Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Geen concerten bekend voor 12-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro Venturella (Slipknot) - 42
  • Anders Jacobsson (Draconian) - 51
  • Brian Humphries (producent)† - 81
  • D.D. Verni (Overkill) - 65
  • Erlend E.Nybø (Funeral) - 41
  • Giada Etro (Frozen Crown) - 37
  • Jakson Spires (Blackfoot)† - 75
  • John Kay (Steppenwolf) - 82
  • John Sinclair (Ozzy Osbourne) - 74
  • Marcie Free (King Kobra)† - 72
  • Mark Greening (Electric Wizard) - 49
  • Morten Gade Sørensen (Pyramaze) - 46
  • Pat Travers (Pat Travers Band) - 72
  • Sven Karlsson (Soilwork) - 48

Vandaag overleden:
  • Michiel Eikenaar (Nihill) - 2019
  • Roy Thomas Baker (producent) - 2025
Review

Rage - Seasons Of The Black
Jaar van release: 2017
Label: Nuclear Blast Records
Rage - Seasons Of The Black
In 2016 verscheen met The Devil Strikes Again het eerste album met een nieuwe line-up van Rage. Veertien maanden later is er al een opvolger, Seasons Of The Black genaamd. Rage-leider Peter ‘Peavy’ Wagner lijkt de periode met gitarist Victor Smolski (2002 – 2015) zo snel mogelijk uit het geheugen van de fans te willen wissen met wederom een album dat teruggrijpt op de begindagen van de Duitse heavymetalband. De creatieve flow zit er dus lekker in. Daarnaast heeft de nieuwe gitarist Marcos Rodriguez een eigen studio, waardoor de band dus muziek kan opnemen wanneer men wil.

Het nieuwe album ligt in het verlengde van The Devil Strikes Again en daar is weinig op aan te merken. Toen Rage Smolski nog als bandlid had, wilde de band vooral haar virtuoze kant laten horen. Dat pakte overigens altijd goed uit en ik luister graag naar de albums uit die periode. Nu is het weer tijd voor de simpele aanpak van vroeger.

Het album begint met het titelnummer, dat laat horen dat ook deze line-up wel van wanten weet met de nodige tempowisselingen en het muzikale geweld. We horen vingervlugge gitaarriffs en wilde, doch strakke drumpartijen. Vanaf het tweede nummer Serpents In Disguise wordt het muzikaal een stuk eenvoudiger en dat blijft zo tot aan het einde van het album. Dat betekent niet dat we van de snelle riffs en het heftige drumwerk af zijn. Ze zitten alleen verpakt in songstructuren die eenvoudig zijn.

Veel muzikale ideeën zijn niet bepaald origineel te noemen, maar dat zit alleen de eerste luisterbeurt een beetje in de weg. Blackened Karma is zo’n nummer waar ik in eerste instantie niet van onder de indruk was, voornamelijk vanwege de inspiratieloze openingsriff. Later is het gaan groeien en nu is het eigenlijk een lekker pakkende song. Dat komt vooral door het heerlijk rauwe en smerige gitaargeluid dat op de hele plaat uitstekend uit de verf komt. Het zorgt voor de klassieke Rage-sound van vroeger, zonder oubollig te klinken.

Ik vind Rage met Smolski als gitarist zeer genietbaar, maar volgens mij heb ik intussen vaker naar Seasons Of The Black geluisterd dan ieder ander Smolski-album. Peavy Wagner heeft een goede beslissing genomen om het roer muzikaal om te gooien. Als toffe bonus zijn zes songs uit de begindagen van Rage (1985, toen de band nog Avenger heette) opnieuw opgenomen. Het maakt extra duidelijk dat Rage weer 'back to the roots' is.

Tracklist:
1. Season Of The Black
2. Serpents In Disguise
3. Blackened Karma
4. Time Will Tell
5. Septic Bite
6. Walk Among The Dead
7. All We Know Is Not
8. Gaia
9. Justify
10. Bloodshed In Paradise
11. Farewell

Score: 85 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 6 september 2017

Meer Rage:

Zoeken
    9 april:
  • Voidchaser - Interstellar I
  • 10 april:
  • Archspire - Too Fast To Die
  • Battlegrave - Enslavement
  • Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
  • Fighter V - Deja Vu
  • Immolation - Descent
  • Metal Church - Dead To Rights
  • Resurrected - Perpetual
  • Uada - Interwoven
  • 13 april:
  • Evil Warriors - Evil Warriors
  • 17 april:
  • Doodswens - Doodswens
  • Draken - Here Be Draken
  • LungBurner - Dogma
  • Master Dy - Milf Queen
  • Mylingar - Út
  • Skindred - You Got This
  • The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
  • Vargrav - Dimension: Daemonium
  • Victorious - World War Dinosaur
  • Victorius - World War Dinosaur
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.