Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2026 werd uitgebracht?

Amon Amarth - The Allfather Awakens
Brymir - What We Leave Behind
Butcher Babies - Nightbloom
Carnation - Symphony In Flesh
Cirith Ungol - All The Shadows
Enslaved - Mið
Escape The Fate - The Last Goodbye
Forbidden - Forbidden
Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
Gloryhammer - Space 1993
Graveyard - Fever
Greta Van Fleet - Palace For The People
Imminence - Axis Mundi
Insomnium - Netherworlds
Left To Suffer - Unwelcome Guest
Mental Cruelty - Echoes Of A Forlorn Land
Ministry - Hate To Go
Miss May I - No Place For Me
Nickelback - Everything Under The Sun
Queens Of The Stone Age - Perfecth
Rattlesnakes - Shadows In The Night
Shores Of Null - Homesick
Tony Iommi - From The Dark
Wolves In The Throne Room - Estuary
een ander album uit oktober 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
  • 3 november:
  • Carpenter Brut, Health en Vowws
  • Nicko McBrain
  • Puscifer en Dave Hill
  • 4 november:
  • Shinedown en Those Damn Crows
  • The Obsessed en Svetlost
  • 5 november:
  • Any Given Day
  • Hippotraktor
  • Kamelot, Exit Eden en Temperance
  • Sorcery, Cutthroat en Damnation
  • 6 november:
  • Brainstorm festival
  • Electric Eel Shock en De Stekkers
  • Grindpad en Razorblade Messiah
  • O.R.k.
  • Weekend Nachos, Seein' Red, Pressure Pact, Abusive Forms en Opstand
  • 7 november:
  • Brainstorm festival
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 75
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 64
  • Colin Stewart (producent) - 52
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 56
  • Dave Linsk (Overkill) - 64
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 56
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 49
  • Larry Ray (Lucifixion) - 49
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 45
  • Rick Allen (Def Leppard) - 63
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 45
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 46

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Interview

Elder
Met Nick DiSalvo
Door Ruud
Geplaatst in april 2015
Sinds het magistrale Dead Roots Stirring is Elder een van dè bands om rekening mee te houden in het stonerwereldje. De band heeft sindsdien in elk geval niet stil gezeten en menig zaaltje is dan ook platgespeeld door dit drietal. Als je de muziek hoort, verwacht je dat het gespeeld is door minstens vijf woestbebaarde mannen. Des te leuker is dat tijdens Roadburn 2014 drie jochies op het podium klommen en een dijk van een optreden neerzetten. Eindelijk is er dan met Lore een nieuw muzikaal avontuur dat je in het psychwalhalla stort. We zochten contact en kregen antwoord van frontman Nick DiSalvo, die maar al te graag onze vragen beantwoordde.

Elder

Lore is jullie eerste plaat in vier jaar tijd. Wat vind je van je nieuwe creatie?

We zijn ontzettend trots op ons laatste werk. Ik denk echt dat het een mijlpaal voor ons is. We hebben eindelijk ons ‘eigen’ geluid gevonden en hopelijk is dit het ware startpunt voor onze echte ontwikkeling in de komende jaren.

Het heeft jullie meer dan drie jaar gekost om met het ingewikkelde Lore te komen. Is het moeilijk om de nummers te schrijven?

Je kunt geen songs schrijven zonder inspiratie en een behoorlijke tijd waren we zo druk bezig met andere dingen, dat de inspiratiebron droog stond. In de laatste jaren hebben we wel wat ideeën ontwikkeld. We hebben er veel mee moeten stoeien en experimenteren, voordat we allemaal vonden dat het volwaardige songs waren en daarmee rijp waren voor de nieuwe plaat. Een nummer in elkaar flansen is niet moeilijk, maar een goed nummer schrijven dat volledig representeert waar je creatief staat, is dat wel.

Vind je dat je nieuwe plaat altijd je beste moet zijn, of mik je meer op het afleveren van een bepaald kwaliteitsniveau?

Behalve dat we alleen muziek maken die voor ons interessant is, moet iedere plaat beter zijn dan de vorige. Nou ja, tenminste dat moet je vinden wanneer het uitkomt. Haha, klinkt niet echt logisch he? We zijn in elk geval niet geïnteresseerd in het maken van muziek, simpelweg om maar te kunnen blijven optreden of iets dergelijks. We maken muziek omdat we van muziek houden. Als we ons er niet volledig voor kunnen geven, heeft het helemaal geen nut.

Lore is net uit. Hoe verwacht je dat het publiek erop zal reageren?

We zijn nu op tour in de VS en hier is de plaat een paar weken uit. De reacties zijn goed, maar ik denk niet dat veel mensen al bekend zijn met de nieuwe songs. Het is wel iets anders dan ons oudere werk en in mijn ogen vrij uitdagend, zeker in een live setting. Als het internet een indicator is, ziet het er naar uit dat men erg positief is. We kijken er naar uit om naar Europa te komen en Lore bij jullie te testen, omdat we daar een grotere en enthousiastere fanbase hebben.

