuzer album is dan de eerste twee. Waar voorgaande nummers vaak na zo’n vier minuten voorbij zijn, klokt opener The Nuckelavee op bijna zes minuten in. Groot is dit verschil niet, maar in die extra paar minuten weet James het nummer wat meer te laten ademen. Het gitaarwerk blijft trouw aan zijn rauwe origine, maar er zijn ook opvallende loopjes te horen op de achtergrond en er wordt veel van tempo gewisseld. Ook vocaal doet McBain het rustiger aan. Zijn karakteristieke gesnauw maakt even plaats voor een vertellende stem, terwijl wel de agressie en pakkendheid die we van Hellripper gewend zijn, gewaarborgd blijft. Ook over het titelnummer zijn vergelijkbare dingen te zeggen. Heerlijke gitaarpartijen worden je om de oren geslingerd en het refrein is catchy door het gebruik van gangvocals. Het nummer eindigt met doedelzakspel, waarbij het geluid van dit Schotse instrument fijn afsteekt tegen het schelle gitaargeluid.

Dit betekent gelukkig niet dat er niet lekker gethrashed wordt. Goat Vomit Nightmare doet qua naam en geluid de begindagen van Hellripper eer aan. Het gitaarwerk klinkt agressief en James heeft zoals gebruikelijk een lekker pakkend refrein geschreven. Het gaspedaal wordt in The Cursed Carrion Call nog verder ingedrukt. Naar eigen zeggen is dit het snelste nummer dat Hellripper ooit heeft uitgebracht. De gitaarpartijen vliegen je inderdaad om de oren en het gedrum walst in sneltreinvaart over je heen. Ook in The Hissing Marches blijft het tempo hoog. De goed vertegenwoordigde baspartijen doen denken aan Motörhead en laten de punkinvloeden van de band goed horen, terwijl de gitaarpartijen doen denken aan Darkthrone.

Met dit derde album levert James McBain erg puik werk af. We worden weer getrakteerd op lekker agressieve, goed geschreven blackened thrash metal. Hij heeft voortgebouwd op deze formule door nummers meer te laten ademen, waardoor hij de ruimte heeft grootsere composities te schrijven. Het resultaat is een album waar fans van het eerste uur van zullen genieten, maar die Hellripper ook potentieel toegankelijker maakt voor een groter publiek.

Tracklist:
1. The Nuckelavee
2. I, The Deceiver
3. Warlocks Grim & Withered Hags
4. Goat Vomit Nightmare
5. The Cursed Carrion Crown
6. The Hissing Marches
7. Poison Womb (The Curse Of The Witch)
8. Mester Stoor Worm

Score: 80 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 1 april 2023

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.