Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Concertreview

Napalm Death en Teethgrinder
Op 3 juli 2015 in Burgerweeshuis, Deventer
Tekst door Wessel

Het legendarische Napalm Death bracht eerder dit jaar een vet nieuw album uit, getiteld Apex Preadtor – Easy Meat. De politiek geëngageerde grindcore zal deze zomer ook weer menig zaal en festival teisteren, waaronder het pittoreske Burgerweeshuis in Deventer.

Napalm Death

Menig aanwezige zal Teethgrinder al eens gezien hebben, bijvoorbeeld vorig jaar als opener op Dokk'em Open Air of Into The Grave. Het lijkt het Zwolse viertal, met een bandverleden in Greyline en Dr. Doom, dan ook voor de wind te gaan. De gevarieerde grindcore doet nog het meest aan een wat verhardcoredere versie van Nasum denken en schurkt hier en daar zelfs tegen het powerviolencesubgenre aan. Het lijkt het publiek, dat duidelijk maar voor één band is gekomen, niet unaniem te boeien, maar Teethgrinder is een beste aanwinst voor de vaderlandse herrie.

Napalm Death is wellicht een van de leukste livebands die het metalgenre rijk is. De band loopt steevast over van enthousiasme, is er na al die jaren zowel muzikaal als tekstueel niet minder extreem op geworden en de setlist is geen twee tournees hetzelfde. Zo wordt er vandaag begonnen met Multinational Corporations van Scum (1987), om daarna over te gaan in het minder oude, maar even confronterende Silence Is Deafening. Vanavond passeren veel van de beste nummers uit hun dertigjarige carrière, inclusief veel persoonlijke favorieten van uw recensent. Vision Conquest van Harmony Corruption (1990) en When All Is Said And Done van Smear Campaign (2006) bijvoorbeeld.

Gedurende deze best of-set wordt wederom bewezen wat een unieke en intrigerende band Napalm Death eigenlijk is. Naast genadeloos hard beuken is er namelijk nog iets wat Napalm Death altijd doet: de luisteraar boeien met goed doordachte muziek en betekenisvolle teksten. Goed, tijdens het ambientnummer Dear Slum Landlord verslapt de aandacht van het publiek nogal en het zijn uiteraard vertrouwde en onverwoestbare brokken lawaai als Scum, Social Sterility en Suffer The Children die de meeste reactie aan het publiek ontlokken. Maar ook recent werk als Everyday Pox en Cesspits klinkt even gedreven en wordt met groot enthousiasme ontvangen.

Op het enthousiasme en de energie van de heren is, zoals gewoonlijk, niets aan te merken. Ook na vijftien albums en een dubbel aantal actief optredende jaren is het kwartet nog altijd geen plichtmatigheid te verwijten. Barney is vandaag wel in een serieuzere bui dan anders. Hij maakt minder grappen en grollen, maar levert in zijn aankondigingen veel commentaar op de actuele ontwikkelingen in de wereld. Zo wordt er met Errors In The Signals gerefereerd aan de legalisering van het homohuwelijk in de Verenigde Staten. Een van de meest sympathieke, welbespraakte en energieke frontmannen in de harde muziek oogst zo een hoop bijval. En wanneer hij de bedreadlockte gitarist John Cooke, vervanger van de wegens familieomstandigheden afwezige Mitch Harris, introduceert als ‘Munky from Korn’ (inclusief een stukje Blind) heeft hij ook de lachers op zijn hand.

Het is misschien niet handig om zo’n razend concert af te sluiten met twee ontoegankelijke, experimentele ambientnummers (Adversarial/Cpoulating Snakes) van de nieuwe cd. Maar het geeft ook aan hoe Napalm Death altijd zijn eigen weg kiest en zichzelf op die manier al jarenlang weet te handhaven aan de top van de extreme metal. Hopelijk mogen we ze nog veel vaker zien!

Bibelot, Dordrecht

Reactie van mardukfan op 08-07-2015 om 11:26u


Een goede review van een geweldig optreden. Ik heb erg genoten van de gekozen setlist. Ik vind het wel gaaf dat ze nummers hebben gekozen die je niet direct zou verwachten. Sympathieke gasten!

Reactie van een Metalfan op 08-07-2015 om 11:51u


Kut gemist terwijl ze I Abtain hebben gespeeld!..Geniaal nummer!

Reactie van Barney op 10-07-2015 om 15:43u


Heel leuk review!!! Beleef t weer terug ;)

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.