Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chuck Biscuits (Danzig) - 61
  • Don Kirshner (manager)† - 92
  • Ernst le Cocq d'Armandville (Casual Silence) - 53
  • Heidi Shepherd (Butcher Babies) - 41
  • Matt Chamberlain (Critters Buggin) - 59
  • Matthieu Marcotte (Augury) - 50
  • Maynard James Keenan (Tool) - 62
  • Mikael Åkerfeldt (Opeth) - 52
  • Tomas Stolt (Insania) - 51
  • Turkka Tapio Vuorinen (Dreamtale) - 44
  • Yan Memmi (technicus) - 61

Vandaag overleden:
  • Earl King - 2003
  • Eddie Cochran - 1960
Review

Countless Skies - New Dawn
Jaar van release: 2016
Label: Kolony Records
Countless Skies - New Dawn
Met zo'n bandnaam laat je niets aan de verbeelding over. De heren uit Hertfordshire maken er derhalve geen geheim van dat de fantastische, gelijknamige Be'lakor-song als inspiratie dient. Muzikaal moet je het bij de Britten dan ook zoeken in de hoek van deze Aussies, de Finse collega’s van Insomnium en in mindere mate Omnium Gatherum. New Dawn is het debuutalbum dat inmiddels een paar maanden verkrijgbaar is.

Het levert een feest der herkenning op voor de fans van bovengenoemde bands. Zowel ritmisch als qua melancholische melodieën liggen de ideeën in hetzelfde straatje. Origineel is het dus niet, maar wel zeer aardig uitgevoerd. In tegenstelling tot frontman George Kosmas van Be'lakor brengen zanger/gitarist Ross King en zanger/bassist Phil Romeo het niveau omhoog. De hese screams van Ross doen af en toe aan die van Mikael Stanne (Dark Tranquillity) denken. In Daybreak zijn er tijdens de coupletten cleane vocalen en later een fluistersectie te horen naast de overheersende screams. De heldere stem van Phil geeft Countless Skies iets eigens. Hij heeft een stem die niet zou misstaan in een epic doomband.

Die eigen touch zorgt voor aangename momenten en dat geldt ook voor de vele fraaie leads. Het album luistert makkelijk weg en er zit voldoende variatie in om ook na meerdere luisterbeurten boeiend te blijven. Countless Skies is op zijn sterkst in de tragere regionen, waar de muziek meeslepend en druilerig is, zoals in Heroes en Ethereal. De aanwezigheid van de akoestische gitaar draagt net als de ambient keyboardpartijen op de achtergrond bij aan de ruimtelijke sfeer.

De snellere tracks Incendium en Daybreak hebben hun sterke momenten, met name laatstgenoemde. Toch kun je horen dat de technische en compositorische vaardigheden van de heren nog niet op het beoogde niveau liggen (Incendium). Ze zijn echter voldoende om momenteel te genieten van de muziek. Zwakke tracks staan er niet op. Hoogtepunten zijn onder andere het prachtige, goed opgebouwde Wanderer en het ruim tien minuten durende Return (met daarin een folktouch middels een welkome bijdrage op fluit).

New Dawn is een aangename release, die zeker de moeite waard is om te beluisteren, maar tegelijkertijd geen must have is. De muziek ligt dichter bij Insomnium dan bij Be'lakor of Omnium Gatherum. De technische vaardigheden en productie (wat meer dynamiek en warmte zouden mooi zijn, maar het is al een enorme verbetering ten opzichte van de ep) zijn voor verbetering vatbaar, maar voor een debuut is het zeker toereikend. De cleane zang van Phil Romeo is dat ook, maar tegelijkertijd een onderscheidende factor in positieve zin, net als de bijdrage op fluit. Ben je liefhebber van melancholische mellowdeath (of Be'lacore), dan is het beslist de moeite waard om Countless Skies een kans te geven.

Tracklist:
1. Aubade
2. Heroes
3. Incendium
4. Solace
5. Daybreak
6. Ethereal
7. Wanderer
8. Return

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 6 september 2016

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.