Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Nils Patrick Johansson - The Great Conspiracy
Jaar van release: 2020
Label: Metalville Records
Nils Patrick Johansson - The Great Conspiracy
Met Evil Deluxe heeft de Zweedse zanger Nils Patrick Johansson in 2018 zijn eerste soloalbum uitgebracht. Het is een plaat waar hij tien jaar aan heeft gewerkt voordat die op de markt werd gebracht. Het vervolg The Great Conspiracy heeft hem blijkbaar minder moeite gekost, aangezien die anderhalf jaar later verschijnt. Bij zijn band Astral Doors heb ik de hoop op een goede heavymetalplaat allang opgegeven. Het solodebuut van Johansson smaakte echter naar meer, dus het is goed om te constateren dat Johansson zo snel met een opvolger is gekomen.

The Great Conspiracy is een conceptalbum over de onopgeloste moord op de Zweedse vicepremier Olof Palme. Hij werd in 1986 na een bioscoopbezoek op straat in de rug neergeschoten. De dader is nooit gevonden. 33 jaar na dato is de dood van Palme nog altijd een groot trauma voor veel Zweden. De opgewekte en theatrale toon van het album is daarom verwonderlijk. Zo gaat One Night At The Cinema over de dodelijke schietpartij, maar daar zou je geen vrolijke power metal bij verwachten. Gelukkig ben ik geen Zweed met een trauma van de moord, anders zou luisteren naar het album een ongemakkelijke bedoening zijn geweest.

Johansson heeft een stel goede nummers geschreven die gemaakt zijn om een verhaal te vertellen. Niet dat de songs op een geniale manier in elkaar overgaan, of dat er een terugkerend thema is. Alle nummers zijn muzikaal opzichzelfstaand. Het zijn in principe eenvoudige heavymetaltracks, maar onderling erg afwisselend. De keyboards zorgen voor een theatraal sfeertje. De knallende openingstrack The Agitator is razendsnel, Killer Without A Gun iets rustiger en Prime Evil traag als stroop. Maar laatstgenoemde bevat ook een korte versnelling, gevolgd door een totaal onverwachts Caraïbisch intermezzo.

The Great Conspiracy is een onderhoudend album voor de luisteraar die verrast wil worden, maar dat ook genoeg te bieden heeft voor hen die eenvoudigweg willen headbangen. Johansson geeft zoals altijd een sterke performance. Deze opvolger van Evil Deluxe is een goede stap voorwaarts. Wat mij betreft laat Johansson Astral Doors voor wat het is en concentreert hij zich volledig op zijn solocarrière.

Tracklist:
1. The Agitator
2. One Night At The Cinema
3. The Baseball League
4. Freakshow Superstar
5. March Of The Tin Foil Hats
6. Prime Evil
7. Killer Without A Gun
8. The Great Conspiracy
9. This Must Be The Solution
10. Requiem Postlude

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 20 februari 2020

Meer Nils Patrick Johansson:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.