Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
  • 17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
    11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andols Herrick (Chimaira) - 47
  • André Skaug (Clawfinger) - 56
  • Baha Farah (Bilocate) - 41
  • Bart van der Zeeuw (K’s Choice) - 59
  • Bob Catley (Magnum) - 79
  • Costello Hautamäki (Hanoi Rocks) - 63
  • Gerry Conway (Jethro Tull) - 79
  • Gidget Gein (Marilyn Manson)† - 57
  • Marcel Schoenen (Suidakra) - 49
  • Mats Levén (Therion) - 62
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain)† - 58
  • Panos Kalimeris (Blade Of Spirit) - 47
  • Tommy Shaw (Styx) - 73
  • Vic Anesini (technicus) - 63
  • Vittorio "Victor Love" D'Amore (Dopestars Inc.) - 47
Review

Woodtemple - Feel the Anger of the Wind
Jaar van release: 2002
Label: No Colours Records
Woodtemple - Feel the Anger of the Wind
Voor zover mij bekend is, heeft Oostenrijk nooit echt veel inbreng in de black metalscène gehad. Behalve natuurlijk de bekendere namen als Abigor en Belphegor alsmede de sfeervolle bands Summoning en Hollenthon schieten mij niet veel noemenswaardige bands te binnen. Wellicht dat dit eenmansproject daar in de loop der jaren wat verandering in kan brengen.

Woodtemple opent op dit album met een gewichtige, Graveland-achtige intro. Wat kan de liefhebber van ondergrondse grafherrie verwachten? In ieder geval geen agressieve, razendsnelle black metal. Woodtemple legt de nadruk namelijk op lange, epische en sfeervolle pagan/black metalnummers, die voornamelijk in midtempo gespeeld worden (met hier een daar een versnelling, die door het sporadische gebruik meestal vrij heftig overkomt). Ook het lichte gebruik van keyboards draagt bij aan de sfeer van dit schijfje.

De band houdt het midden tussen het latere werk van Graveland, Drudkh en Bergthron, bands die stuk voor stuk een gerenommeerde naam voor zichzelf hebben weten op te bouwen. Jammer genoeg heeft Woodtemple hier eigenlijk helemaal niets aan toe te voegen, waardoor Feel the Anger of the Wind weliswaar een erg lekker album geworden is, dat bij liefhebbers van de eerder genoemde bands zeker in smaak zal vallen, maar iets meer een eigen geluid zou natuurlijk zeker niet verkeerd zijn. Het titelnummer vormt meteen het hoogtepunt van het album door de sterke, goed in het gehoor liggende riffs en de mooie, sporadisch ingezette keyboardpartijen.

Feel the Anger of the Wind is dus in feite een aardige poging om de kwaliteit van het latere Graveland-werk te evenaren, maar slaagt daar nog niet helemaal in. Daarvoor mist de band nog het muzikale inzicht om de lange, epische nummers voortdurend interessant te houden. Het album zal dus zeker te pruimen zijn voor de liefhebbers van bovengenoemde bands, maar black metallers die voor agressie en snelheid gaan, kunnen Feel the Anger of the Wind beter links laten liggen. Inmiddels heeft de band overigens haar tweede album, The Call From the Pagan Woods, afgeleverd.

Tracklist:
1. Intro
2. The Day Church Burnt
3. Feel The Anger Of The Wind
4. Darkness
5. The Crow Of The Shadow Wood
6. Outro

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 juni 2004

Meer Woodtemple:

Woodtemple - Feel the Anger of the Wind
Reactie van Jeroen op 23-06-2004 om 23:03u
Score: 80 / 100

Ik vind em toch wel iets meer verdienen dan 70 punten, vooral vanwege de waanzinnig goede sfeer op dit album..geen klassieker, maar echt heel goed geschikt voor de fans van Graveland.. uitstekende plaat

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.