Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Review

Bullet For My Valentine - Venom
Jaar van release: 2015
Label: RCA Records
Bullet For My Valentine - Venom
"Oh my god is this really the end?", schreeuwt Matt Tuck tijdens de openingstrack No Way Out, van het nieuwe Bullet For My Valentine-album Venom. Ironisch dat hij dit zingt, want na het erbarmelijke niveau van voorganger Temper, Temper, vroeg menig fan zich waarschijnlijk hetzelfde af over het lot van de groep. Het leek er namelijk wel heel erg op dat de melodieuze metalcore-formatie uit Wales het niet meer in zich had om met sterk en pakkend materiaal te komen. Vooral de ingrediënten power en agressie waren een groot gemis en tussen de bandleden was het lang niet koek en ei. Gelukkig zet Venom deze traditie niet voort en komen de heren zelfs met een verrassend sterke plaat voor de dag.

Of dat nu komt doordat oudgediende bassist Jason James afscheid van de groep heeft genomen, of dat de band weer in zee is gegaan met producer Colin Richardson (The Posion, Scream Aim Fire) doet er niet toe, maar de kracht van Bullet For My Valentine lijkt weer herontdekt te zijn. Vooral op de eerste helft van Venom klinkt het weer als vanouds en wordt er een sterke link gelegd met het debuutalbum The Poison. De snelle en afwisselende gitaarriffs, felle drums, agressieve zanglijnen, fijne tempowisselingen en bovenal de screams van Matt Tuck zijn allemaal weer aanwezig en het is vooral laatstgenoemde dat gemist werd.

Ondanks dat het niveau van de begindagen nog niet gehaald wordt, klinken de tracks allemaal zeer energiek en is er voldoende afwisseling. Dit levert een aantal zeer sterke tracks op, zoals No Way Out, Army Of Noise, Broken, You Want A Battle? (Here's A War) en Pariah, maar er zijn ook een paar middelmatige en weinig memorabele songs als The Harder The Heart (The Harder It Breaks) en Skin. Het zijn dan ook vooral de momenten waarop Tuck te veel leunt op zijn cleane vocalen, die weinig indruk maken.

Wat Venom uiteindelijk vooral veel doet, is teruggrijpen naar de sound van The Poison en in mindere mate die van Scream Aim Fire. Logisch, want de albums die daarna uitkwamen (waarbij er meer van die sound werd afgeweken) zijn over het algemeen de door de fans minst gewaardeerde. Het zit hem dan ook al in de naam, want Venom is niet meer dan een ander woord voor poison. Het levert een goede en veelzijdige plaat op, die zich nog niet helemaal kan meten met de sterkste periode van Bullet For My Valentine, maar wel met gemak de laatste twee albums doet vergeten. Fans uit de begintijd van de melodieuze thrash- en metalcoreformatie en vooral van het debuutalbum kunnen deze vijfde langspeler dan ook prima een kans geven.

Tracklist:
1. V
2. No Way Out
3. Army Of Noise
4. Worthless
5. You Want A Battle? (Here's A War)
6. Broken
7. Venom
8. The Harder The Heart (The Harder It Breaks)
9. Skin
10. Hell Or High Water
11. Pariah

Score: 79 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 5 september 2015

Meer Bullet For My Valentine:

Bullet For My Valentine - Venom
Reactie van Erik op 05-09-2015 om 15:58u
Score: 80 / 100

Lekker album weer, zeker na de vorige twee die toch wel tegenvielen. Deze gaat weer meer richting hun eerste plaat The Poison.

Bullet For My Valentine - Venom
Reactie van Laurens op 08-09-2015 om 08:44u
Score: 80 / 100

Helemaal mee eens! Bijna als vanouds. En toch ook wel weer nieuw.

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.