Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruce Fairbairn (producent)† - 76
  • Byron McMackin (Pennywise) - 56
  • Clive Bunker (Jethro Tull) - 79
  • Greg Macainsh (Skyhooks) - 75
  • Jon Theodore (Queens Of The Stone Age) - 52
  • Steve Edmondson (Paradise Lost) - 56
  • Zbigniew Robert "Inferno" Prominski (Azarath) - 47

Vandaag overleden:
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party) - 2009
Review

Sonja - Loud Arriver
Jaar van release: 2022
Label: Cruz del Sur Music

 -

De ontstaansgeschiedenis van Loud Arriver, het debuutalbum van de band Sonja, is een pijnlijke. De drijvende kracht achter deze band is Melissa Moore, die van 2010 tot 2017 onder het pseudoniem Vis Crom gitarist was bij de Amerikaanse black/thrashmetalband Absu. Daar werd ze zonder scrupules uit de band gegooid toen ze bekend maakte transgender te zijn. Blijkbaar gaan occultisme en het in het blackmetalgenre vaak gepredikte individualisme niet voor iedereen in gelijke mate op. Moore bleef echter niet bij de pakken neerzitten, maar verzamelde twee nieuwe bandleden - bassist Ben Brand (onder andere bekend van Woe) en drummer Grzesiek Czapla (de tourdrummer van Absu en de enige die zijn steun uitsprak voor Moore) – om haar project Sonja nieuw leven in te blazen. En voila: in de tweede helft van 2022 ligt het debuut Loud Arriver in de schappen via Cruz del Sur Music.

Qua stijl ligt de muziek op dit album mijlenver af van de venijnige en licht chaotische black/thrashmengelmoes van Absu. In plaats daarvan horen we een prettige mengeling van heavy metal, hardrock, post-punk en gothic, nu eens energiek en opzwepend, dan weer wat onderkoeld en melancholisch. En die combinatie blijkt eigenlijk erg verfrissend te zijn. Loud Arriver staat niet bepaald vol met technische hoogstandjes en de band zal ook geen snelheidsrecords verbreken, maar de acht nummers zitten lekker in elkaar en staan vol catchy melodieën die zich in het hoofd nestelen. Op veel momenten rockt Sonja als de neten, maar tegelijkertijd hangt er – mede door de echo over de zang van Moore - een ‘gloomy’ sfeertje over de plaat die buitengewoon intrigerend is. Zo schemeren onder de rockende riffs ook pijn, nihilisme en wanhoop door, als een diepere laag die onder de extraverte buitenkant ligt.

Van de acht composities bevallen het heerlijk rockende Nylon Nights en het druilerige Wanting Me Dead het best. Eerstgenoemde track staat vol hoekige, pronte basriffs en snedige, klassieke heavymetalriffs. Wanting Me Dead klinkt naargeestiger en ademt zelfs de sfeer van The Cure en aanverwante post-punkgroepen, maar ontpopt zich tevens tot absolute oorwurm. Ook Daughter Of The Morning Star kent zo’n fijn, donker sfeertje, waardoor ik qua riffs en muzikale insteek zelfs aan het oudere werk van Tribulation moet denken. Doordat de nummers over het algemeen kort en puntig zijn, voorkomt Sonja dat de aandacht verslapt.

De muziek van Sonja mag dan niet bijster innovatief zijn, Loud Arriver blijkt wel een album dat bijzonder prettig in het gehoor ligt en een hoge herspeelwaarde heeft. De combinatie van ongecompliceerd rockwerk, diepere onderlagen en schemerige post-punk en gothic-invloeden blijkt goed uit te pakken. Loud Arriver is geen onmisbaar album, maar wel een eerlijk schijfje, dat met liefde in elkaar is gezet. Het zal ongetwijfeld voelen als een catharsis voor Moore. Laten we hopen dat met dit debuut de basis is gelegd voor een mooie carrière onder eigen voorwaarden.

Tracklist:
1. When The Candle Burns Low...
2. Nylon Nights
3. Pink Fog
4. Wanting Me Dead
5. Fuck, Then Die
6. Daughter Of The Morning Star
7. Moans From The Chapel
8. Loud Arriver

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 februari 2023

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.