Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Agony Atlas - Retrogression Part 1: Egomania
Jaar van release: 2020
Label: Eigen Beheer

Agony Atlas - Retrogression Part 1: Egomania

Duitsland is weer een progressieve metalcoreband rijker. Eigenlijk zijn progressief en metalcore niet de juiste termen, maar zo omschrijven de oosterburen Christoph Franziskus Fuchs, Liane Walter, Andreas Nieratschker en Markus Möwis de stijl die ze voortbrengen met hun vorig jaar opgerichte collectief. In de praktijk pakt het wat anders uit.

Retrogression Part 1: Egomania is de eerste ep van het kwartet. Daarop staan drie tracks die in elkaars verlengde liggen. Agony Atlas brengt vooral heavy grooves en djenty riffs van de heren plus de extreme vocalen van Liane. Nergens wordt het progressief of complex. Je zou hoogstens de mix van elementen uit hardcore, Neue Deutsche Härte, metalcore, industrial, elektronische muziek en melodeath en de ritmische accenten vooruitstrevend kunnen noemen, maar ook dat gaat eigenlijk te ver.

Dat doet overigens niets af aan de kwaliteit van het gebodene. Alle drie tracks liggen direct prettig in het gehoor en zitten goed in elkaar. Denk aan een mix van Korn, Jinjer, Architects, Pantera en Arch Enemy en je hebt een beeld bij wat je kunt verwachten. Liefhebbers van Ascend The Hollow, Eight Lives Down en Null Positiv kunnen hier wel wat mee.

De EDM- en techno-elementen vormen enerzijds een sterk contrast met de machinale instrumentatie, maar versterken het totaalproduct anderzijds. De extreme vocalen van Liane zijn verstaanbaar. De woedende zangeres stopt haar hele hebben en houwen in haar vocale voordracht, hetgeen bijdraagt aan de krachtige luisterervaring.

Retrogression Part 1: Egomania is derhalve een aangename kennismaking. De korte ep van nog geen twaalf minuten nodigt uit om Agony Atlas in de gaten te houden. Hoewel de Duitsers het wiel niet opnieuw uitvinden en de term progressief niet op zijn plaats is, luistert het songmateriaal prettig weg. Verwacht geen wonderen, maar groovy metal met een treffende vibe. Om écht verschil te maken en op te gaan vallen, is echter meer nodig. Het is dan ook te hopen dat Agony Atlas op zijn eerste full-length meer gaat experimenteren.

Tracklist:
1. Economy Class
2. Egomania
3. Hymn Of Hatred

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 6 oktober 2020

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.