Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
  • 12 oktober:
  • Tarja Turunen
  • 14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
    10 november:
  • Chemicide en Velozza
  • Fabio Lione
  • Fifth Angel en Leatherwitch
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Wilson (Yngwie Malmsteen) - 30
  • Dave Simeone (Eldritch) - 51
  • David Lee Roth (Van Halen) - 72
  • Dean Roland (Collective Soul) - 54
  • Duncan Wilkins (Anaal Nathrakh) - 46
  • Eric Martin (Mr. Big) - 66
  • Ihsahn (Emperor) - 51
  • Jack Simmons (Slaughter To Prevail) - 32
  • Jesse "Lord Abagor" Peetoom (Saille) - 37
  • John Dyer Baizley (Baroness) - 49
  • Julia Sweeney (acteur) - 67
  • Julio G. Valladares (Dark Embrace) - 46
  • Kirsty MacColl† - 67
  • Laura Christine (Dark Angel) - 54
  • Lee Douglas (Anathema) - 51
  • Lzzy Hale (Halestorm) - 43
  • Matias Larrede (Thirdmoon) - 53
  • Michaël Konovaloff (Hell City)† - 47
  • Midge Ure (Ultravox) - 73
  • Mike Malinin (Goo Goo Dolls) - 59
  • Mylène Genoux (Midwinter) - 40
  • Paul A.T. Kinson (Skyclad) - 54
  • Rhys Fulber (Front Line Assembly) - 56
  • Scott Hoffman (38 Special) - 65
  • Simon Townshend (The Who) - 66
  • Skeeter (Slumpark Correctional) - 43
  • Timo Häkkinen (Wintersun) - 43
  • Toshi (X Japan) - 61

Vandaag overleden:
  • Jan Kuehnemund (Vixen) - 2013
  • John Lodge (The Moody Blues) - 2025
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar) - 2005
  • Thommy Price (Joan Jett And The Blackhearts) - 2025
Review

Communic - Hiding From The World
Jaar van release: 2020
Label: AFM Records
Communic - Hiding From The World
Als er een prijs zou zijn voor meest toepasselijk getitelde album van het jaar, zou Hiding From The World van de progressieve metalformatie Communic zeker een van de genomineerden zijn voor een jaar dat werd gekenmerkt door termen als ‘intelligente lockdown’ en ‘anderhalvemetersamenleving’. Het Noorse drietal geldt al sinds het in 2005 verschenen debuutalbum Conspiracy In Mind als een grote belofte. Niet voor niets vond het gezelschap na twee demo’s al direct onderdak bij Nuclear Blast, dat vier platen van Communic uitbracht. Toch is de band nooit echt doorgebroken, ondanks de ontegenzeglijk aanwezige kwaliteit. Wellicht dat de relatief lange en soms wat meanderende composities iets te moeilijk verteerbaar zijn voor een breder publiek.

Toch heeft de muziek van Communic een onmiskenbare aantrekkingskracht. De band opereert in het grijze gebied tussen progressieve metal, heavy metal en thrash metal, met composities die nu eens melancholisch en bijna plechtig klinken, om dan weer via stoere en bevlogen riffs te versnellen. Nevermore is sinds jaar en dag het belangrijkste vergelijkingsmateriaal, niet in de minste plaats vanwege de epische, met veel pathos doorspekte cleane zang van Oddleif Stensland. Met wat fantasie is de muziek van Communic ook te vergelijken met Disillusion (het epische, uitgesponnen karakter), Borknagar (de avontuurlijke, onvoorspelbare melodielijnen) en Threshold (het intellectuele karakter van de composities), maar tegelijkertijd blijft de band zijn unieke stijl trouw.

Hiding From The World is een van de sterkste platen uit het oeuvre van Communic geworden. De composities zitten nóg beter in elkaar. Ondanks de lengte en de gelaagde songstructuur beklijven de nummers uitstekend. Bovendien zijn alle tracks op dit album van even hoog niveau. Dat was op de oude platen nogal eens anders: daarop is het contrast tussen enkele briljante nummers en enkele grijzere muizen te groot. Hiding From The World overtuigt echter voor de volle zestig minuten. De acht uitgesponnen tracks vormen meer dan voorheen één geheel.

Wat vooral opvalt bij het beluisteren van dit album, is de diversiteit, zowel tussen de nummers als binnen de composities. Neem alleen al het acht minuten durende openingsnummer Plunder Of Thoughts, dat bijzonder rijk aan ideeën is. De track is gezegend met een fantastisch refrein en combineert stoere riffs met machtige, sfeervolle zanglijnen, om en passant ook nog even te imponeren met een verrassend fraai, melancholisch middenstuk. Het zeer mooie titelnummer begint als emotionele, ingetogen ballad en ontpopt zich gaandeweg tot een fijne kraker, maar behoudt tegelijkertijd zijn donkere en stemmige karakter. De tien minuten die het nummer duurt, vliegen voorbij. Face In The Crowd is het stevigste nummer dankzij de vette thrashriffs en enkele zeer headbangwaardige passages.

Wat Hiding From The World tot het voorlopige hoogtepunt uit het oeuvre van Communic maakt, zijn twee fenomenale composities, die samen het beste materiaal vormen dat de band in zijn bestaansgeschiedenis heeft neergepend. Het epische My Temple Of Pride, dat werkelijk tot aan de nok gevuld is met heerlijk gitaarwerk, valt op door de met veel pathos doorspekte zanglijnen. Maar het absolute hoogtepunt is Born Without A Heart. Wát een compositie is dit! De track is magistraal opgebouwd en zindert van emotie door de werkelijk fenomenale zanglijnen, waarin Stensland zijn beste prestatie aller tijden levert. Halverwege bouwt Communic een aantal spannende versnellingen en tempowisselingen in middels een uitgebreid en avontuurlijk instrumentaal gedeelte, maar geen moment wordt de gevoelige kant van de track uit het oog verloren.

Het is vervelend dat Hiding From The World aan het eind van vorig jaar is verschenen, op het moment dat recensenten al druk bezig zijn met het opmaken van de balans. De plaat heeft wat tijd nodig gehad om te bezinken, maar weet zich met terugwerkende kracht te katapulteren naar een stevige top vijf positie. Een zeer indrukwekkend, verfijnd en vloeiend album, waarin geweldige riffs en emotioneel geladen zang samenvloeien in sublieme composities.

Tracklist:
1. Plunder Of Thoughts
2. Hiding From The World
3. My Temple Of Pride
4. Face In The Crowd
5. Born Without A Heart
6. Scavengers Await
7. Soon To Be
8. Forgotten

Score: 88 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 26 februari 2021

Zoeken
    7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.