Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Echosoul - The End Of Darkness
Jaar van release: 2020
Label: No Dust Records
Echosoul - The End Of Darkness
Bij No Dust Records uit Kampen hebben ze een neusje voor talent. Het label duikt graag diep in de historie voor heruitgaven van vergeten demo's en albums, maar komt zo nu en dan ook met kakelvers materiaal op de proppen. Echosoul is de volgende in het rijtje en opnieuw blijkt dat labelvoorman Henk van Delden een prima gehoor heeft.

The End Of Darkness is het eerste wapenfeit van dit eenmansproject. Echosoul draait grotendeels om songschrijver en (bas)gitarist Guy Hinton. Meer vaste leden schijnen er niet te zijn. Voor dit debuut trekt de muzikant een blik aan gastmusici open. Zo tekent Decrepit Birth-drummer Samus Paulicelli voor het slagwerk en zingt Tim 'Ripper' Owens twee liedjes op de cd.

Toch blijkt Owens niet de trekpleister op het album. Die eer gaat uit naar de andere, minder bekende vocalist, Rob Lundgren. De Zweed, bekend van onder meer Powerdrive en Reveal, zingt de Amerikaan finaal van het podium. Where Echoes Go en Elemental met Ripper op zang zijn beslist prima te verteren, maar Lundgren beschikt over een sterker en meer gevarieerd stemgeluid. Owens heeft nog altijd weinig op met nuance en gilt vooral de openingstrack genadeloos vol. Zodoende blijft er weinig ruimte over voor de muzikanten om te schitteren. Het muzikale spektakel is er wel, maar dreigt enigszins te worden begraven onder het vocale geweld.

Lundgren is beter in staat om zijn collega's de ruimte te bieden, als een nummer daar om vraagt. En als zijn stemgeluid dan toch domineert in Hangman (A Roman And The Cross), klinkt het totaalplaatje wat prettiger, omdat de zanger niet de neiging heeft zichzelf continu te overschreeuwen.

Muzikaal citeert Echosoul rijkelijk uit riffgeoriënteerde, Amerikaanse power metal. Af en toe doet de muziek wat denken aan Helstar en Crescent Shield, terwijl op een ander moment Dream Theater, Fates Warning en Jag Panzer de kop opsteken. Echosoul kent beslist wat progressieve invloeden, maar doet nergens te ingewikkeld. The End Of Darkness kost wel een paar luisterbeurten om echt op waarde te kunnen schatten, maar wanneer de zeven tracks eenmaal zijn ingedaald, valt er voldoende te genieten.

De leerpunten zitten meer in de technische afwerking. Ik vind de productie wat dof en de sound had wat dynamischer gekund. Op het album staan bijvoorbeeld best wat lekkere gitaarsolo's en die mogen het geluidsbeeld voortaan wel wat meer openscheuren.

De liefhebbers van stevige US power metal met een progressief randje kunnen echter niet om dit album heen. Echosoul bewijst dat je met iets ander recept toch weer een ietwat andere draai aan een bekend gerecht kan geven. Ondanks een paar schoonheidsfoutjes kan The End Of Darkness de boeken in als een uitstekend visitekaartje.

Tracklist:
1. Where Echoes Go
2. Crucible Of War
3. Elemental
4. Melody Of Misery
5. The Alchemist (Man Of Madness)
6. Cobwebs Of The Mind
7. Hangman (A Roman And The Cross)

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 augustus 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.