Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 oktober:
  • Decapitated en Inferum
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Lee (Ripped To Shreds) - 35
  • Bertrand Simonin (Carcariass) - 52
  • Brent Mydland (Grateful Dead)† - 73
  • Brian Pittman (Relient K) - 45
  • Charlotte Caffey (Go-Go’s) - 72
  • Elvin Bishop (The Butterfield Blues Band) - 83
  • Eraldo Bernocchi (Metallic Taste Of Blood) - 62
  • Henrik Klingenberg (Sonata Arctica) - 47
  • Henry Ranta (Soilwork) - 48
  • Imai Hisashi (Buck-Tick) - 60
  • Jimmy P. Brown II (Deliverance) - 56
  • John Connolly (Sevendust) - 57
  • Jon Carin (Pink Floyd) - 61
  • Julian Cope (The Teardrop Explodes) - 68
  • Lee Loughnane (Chicago) - 79
  • Lux Interior (The Cramps)† - 79
  • Manfred Mann (Manfred Mann's Earth Band) - 85
  • Mark Holcomb (Periphery) - 43
  • Mathematics (Wu-Tang Clan) - 54
  • Nick Oliveri (Queens Of The Stone Age) - 54
  • Ninet Tayeb (Steven Wilson) - 42
  • Osvaldo Civile (V8)† - 67
  • Otto Clemens (acteur) - 79
  • Peter Olsson (Power) - 64
  • Reno "Killerich" Kiilerich (Panzerchrist) - 49
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings)† - 50
  • Samuel Taylor Coleridge (auteur)† - 253
  • Steve "The Colonel" Cropper (The Blues Brothers) - 84
  • Steve Lukather (Toto) - 68
  • Vladislav Martirosov (Extermination Dismemberment) - 34

Vandaag overleden:
  • Bill Black (Elvis Presley) - 1965
  • Bryan Hipp (Brutality) - 2006
  • Martin Eric Ain (Celtic Frost) - 2017
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden) - 2024
  • Peter Hobbs (Hobbs Angel Of Death) - 2019
  • Phil Giordana (Fairyland) - 2022
  • Sandy West (The Runaways) - 2006
  • Shannon Hoon (Blind Melon) - 1995
Review

The Osiris Club - The Wine-Dark Sea
Jaar van release: 2018
Label: Indie Recordings
The Osiris Club - The Wine-Dark Sea
The Osiris Club is een nogal eigenzinnig gezelschap afkomstig uit Londen. De gemaskerde bandleden ogen weliswaar wat sinister, maar tegelijkertijd is de muziek die de heren maken verrassend braaf. De band combineert invloeden uit horrorfilms met authentieke, warmbloedige progressieve rock en een vleugje kille post-punk. Daarmee creëert de band een geheel eigen sound die zowel aan de glorieuze dagen van de psychedelische rock (denk aan Pink Floyd, King Crimson en Genesis) doet denken, maar net zo makkelijk aan recentere groepen als Riverside en Steven Wilson refereert.

Wie nu verwacht dat The Wine-Dark Sea een zwaar en ingewikkeld gebeuren is, zal aangenaam verrast worden, want ondanks de donkere thematiek is dit eigenlijk een behoorlijk toegankelijk album. De muziek van dit viertal valt het best te karakteriseren als ietwat introverte, weldoordachte progressieve rock met veel ruimte voor intelligente keyboardpartijen, fraai (vaak akoestisch) gitaarwerk en in enkele nummers een prima bijdrage van Hanna Pettersson op de saxofoon. De muziek is vooral psychedelisch en zweverig, zoals in het bezwerende Mausoleum (waarin vooral de psychedelische keyboardklanken in positieve zin opvallen).

Op andere momenten kiest de band voor een wat onstuimigere aanpak. Het woelige Island Of Stone is een mooi voorbeeld. Het nummer, dat een gastbijdrage kent van Kristoffer Rygg (Ulver), zit vol onderhuidse spanning. Het sterke refrein biedt een ankerpunt. Ook het korte, stuwende The Signal past in deze categorie. Op enkele momenten zijn de post-punkinvloeden hoorbaar. Zoals in The Hopeless Distance, dat door zijn hoekige riffs en prima refrein tot een van de betere nummers behoort. Daarin komt ook de donkere kant van de muziek om de hoek kijken (die tevens perfect wordt weergegeven in de bijzonder mooie, gedetailleerde hoes).

Niet alles is even positief. Zo neemt Simon Oakes (ex-Peach) in de laatste twee nummers (Citadel Of The Fly en de lange afsluiter A Winters Night On Sentinal Hill) de vocalen voor zijn rekening. Zijn nogal meanderende, theatrale zang is een kwestie van smaak. In de laatstgenoemde track, die ruim elf minuten klokt en geïnspireerd is door het verhaal Dunwich Horror van H.P. Lovecraft, vergaloppeert de band zich enigszins. Het is de meest progressieve track van het album, maar de uitvoering is nogal chaotisch. Over de gehele linie is The Wine-Dark Sea echter een verdienstelijk, charmant album, dat heel wat minder ondoorgrondelijk blijkt dan gedacht.

Tracklist:
1. Wormwood Grange
2. Island Of Stone
3. The Hopeless Distance
4. Mausoleum
5. The Signal
6. Ringing The Changes
7. With The Giants
8. Citadel Of The Fly
9. A Winters Night On Sentinal Hill

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 17 mei 2018

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.