Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    5 juni:
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 54
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 78
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 54
  • James LaBrie (Dream Theater) - 63
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 52
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 91
  • Les Smith (Anathema) - 59
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 51
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 45
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 45
  • Robert Flux (Oomph!) - 59
  • Shawn Drover (Megadeth) - 60
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 51

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
  • Reverend Gary Davis - 1972
Concertreview

Mortiis en Deadcell
Op 17 december 2009 in WATT, Rotterdam
Tekst door Tonnie
Foto's door Tonnie
In afwachting van het nieuwe album The Great Deceiver, dat ergens begin volgend jaar gaat uitkomen, kwam Mortiis voor een viertal shows naar de Lage Landen. Het toeval wil dat het klimaat zich angstvallig snel aan de komst van deze Noren had aangepast; het landschap was tijdens deze mini-tour voorzien van een laagje sneeuw. Na een show in Zaandam werd op donderdag 17 december WATT in Rotterdam aangedaan.

Een dag later in Leeuwarden zullen er nog twee andere supports bijkomen, maar in Rotterdam ligt de taak om het publiek op te warmen alleen op de schouders van Deadcell. Dit Nederlandse ensemble weet in het begin van de set niet direct te overtuigen met de midtempo industrial. De gitaren klinken ok, evenals de zang en electronica, maar de nummers brengen het publiek nog niet echt in beroering. Pas tegen het einde van de set wil dat beter lukken, wanneer het tempo wat omhoog gaat zoals met The Frontline, waarvoor zanger Marcus Bodine zijn gitaar weglegt en een Romeinse helm opzet.

Deadcell @ WATT, Rotterdam, 17-12-2009

Het tempo bij Mortiis is wèl vanaf het begin hoog. Er wordt keihard geopend met Decadent and Desperate. Echter heeft de band al in het eerste nummer wat technische problemen, maar frontman Mortiis grapt dat dat normaal pas verderop in de set voor komt. Mortiis zelf is blijkbaar goed gemutst en gelukkig ook goed bij stem. Een kleine tegenvaller voor de fans is wel dat hij zijn trollenmasker aan de wilgen heeft gehangen. Dit levert echter wel een spontaner beeld op, en zie je de woede in de nummers ook beter terug op het gezicht van de Noor. Gelukkig wordt dat wel afgewisseld met tevredenheid, want de band heeft er zin in en is op dreef. De beide gitaristen brengen een muur van geluid voort, en drummer Joe Letz slaat met een kracht alsof zijn leven er van af hangt. Het geluid in de kelder van WATT staat dan ook erg hard; misschien was het om het geluid van Johan in de grote zaal te overtreffen.

Mortiis @ WATT, Rotterdam, 17-12-2009

Aangezien de eerste Mortiis-albums veelal instrumentaal en sfeervol zijn, ligt de nadruk op The Smell Of Rain en The Grudge. Bovendien wordt het publiek getrakteerd op enkele songs van de aankomende cd. Nieuwe nummers als The Ugly Truth en Zeitgeist passen naadloos tussen Way Too Wicked, The Grudge en Parasite God. Na afloop is het publiek dan ook blij dat Mortiis ons landje heeft uitgekozen om wat nieuw materiaal op uit te proberen. Laat The Great Deceiver maar komen!

Mortiis @ WATT, Rotterdam, 17-12-2009
Mortiis @ WATT, Rotterdam, 17-12-2009
Mortiis @ WATT, Rotterdam, 17-12-2009

Deadcell:

Deadcell @ WATT, Rotterdam, 17-12-2009

Klik op de foto's voor grotere versies

Dynamo Metalfest 2026

Reactie van Stephanie op 30-12-2009 om 11:49u


Was de drummer toch Joe Letz? Op zijn website stond nl. dat hij die dagen nog op tour was met Combichrist.

Reactie van Sefa op 03-04-2013 om 07:31u


Thanks for all the comments in my blog Bella is the best compnay, thanks to her I never feel ALL ALONE, and she can really tell when you''re not feeling well! She is so snuggly Best ever.And thank you, about the clothes, it took quite some time but it''s sure worth it! I have a few more I must do, it''s clothes for on stage, for the show but not only for the show, of course I''m keeping it that way afterwards. They look so much better now, haha

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.