Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete act uit de line-up van Dynamo Metalfest 2026?

Amorphis
Bleed From Within
Castle Rat
Damnation
Death Angel
Destruction
Fit For An Autopsy
Godsmack
Helloween
In Flames
Kittie
Lamb Of God
Lowen
Overkill
Primus
Revocation
Ronker
Sanguisugabogg
Slaughter To Prevail
Soulfly
Tailgunner
Testament
Thy Art Is Murder
Urne
een andere band, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
  • 18 juli:
  • Amenra en Ho99o9
  • Dong Open Air
  • Nederlands Kampioenschap Grunten
  • Tilburg Metal Fest
  • 19 juli:
  • Mindwars en Ruthless
  • Prixoma Flare, Hurryland en Artemis
  • 21 juli:
  • Rose Tattoo
  • 22 juli:
  • D.R.I.
  • Riot City en Aquilla
  • Rose Tattoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Fitzgerald (Night Ranger) - 77
  • Charly Steinhauer (Paradox) - 63
  • Jennifer Haben (Beyond The Black) - 31
  • Maggy Luyten (Nightmare) - 58
  • Mike Smith (Suffocation) - 55
  • Ryan McCombs (Soil) - 52
  • Scott Kelly (Neurosis) - 59
  • Steve Overland (FM) - 66

Vandaag overleden:
  • Biz Markie - 2021
  • John Panozzo (Styx) - 1996
  • Jon Lord (Deep Purple) - 2012
Review

Countless Skies - New Dawn
Jaar van release: 2016
Label: Kolony Records
Countless Skies - New Dawn
Met zo'n bandnaam laat je niets aan de verbeelding over. De heren uit Hertfordshire maken er derhalve geen geheim van dat de fantastische, gelijknamige Be'lakor-song als inspiratie dient. Muzikaal moet je het bij de Britten dan ook zoeken in de hoek van deze Aussies, de Finse collega’s van Insomnium en in mindere mate Omnium Gatherum. New Dawn is het debuutalbum dat inmiddels een paar maanden verkrijgbaar is.

Het levert een feest der herkenning op voor de fans van bovengenoemde bands. Zowel ritmisch als qua melancholische melodieën liggen de ideeën in hetzelfde straatje. Origineel is het dus niet, maar wel zeer aardig uitgevoerd. In tegenstelling tot frontman George Kosmas van Be'lakor brengen zanger/gitarist Ross King en zanger/bassist Phil Romeo het niveau omhoog. De hese screams van Ross doen af en toe aan die van Mikael Stanne (Dark Tranquillity) denken. In Daybreak zijn er tijdens de coupletten cleane vocalen en later een fluistersectie te horen naast de overheersende screams. De heldere stem van Phil geeft Countless Skies iets eigens. Hij heeft een stem die niet zou misstaan in een epic doomband.

Die eigen touch zorgt voor aangename momenten en dat geldt ook voor de vele fraaie leads. Het album luistert makkelijk weg en er zit voldoende variatie in om ook na meerdere luisterbeurten boeiend te blijven. Countless Skies is op zijn sterkst in de tragere regionen, waar de muziek meeslepend en druilerig is, zoals in Heroes en Ethereal. De aanwezigheid van de akoestische gitaar draagt net als de ambient keyboardpartijen op de achtergrond bij aan de ruimtelijke sfeer.

De snellere tracks Incendium en Daybreak hebben hun sterke momenten, met name laatstgenoemde. Toch kun je horen dat de technische en compositorische vaardigheden van de heren nog niet op het beoogde niveau liggen (Incendium). Ze zijn echter voldoende om momenteel te genieten van de muziek. Zwakke tracks staan er niet op. Hoogtepunten zijn onder andere het prachtige, goed opgebouwde Wanderer en het ruim tien minuten durende Return (met daarin een folktouch middels een welkome bijdrage op fluit).

New Dawn is een aangename release, die zeker de moeite waard is om te beluisteren, maar tegelijkertijd geen must have is. De muziek ligt dichter bij Insomnium dan bij Be'lakor of Omnium Gatherum. De technische vaardigheden en productie (wat meer dynamiek en warmte zouden mooi zijn, maar het is al een enorme verbetering ten opzichte van de ep) zijn voor verbetering vatbaar, maar voor een debuut is het zeker toereikend. De cleane zang van Phil Romeo is dat ook, maar tegelijkertijd een onderscheidende factor in positieve zin, net als de bijdrage op fluit. Ben je liefhebber van melancholische mellowdeath (of Be'lacore), dan is het beslist de moeite waard om Countless Skies een kans te geven.

Tracklist:
1. Aubade
2. Heroes
3. Incendium
4. Solace
5. Daybreak
6. Ethereal
7. Wanderer
8. Return

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 6 september 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.