Fleddy Melculy
    23 oktober:
  • Catharsis en Embers Of Oblivion
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
  • 24 oktober:
  • Archspire, Crown Magnetar, The Zenith Passage en Analepsy
  • Cryptosis en Hallowed Fire
  • Embers Of Oblivion en Øçta
  • God Dethroned, Fractured Insanity en Facing The Madness
  • RVH Project
  • Samhain festival
  • The HU en SKÁLD
  • Vengeance, 7 Miles To Pittsburgh, Bangalore Choir, Picture en Jurassic Park
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Samhain festival
  • Typhus en Slavantas
  • 26 oktober:
  • Clawfinger
  • 27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
    23 november:
  • Long Distance Calling
  • Moral Law, Rising Risk en Spear
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Gruen (fotograaf) - 81
  • Dale Crover (Melvins) - 59
  • Dan Searle (Architects) - 39
  • David Kitay (componist) - 65
  • Gavin Harte (Callenish Circle) - 53
  • Iain Huntley (Rapture) - 50
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond)† - 54
  • John Leckie (producent) - 77
  • Juha-Pekka Alanen (Altaria) - 42
  • Kim Larsen (Gasolin')† - 81
  • Kristoffer Göbel (Falconer) - 48
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead)† - 77
  • Robert Trujillo (Metallica) - 62
  • Tom Searle (Architects)† - 39

Vandaag overleden:
  • Willy Lange (Lȧȧz Rockit) - 2018
Review

Sinister - Syncretism
Jaar van release: 2017
Label: Massacre Records

Sinister - Syncretism

Sinister draait al bijna dertig jaar mee in de metalscene. Precies op het moment dat mijn muzieksmaak verschoof naar de extremere stijlen zag het debuut Cross The Styx (1992) het levenslicht. Sinister heeft een aantal uitstekende platen afgeleverd, maar mijn relatie met de band is wisselend. Ik heb wat releases gemist en zal maar meteen met de deur in huis vallen; het stemgeluid van Aad Kloosterwaard heeft mij nooit kunnen bekoren.

Toen The Carnage Ending (2011) uitkwam, constateerde ik dat er niet zoveel was veranderd in de stijl van Sinister en tevens dat het uiterst bekwame muzikanten zijn. Die plaat is opgenomen na een volledige fusie met Absurd Universe. Het was een logische stap, mede omdat Aad en drummer Toep Duin al langer samenwerken. In dezelfde bezetting ging Sinister de studio in voor The Post-Apocalyptic Servant (2014). Dat album heeft een agressiever karakter dan het voorgaande, maar de onmiskenbare old school vibe is gebleven. In 2015 zag het jubileumalbum Dark Memorials het levenslicht, met covers en nieuwe versies van eerdere nummers.

De gebroeders Brussaard hebben de band verlaten, al heeft gitarist Bastiaan nog wel meegewerkt aan Syncretism. Ricardo Falcon (Itself) is zijn vervanger, als tweede gitarist naast Dennis Hartog. De nieuwe bassist is Ghislain van der Stel (Amorgen, ex-Sepiroth). Sinds The Carnage Ending werkt de band met Jörg Uken van Soundlodge voor de opnames. De drums staan iets zachter in de mix en dat komt de sound ten goede. De focus ligt daardoor op de waanzinnige riffs en op de juiste momenten wordt een fraaie orkestratie ingezet. Dat maakt deze plaat helemaal af.

De monotone vocalen van Aad neem ik graag voor lief en naarmate het album vordert, stoort het minder. Orkestrale elementen zijn niet vreemd voor Sinister, maar het pakt ditmaal wel heel erg goed uit. Dit komt vooral tot uiting in de titeltrack en halverwege Black Slithering Mass. Nog fraaier is de slotfase van Rite Of The Blood Eagle. Het contrast tussen de epische momenten en de razende, pure agressie is groot, waardoor de plaat een gevarieerd karakter heeft. Een echte uitschieter staat er niet op, maar de nummers doen nauwelijks voor elkaar onder. Mijn favorieten zijn het thrashy Convulsion Of Christ en de melodieuze afsluiter Confession Before Slaughter.

Iemand heeft mij eens heel verbaasd staan aankijken toen ik hem zei dat Sinister geen Amerikaanse band is. Die vergissing is wel te begrijpen gezien de stijl van de Schiedammers. Syncretism is een on-Nederlands goed album, al verwacht ik dat vooral oudere metalheads dat met mij eens zullen zijn. Sinister blijft natuurlijk old school en heeft daar na bijna dertig jaar alle recht toe. Ik beloof plechtig nooit meer een release te missen.

Tracklist:
1. Neurophobic
2. Convulsion Of Christ
3. Blood Soaked Domain
4. Dominance By Acquisition
5. Syncretism
6. Black Slithering Mass
7. Rite Of The Blood Eagle
8. The Canonical Rights
9. Confession Before Slaughter

Score: 84 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 26 februari 2017

Meer Sinister:

    21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
  • 26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.