Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
    3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernd Basmer (Superior) - 57
  • Bill Janovitz (Buffalo Tom) - 60
  • Doro Pesch (Doro) - 62
  • Hans Rutten (The Gathering) - 57
  • Ian Hunter (Mott The Hoople) - 87
  • Jocke Skog (Clawfinger) - 57
  • Johan De Farfalla (Opeth) - 55
  • Jonne Järvelä (Korpiklaani) - 52
  • Kerry King (Slayer) - 62
  • Luke Brimblecombe (The Disciples Of Zoldon) - 42
  • Matt Pike (High On Fire) - 54
  • Peter Tägtgren (Hypocrisy) - 56
  • Suzi Quatro - 76
  • Tonmi Lillman (Vanguard) - 53

Vandaag overleden:
  • Bidi van Drongelen (Astrosoniq) - 2017
  • Ken Kelly (illustrator) - 2022
  • Quorthon (Bathory) - 2004
Review

Kampfar - Heimgang
Jaar van release: 2008
Label: Napalm Records
Kampfar - Heimgang
Kampfar heeft de smaak schijnbaar weer te pakken. Duurde het na Fra Underverdenen maar liefst zeven jaar, voordat er een nieuwe plaat verscheen, nu is er twee jaar na Kvass alweer een opvolger. Niet dat je mij hoort klagen, want deze nieuwe cd is wederom een uitstekend album geworden.

Hoe graag ik ook luister naar alle symfonische pagan metal bands, er gaat soms gewoon niets boven de pure essentie van het genre. Muziek, waarbij de melodieën uit de gitaren komen en waar agressie nog een flinke rol speelt. Afgezien van een heel licht toetsendekentje later op de cd, maakt Kampfar nog altijd geen gebruik van keyboards en dat is absoluut een voordeel. De muziek is namelijk bijzonder overzichtelijk zonder al die franje. Zo is gelijk te horen hoe goed deze plaat in elkaar steekt. Inferno is al een prima voorbeeld. Een aantal snijdende riffs voeren de boventoon samen met lekker razend drumwerk, terwijl zanger Dolk zijn kenmerkende keelklanken weer veelvuldig laat horen. Het mooiste is dat de band ons in elk nummer trakteert op geweldige melodielijnen, die de duistere folky sfeer alleen maar onderstrepen. Geen gehuppel, of accordeons, maar goed uitgevoerde, zweverige melodieën, die hoorbaar met zorg in elkaar geknutseld zijn.

Kampfar bewijst nogmaals een uiterst creatieve band te zijn, met een volstrekt eigen geluid. De composities kennen verschillende verrassingen en de plaat gaat dan ook pas echt leven na meerdere luisterbeurten. Een slecht nummer kan ik niet aanwijzen, want die staat er niet op. Wel allemaal goede nummers, met als persoonlijk hoogtepunt Skogens Dyp, waar wederom allerlei fraaie melodielijnen in het rond worden gestrooid. Dankzij de transparante en toch vrij rauwe sound klinkt het nergens te lief en men zorgt ervoor dat blije riedels geen roet in het eten gooien. Een heerlijk pagan black metal schijfje is het resultaat.

Tracklist
1. Vantro
2. Inferno
3. Dodens Vee
4. Skogens Dyp
5. Antvort
6. Vansinn
7. Mareham
8. Feigdarvarsel
9. Vettekult
10. Vandring

Score: 87 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 4 oktober 2008

Kampfar - Heimgang
Reactie van iron_dennis op 05-10-2008 om 09:08u
Score: 88 / 100

Wereldplaat!

Kampfar - Heimgang
Reactie van Bronnieponnie op 22-10-2008 om 12:30u
Score: 70 / 100

"Heimgang" is niet slecht, maar wel voornamelijk meer van hetzelfde. Graag een beetje meer inventiviteit de volgende keer!!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.