Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Night Demon - Year Of The Demon
Jaar van release: 2022
Label: Century Media Records

 -

Op Year Of The Demon verzamelt het Amerikaanse Night Demon een serie van vijf singles uit 2020, die destijds in beperkte oplage zijn verschenen. De Amerikanen houden de vroege jaren tachtig springlevend met hun interpretatie van 'eigentijdse' NWOBHM en coverversies van klassiekers. Het trio maakt vooral live indruk. Het is dan ook niet verrassend dat het gezelschap op deze singles daar ook de aandacht op vestigt met enkele livesongs.

De eerste vier nummers zijn eigen werk. Vooral Empires Fall en Kill The Pain zijn behoorlijk agressief. Dat geldt ook voor de pandemiesong Vysteria. De jarentachtiginvloeden zijn niet te missen in het gitaarwerk, de solo's en de pakkende meezingrefreinen. Empires Fall bevat zelfs een dromerige, psychedelische break. De kwaliteit van de tracks is wisselend. De Thin Lizzy-ode Are You Out There kent zijn momenten in het gevoelige gitaarwerk tijdens de refreinen. Het wild galopperende Kill The Pain maakt de meeste indruk.

Het wil voor mij pas echt spetteren tijdens de coversongs. Bijvoorbeeld tijdens de gevoelige Thin Lizzy-klassieker The Sun Goes Down, waarin die heerlijke spanningsboog perfect wordt uitgevoerd, voordat de song losbarst en gitarist Armand John Anthony zich uit mag leven. Fast Bikes van de minder bekende band LeGriffe krijgt een tweede leven in handen van Night Demon. Uitstekende songs als deze mogen niet vergeten worden. De Cirith Ungol-cover 100 MPH mist wat van de charme van het origineel. Het klinkt een stuk gepolijster en moderner. De zang van Jarvis Leatherby is daarnaast minder agressief. De gastvocalen van Cirith Ungols eigen zanger Tim Barker maken echter veel goed en het blijft een aangename track.

Zoals gezegd is Night Demon vooral live in zijn element. Dat bevestigt het trio met een sterke cover van de Iron Maiden-klassieker Wasted Years en de beide Scorpions-songs In Trance en Top Of The Bill. Tijdens de laatste twee songs wordt de groep bijgestaan door Scorpions-gitarist Uli Jon Roth.

Year Of The Demon biedt fans die naast de originele singles hebben gegrepen de mogelijkheid om deze alsnog aan hun collectie toe te voegen. Hoewel de verzameling voornamelijk interessant is voor die groep, kunnen NWOBHM-liefhebbers in het algemeen ook prima uit de voeten met deze moderne interpretatie van de welbekende periode uit de metalgeschiedenis.

Tracklist:
1. Empires Fall
2. Kill The Pain
3. Are You Out There
4. Vysteria
5. In Trance (Live Scorpions cover met Uli Jon Roth)
6. Fast Bikes (LeGriffe cover)
7. 100 MPH (Cirith Ungol cover met Tim Baker)
8. The Sun Goes Down (Thin Lizzy cover)
9. Wasted Years (Live Iron Maiden cover)
10. Top Of The Bill (Live Scorpions cover met Uli Jon Roth)

Score: 73 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 13 mei 2022

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.