Enquête

Wat is jouw favoriete live opgenomen rock- of metalalbum aller tijden?

AC/DC - If You Want Blood, You’ve Got It
Death - Live In L.A.
Deep Purple - Made In Japan
Dream Theater - Live Scenes From New York
Iced Earth - Alive In Athens
Iron Maiden - Live After Death
Judas Priest - Unleashed In The East
Kiss - Alive!
Mayhem - Live In Leipzig
Metallica - Live Shit: Binge And Purge
Motörhead - No Sleep ‘Til Hammersmith
Nightwish - Showtime, Storytime
Opeth - The Roundhouse Tapes
Ozzy Osbourne - Tribute
Pantera - Official Live: 101 Proof
Rainbow - On Stage
Rammstein - Live Aus Berlin
Rush - Exit Stage Left
Savatage - Ghost In The Ruins
Saxon - The Eagle Has Landed
Slayer - Decade Of Aggression
Thin Lizzy - Live And Dangerous
Tool - Salival
UFO - Strangers In The Night
een ander live-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Roosendaal Open Air 2025 o.a. Mental Cruelty, Sarcator. Insurrection, Millhaven
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arve "Ice Dale" Isdal (Enslaved) - 48
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet)† - 74
  • Gus Pepa (Death Angel) - 58
  • Jack Black (Tenacious D) - 56
  • Jess Margera (CKY) - 47
  • Otto Schimmelpenninck van der Oije (Delain) - 43
Review

Kampfar - Profan
Jaar van release: 2015
Label: Indie Recordings
Kampfar - Profan
Kampfar staat al bijna twaalf jaar garant voor een degelijke pot pagan-blackmetal. Djevelmakt verscheen vorig jaar en nu zijn de heren alweer klaar met het nieuwe album Profan. Dolk en kornuiten zijn altijd trouw gebleven aan hun stijl en op deze langspeler is dat niet anders.

Vóór het verschijnen van dit album verscheen de single Icons. Dit nummer start met een leuk keyboarddeuntje dat van Limbonic Art had kunnen zijn. Deze Noormannen slagen er wederom in een degelijke song neer te zetten, die de Noorse traditie in black metal voortzet en eert.

Dit album bevat naast de zwartgeblakerde en folkloristische melodieën ook weer een fijne hoeveelheid black-'n-roll-riffs, à la Carpathian Forest. Een fijne toevoeging tussen alle zware en dramatische melodieën. Naast de gebruikelijke screams zijn er ook weer regelmatig mooie, clean gezongen partijen te horen, die het geheel die heidense inslag verschaffen.

De productie van dit album klinkt weer ontzettend vet en duister. Alles valt op zijn plaats en de variaties aan melodieën en vocalen zorgen ervoor dat deze plaat de aandacht niet verliest. Het is fijn om te horen dat deze band, sinds een plaat als bijvoorbeeld Kvass, heuse sprongen heeft gemaakt binnen de eigen grenzen.

Ondanks dat alles goed en wel klinkt, had ik na het sterke Djevelmakt wat meer pit bij deze heren verwacht. De songs zijn oké, maar wat de kippenvel-factor aangaat, hadden de heren sterker voor de dag kunnen komen. Trouwe fans binnen het genre hebben er weer een paar mooie tracks bij. Derden kunnen wachten op een fraaier vervolg.

Tracklist:
1. Gloria Ablaze
2. Profanum
3. Icons
4. Skavank
5. Daimon
6. Pole In The Ground
7. Tornekratt

Score: 65 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 12 november 2015

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.