Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Fig (Kiss) - 74
  • Colin Jones (fotograaf)† - 90
  • Hal Patino (King Diamond) - 64
  • Les Binks (Judas Priest)† - 75
  • Lüpüs Thünder (The Bloodhound Gang) - 54
  • Mel Tillis (Old Dogs)† - 94
  • Pekka Kasari (Amorphis) - 60
  • Rikki Rockett (Poison) - 65
  • Sam Totman (Dragonforce) - 47
  • Scott Stapp (Creed) - 53
  • The Edge (U2) - 65
Review

Blood Ceremony - Lord Of Misrule
Jaar van release: 2016
Label: Rise Above Records
Blood Ceremony - Lord Of Misrule
Het gaat goed met het Canadese Blood Ceremony! Al enkele jaren is er sprake van een stabiele line up, is de formatie inmiddels toe aan zijn vierde album en, erg belangrijk, weet deze zich nog steeds artistiek uit te dagen en komt dit gezelschap nog altijd voor de dag met goede muziek. Langzaam maar zeker begint de band steeds meer zieltjes te winnen en dat is niet meer dan terecht. Blood Ceremony stond aan de wieg van de laatste golf van de occulte rock en staat al enige tijd op eigen benen. Het optreden op Roadburn jongstleden onderstreepte dat nog maar even.

Het vorige album The Eldritch Dark zit nog goed in het geheugen. Ik zou willen dat ik dat album een hogere notering gegeven had. Zoals altijd moet er even aan een nieuw album van Blood Ceremony gewend worden. Dat is nu niet anders, maar ik durf wel te zeggen dat Lord Of Misrule het meest toegankelijke werkstuk tot nu toe is. Aan de basis is niet gesleuteld, maar de koers is net wat anders. Alia O’Brien zingt nog steeds met een ietwat verwrongen stem. Het klinkt anders dan wat deze Canadezen eerder hebben uitgebracht, maar het is lastig te bepalen wat het is. Het klinkt ingetogener, maar wellicht dat deze keer bewust gekozen is voor eenvoudiger te behappen muziek.

Meer dan ooit presenteert Blood Ceremony liedjes met kop en staart. Ingewikkelde passages of drang naar het experimenteren, zul je hier niet of nauwelijks aantreffen. Trouwe fans hoeven zich geen zorgen te maken. Andere vertrouwde elementen zijn gewoon aanwezig. Sean Kennedy perst zijn aan Black Sabbath gelieerde riffs uit zijn gitaar. Alia voert je mee met haar dwarsfluit- en keyboardpartijen en betovert je vervolgens met haar stem, waarmee ze zingt over fantasierijke werelden en lang vervlogen tijden. Persoonlijk mis ik dan wel een uitstapje als Lord Summerisle, waarin Lucas Gadke de vocalen grotendeels op zich nam.

We worden voor de vierde keer op rij verwend door Blood Ceremony. Songs als Old Fires en Flower Phantoms doen het ook live erg goed, maar de rest van het materiaal doet daar nauwelijks voor onder. De volgende clubtour in Europa zou wel eens de laatste in kleine zaaltjes kunnen zijn.

Tracklist:
1. The Devil’s Widow
2. Loreley
3. The Rogue’s Lot
4. Lord Of Misrule
5. Half Moon Street
6. The Weird Of Finistere
7. Flower Phantoms
8. Old Fires
9. Things Present, Things Past

Score: 85 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 juni 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.