Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Geen concerten bekend voor 01-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Esko Salow (Nostradameus) - 55
  • Frédéric Chopin (componist)† - 216
  • Gerry Bron (producent)† - 93
  • Jean Blaute (producent) - 74
  • Matthias Kupka (Emergency Gate) - 45
  • Rob Affuso (Skid Row) - 63
  • Roger Daltrey (The Who) - 82
  • Sven "Silenoz" Kopperud (Dimmu Borgir) - 49
  • Wiley Arnett (Sacred Reich) - 58
Review

Immolation - Acts Of God
Jaar van release: 2022
Label: Nuclear Blast Records

 -

Vijf jaar na het veelgeprezen Atonement komt Immolation met een nieuw album. Deze formatie is altijd trouw gebleven aan de roots en staat garant voor kwaliteit. Waar andere bands in de loop der jaren verbreden, doet Immolation dat niet. Nee, deze veteranen uit New York, aangevoerd door het duo Robert Vigna en Ross Dolan, perfectioneren de herkenbare eigen stijl. In de loop der jaren zijn het meesters geworden in tempowisselingen, waarbij iedere wending iets toevoegt aan de duistere sfeer. Verwacht geen verrassingen. Immolation doet op het nieuwe album niet veel anders dan in de afgelopen dertig jaar.

Net als de voorgangers volgt Acts Of God het bekende recept voor zware, verpletterende death metal met een duister, zwartgeblakerd karakter. De nieuweling is een pure Immolation van de eerste tot de laatste noot. Er zit een herkenbare structuur in de volledige discografie van Immolation. Gitarist/songwriter Robert Vigna verstaat de kunst om de muziek bedrieglijk complex te laten klinken. Samen met Alex Bouks (slaggitaar) vormt snelle tremolo-picking de basis, met hier en daar een tegengestelde harmonie, riffs die afdwalen in dissonantie en gelaagde gitaarpartijen. Het slagwerk van drummer Steve Shakaty is soms opvallend funky en de baslijnen van frontman Ross Dolan volgen de basisriff. Het resultaat is dat elk nummer van Immolation uniek is. Soms snel, chaotisch en kwaadaardig, vaak verkerend in doomsferen met massieve, verpletterende grooves.

De opener An Act Of God, fraai ingeleid door het instrumentale Abandoned, geeft een goede indruk van het album als geheel. De wolkbreuk gaat gepaard met blastbeats, technisch uitgekiend gitaarspel en de onheilspellende, grommende stem van Dolan. Halverwege draait het nummer naar een logge, groovende passage die voorafgegaan wordt door een akoestische break. Vigna's riffs zijn sterk, maar soms raadselachtig. Er zijn meerdere luisterbeurten nodig om hier en daar een vreemd melodielijntje te plaatsen in de compositie. Een goed voorbeeld is de solo in The Age Of No Light. Het duurde even voordat ik het idee kon verdringen dat die overlappende solo’s helemaal niet bij het nummer passen.

Agressie is voor Immolation een creatieve keuze. Een mid-tempo groove kan in een fractie van een seconde accelereren naar intense, helse woede met de brute kracht van een maalstroom. Subtiele, goed gepositioneerde pauzes in de vorm van melodieuze passages en grooves zorgen voor ademruimte tussen de wendingen. Dit komt sterk uit de verf in Overtures Of The Wicked. Alles is goed doordacht. Tegelijkertijd heeft iedere track de gitzwarte uitstraling van het klassieke werk. Ross Dolan heeft een diepe grunt die goed verstaanbaar is, waardoor de donkere teksten een extra lading krijgen. Uiteraard moet religie het weer ontgelden, maar Dolan richt zijn pijlen ook op wereldse thema’s als hebzucht, corruptie en psychische aandoeningen. Het artwork van Eliran Kantor is een knipoog naar het debuut Dawn Of Possession; een kronkelende zwerm gekwelde goddelijke wezens die worstelen in de lucht.

Immolation komt tegenwoordig sneller ter zake, maar weet toch in de korte looptijd van een nummer veel afwisseling te brengen. Tegelijkertijd dreigt daardoor in de loop van het album de vermoeidheid toe te slaan, wat ten koste gaat van nummers als Derelict Of The Spirit en When Halos Burn. De plaat voelt te lang aan en door de vele wendingen valt meteen op dat slechts enkele nummers weten te beklijven. De monotone vocalen van Ross Dolan versterken dat gevoel. Zelfs als het doelloze, instrumentale And The Flames Wept als rustpunt halverwege zou staan, zou dat niets veranderen aan dit gevoel.

Het klinkt wellicht wat vreemd, maar het is aan te raden deze plaat in delen te beluisteren. Acts Of God heeft zijn sterke momenten en interessante wendingen, maar zelfs na vele luisterbeurten heb ik nog steeds moeite om de nummers te herkennen. Het is een plezierige rit, maar ook snel vergeten.

Tracklist:
1. Abandoned
2. An Act Of God
3. The Age Of No Light
4. Noose Of Thorns
5. Shed The Light
6. Blooded
7. Overtures Of The Wicked
8. Immoral Stain
9. Incineration Procession
10. Broken Prey
11. Derelict Of Spirit
12. When Halos Burn
13. Let The Darkness In
14. And The Flames Wept
15. Apostle

Score: 80 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 14 maart 2022

Meer Immolation:

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.