Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gene Hoglan (Dark Angel) - 59
  • John O’Reilly (Trans-Siberian Orchestra) - 74
  • Nick Douglas (Doro) - 59
  • Reb Beach (Winger) - 63
  • Roger Dean (illustrator) - 82
  • Rudolf Schenker (Scorpions) - 78

Vandaag overleden:
  • Atomic Steif (Sodom) - 2025
Review

Shadowrise - Shadowrise
Jaar van release: 2018
Label: Painted Bass Records
Shadowrise - Shadowrise
Op 15 april zijn er maar liefst twee releaseshows in The Box in Hilvarenbeek. Er treden die middag en avond vijf bands op en daarvan presenteren Phantom Elite en Shadowrise hun eerste full-length. In het geval van laatstgenoemde gaat het om het gelijknamige album, dat volgt op de ep Escape From Shadow Island (2016).

Net als op die ep laat de groep muzikanten op Shadowrise een energieke mix horen van moderne (power)metal, melodeath, epische en filmische keyboardsymfonieën, neo-klassiek gitaarwerk en een afwisseling van ‘schorre’ extreme vocalen en cleane, melodieuze zang. De nieuwe collectie songs sluit dus aan op het eerdere werk.

De meest gehoorde kritiek op de ep is dat deze vooral iets te druk klinkt, alsof de bandleden te veel ideeën samen willen brengen. Diezelfde kritiek geldt ook voor fases van Shadowrise. Daar komt bij dat de mix en master van de release op veel kritiek kunnen rekenen. Er mist dynamiek in de sound vanwege overmatige compressie. Het zorgt er samen met een 'pompende' master voor dat het album niet makkelijk te verwerken is. Ten slotte lijken in bepaalde secties de instrumenten los van elkaar te staan en staat de zang van Laura vaak te zacht in de mix.

Is er ook nog iets positiefs te melden, zult u zich afvragen. Jazeker, dat is er. Als je door de matige productie heen luistert, ontdek je prima nummers als Lost In Time, Atlantis en Evil Conductor. De wendingen in die tracks (van een rustige passage naar een gedeelte met blasts bijvoorbeeld) zijn goed ingebouwd. Power Of The Moonlight en Echoes verdienen een separate en eervolle vermelding. Eerstgenoemde wijkt met zijn geslaagde symfonische rock meets Delain-aanpak en tragere tempo af van de rest van de tracks en in het atmosferische Echoes komt de factor emotie het beste tot zijn recht.

De bandleden maken een gemotiveerde en vaardige indruk. Met name het gitaarwerk springt er in zeer positieve zin uit. Daniel Boomsma komt niet alleen met strakke en technische riffs, maar ook met melodieuze, door klassieke muziek geïnspireerde solo’s. De Mark Jansen-achtige extreme vocalen van ritmegitarist Jack Streat zijn een kwestie van smaak, maar ze komen op passende momenten en worden op een goede manier afgewisseld met de cleane vocalen.

Laura heeft een uniek en direct herkenbaar stemgeluid waar je wel of niet wat mee kan. Ze is met geen andere zangeres te vergelijken, al komt de naam van Vicky Psarakis van The Agonist soms in gedachten op. Soms moeten de tonen spreekwoordelijk uit haar tenen komen, met name als ze kracht moet zetten. De frontvrouw laat haar vocale diversiteit gelden (van screams en melodieuze rockzang tot de ingetogen voordracht in Echoes). Ze komt met veel memorabele refreinen, zoals in Cryptkeeper, het reeds vrijgegeven The Chosen Vessel en in To Live And Die For. In laatstgenoemde komen de invloeden van In Flames en het folky verleden om de hoek kijken. In het epische Evil Conductor zijn het juist Lamb Of God en Symphony X die in gedachten opkomen en ook Epica is een inspiratiebron (zoals blijkt uit Cradle Of Death, maar er zijn meer voorbeelden).

Het is dan ook jammer dat Shadowrise niet van de productie is voorzien die de theatrale songs hebben verdiend. Daardoor komt het songmateriaal slechts gedeeltelijk tot leven. Het is ook niet makkelijk om van de hoeveelheid aan ideeën een samenhangend geheel te maken. Het is een release die zijn momenten heeft (interessante bijdrage op het keyboard in Atlantis bijvoorbeeld) en zeker een aantal fraaie nummers bevat. Het gitaarwerk van Daniel Boomsma verdient beslist een compliment en datzelfde geldt voor Laura, die niet alleen met memorabele refreinen komt, maar haar hele ziel en zaligheid in de performance legt. Het is dan ook jammer dat de energie die de bandleden erin hebben gestopt door de gebrekkige mix en master niet helemaal overkomt op de luisteraar. Op het podium bewees de band al goed uit de voeten te kunnen, dus dat geeft veel vertrouwen voor de cd-release in Hilvarenbeek.

Tracklist:
1. Spectres
2. Lost In Time
3. Cryptkeeper
4. To Live And Die For
5. Evil Conductor
6. The Chosen Vessel
7. Power Of The Moonlight
8. Fight Now
9. Echoes
10. Cradle Of Death
11. Atlantis
12. Cursed

Score: 68 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 24 maart 2018

Zoeken
    28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.