Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 oktober:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • 30 oktober:
  • Thornhill, Ocean Grove en Bloom
  • 31 oktober:
  • Doodseskader en TERRA
  • Kadavar, Slomosa en Orb
  • Ronnie Romero & Gus G en Last Temptation
  • Up The Irons
  • 1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akos Pirisi (To-Mera) - 49
  • Bahij Ghatta (The Hourglass) - 40
  • Daniele Fuligni (Kaledon) - 43
  • Dave Wyndorf (Monster Magnet) - 69
  • Desmond Child (songwriter) - 72
  • Gerald "Jezz" Woodruffe (Black Sabbath) - 74
  • Howard Blake (componist) - 87
  • Malthus (Hellsaw) - 43
  • Sathur (Shores Of Sheol) - 38
  • Timi Hansen (Mercyful Fate)† - 67

Vandaag overleden:
  • Christian Loos (Funeral) - 2006
  • Jerry Lee Lewis - 2022
Review

Transatlantic - Kaleidoscope
Jaar van release: 2014
Label: InsideOut Music
Transatlantic - Kaleidoscope
Het nieuwe jaar is maar net van start gegaan of er staat al een release aan te komen waar progliefhebbers van zullen likkebaarden. Eind januari verschijnt namelijk Kaleidoscope, het vierde album van de all-star groep Transatlantic. Normaliter is dat een term die te pas en (vooral) te onpas wordt gebruikt, maar Transatlantic laat zich op geen enkele andere manier kwalificeren. Met een line-up van Neal Morse (ex-Spock’s Beard, maar inmiddels vooral bekend van zijn solowerk), Roine Stolt (The Flower Kings), Mike Portnoy (ex-Dream Theater en een dozijn andere bands) en Pete Trewavas (Marillion) is immers direct duidelijk dat we hier met een stel meestermuzikanten te maken hebben.

Een nieuw Transatlantic-album is altijd een verrassing voor de fans, maar gelukkig hebben die niet zo lang hoeven te wachten als op The Whirlwind. Het opnameproces is gelijk gebleven aan de voorgaande drie albums: de heren hebben de agenda’s naast elkaar gelegd, hebben gezocht naar een moment waarop ze samen konden komen, en hebben het album al jammend in enkele weken in elkaar gezet. Het zegt alles over de enorme muzikale klasse van dit gezelschap dat Kaleidoscope wederom zo fantastisch en vol diepgang klinkt. Want het zal geen verrassing zijn dat ook Kaleidoscope weer een klein meesterwerkje is geworden.

Er wordt naar de beste traditie afgetrapt met een prog-epos van kolossale omvang. Into The Blue klokt ruim 25 minuten, maar voelt zo naturel en vloeiend aan dat de tijd omvliegt. Het is een machtig nummer, zelfs direct het hoogtepunt van het album, waarin alle muzikanten de ruimte krijgen om hun muzikale klasse te etaleren, maar de band ervoor waakt dat niemand zich verliest in oeverloos technisch gepriegel. De reprise aan het eind van het nummer is prachtig en verrassend genoeg krijgt Daniel Gildenlow (Pain Of Salvation) tijdens het nummer ook nog even de gelegenheid om te schitteren (wat niet moeilijk is gezien zijn adembenemend mooie stem).

Shine is vervolgens een typische Neal Morse-ballad (het nummer was oorspronkelijk ook bedoeld voor Momentum, maar Morse vond het nummer geschikter voor Transatlantic), die in eerste instantie wat standaard aandoet, maar zich toch weer ontpopt tot een erg mooi, subtiel en ontroerend nummer. Black As The Sky is een frivool en fris klinkend nummer. Eigenlijk is alleen de ballad Beyond The Sun wat flauwtjes, zeker als we terugdenken aan meesterlijke ballads als We All Need Some Light en Bridge Across Forever. Het afsluitende titelnummer is weer een epos van ruim een half uur, en dat is toch waar Transatlantic het meest in uitblinkt.

Als ik dan een minpuntje moet noemen, is dit dat het materiaal iets minder spontaan klinkt dan de eerste twee platen van dit gezelschap. Dat kan echter ook ermee te maken hebben dat de bandleden elkaar beter dan ooit aanvoelen. Hoe dan ook, Kaleidoscope is wederom een fantastisch werkstuk geworden waar de liefhebbers van symfonische rock met flinke jaren ’70-invloeden, maar in principe iedereen die van goede muziek houdt, van zullen smullen.

Tracklist:
1. Into The Blue
2. Shine
3. Black As The Sky
4. Beyond The Sun
5. Kaleidoscope

Score: 88 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 januari 2014

Transatlantic - Kaleidoscope
Reactie van Marcel op 29-01-2014 om 11:31u
Score: 80 / 100

goeie recentie,goeie plaat, maar vind vooral de laatste song het titelnummer rommelig en moeilijk pakbaar,
rest van de songs niet zo pakkend als de twee eerste platen, pluspunt is wel dat elk bandlid nu ruimte krijgt,

Transatlantic - Kaleidoscope
Reactie van de pomper op 29-01-2014 om 20:54u
Score: 95 / 100

Geweldige cd!

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.