Elder’s populariteit is sowieso duidelijk gegroeid in de laatste jaren. Zorgt dat nog voor enige druk?

Zeker. Dit is een andere reden waarom het zo lang duurt om met een nieuwe plaat te komen. We willen onszelf niet tekort doen door te spelen met de verwachtingen van de fans, maar we kunnen ook niet met hen rekening houden tijdens het schrijven van muziek. Het is een vreemd gevecht met jezelf, maar uiteindelijk besluiten we altijd om ideeën weg te gooien die we bedenken om anderen te pleasen. Gelukkig trekken we een publiek dat erg openminded is, dus blijven we de horizon verkennen.

Op de vorige platen spelen jullie muziek over Conan the Barbarian (Riddle of Steel Part 1 & 2) en andere fantastische verhalen, maar je hoort het minder terug op Lore. Doen jullie nog wat met dergelijke thema’s?

Elder - Lore Mijn teksten zijn nu meer gespitst op de filosofische kant van zaken, maar het klopt dat we ons flink hebben laten beïnvloeden door dergelijke fantastische landschappen en verhalen. Op een of andere manier is het altijd verfrissend om naar fantasiewerelden te ontsnappen en prettig om impulsen te krijgen voor nieuwe ideeën.

Heeft Lore nog een bepaald thema gekregen?

De plaat is losjes gebaseerd op de traditie van verhalen die de mensheid voor haarzelf heeft gecreëerd om ons bestaan in dit universum te verklaren. Soms uit dit zich in een mythologie, spiritualiteit of filosofie. Het album vertelt niet per se een verhaal, maar ieder nummer gaat over een andere visie op deze verhalentraditie, inclusief de lusten, de lasten en de geweldige macht die erbij komen.

Ik heb geprobeerd om Elder’s muziek te omschrijven als Kyuss zonder desert rock en met epic heavy metal. Luisteren jullie wel naar deze genres?

We luisteren naar die muziek, maar ook naar veel meer andere genres. Inmiddels doe ik geen moeite meer om ons meer dan een heavy rockband te noemen, omdat ik denk dat hokjes je vooral beperken. Het is een noodzakelijk kwaad. Het meest accurate is in ons geval heavy progressive psych met doom- en stonerelementen.

Ik heb twee jaar geleden jullie show op Roadburn gezien, wat uiteindelijk een van mijn hoogtepunten werd. Hoe hebben jullie het voor elkaar gekregen dat de show op vinyl uitgebracht is?

Er is eigenlijk niet veel meer gebeurd dan dat Jurgen van Roadburn Records ons benaderde en gevraagd heeft of we interesse hadden in een vinylrelease. Dat is een geweldige eer en natuurlijk hebben we toegezegd. Een paar maanden later was daar de plaat.

Hoe kijk je terug op Roadburn?

Het was waarschijnlijk de meest opwindende show die we ooit gespeeld hebben. Er was zoveel druk op ons, maar het was erg belonend. Ik stond nog nooit met zoveel adrenaline in mijn lijf op het podium Ik kan me nauwelijks herinneren dat ik er stond te spelen, maar de plaat bewijst dat het inderdaad gebeurd is, haha!

Elder

Hoe denk je over de plaat?

Om eerlijk te zijn, is het niet onze beste performance. Tenminste niet wat mij persoonlijk betreft, omdat de zenuwen hun invloed hadden. Ik ben wel erg blij met de release, omdat het geluid fantastisch en het laat de energie van de set horen. Het is een supermooie kroniek van een erg betekenisvol moment in het bestaan van de band en onze levens.

Hoe zou je graag herinnerd willen worden?

Het zou geweldig zijn als mensen op ons terugkijken als een band die heavy rock in onze tijd herdefinieerde of tenminste de grenzen ervan verlegde. Ik ben al tevreden als mensen straks aan Elder terugdenken als een band die goede shows gaf en de aanwezigen vermaakte. Ik heb geen verheven aspiraties hoor, maar het zou niet slecht zijn als we ook hebben bijgedragen aan de wereldvrede, haha.

Op jullie Facebookpagina staat de uitleg “Elder is the definition of a work in progress”. Kun je dat uitleggen?

We zijn een en al verandering en progressie. Onze sound verandert met iedere plaat en daarop blijven we nieuwe dingen doen. Er zal nooit een ‘statische’ Elder zijn. Dat is het ‘work in progress’.

Wanneer zal het werk klaar zijn?

Elke plaat is natuurlijk werk dat klaar is, maar zo lang als de band bestaat, moeten we blijven evolueren.

Op het moment van dit interview, zijn jullie in de laatste week van jullie Amerikaanse tour. Zijn er al plannen voor een trip door Europa?

Ja! We hebben een uitgebreide tour gepland staan en de data worden binnenkort bekendgemaakt.

Tot dan!

Cheers!

Zoeken
    30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswærilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
  • 4 november:
  • Disembody - Awakening of Ancient Evil
  • Mira Disconnect - Entangled
  • Sentries - Disciples of Void & Fire
  • 6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.