Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Jaar van release: 2013
Label: Eagle Vision HD

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)

Ondanks dat het meest recente album van Dream Theater, dat eenvoudigweg Dream Theater heet nog geen twee maanden oud is, verschijnt er nu alweer een liveregistratie van het concert dat de band in augustus 2012 gaf in het Luna Park te Buenos Aires, Argentinië. Uiteraard is deze uitgave verkrijgbaar in diverse formats: met cd's, zonder cd's op blu-ray en allerlei combinaties.

Dream Theater pakt altijd alles groot aan; een enorme wereldtour, grote sets en dan heb ik het nog niet eens gehad over de mooie grootse composities en het vakkundig musiceren van de heren. Een avond met Dream Theater is dan ook een hele beleving en dat is iets wat ze op Live At Luna Park perfect hebben weten vast te leggen. De beelden zijn van degelijke kwaliteit en het geluid is piekfijn in orde. Misschien dat de camerastandpunten af en toe iets te beweeglijk zijn, maar dat is slechts een klein punt van kritiek.

De hoofdmoot van deze uitgave bestaat natuurlijk uit het concert dat de heren gaven met een duur van maar liefst 160 minuten. Het materiaal dat voorbijkomt geeft vrijwel het gehele oeuvre van de mannen weer, maar is natuurlijk vooral gericht op A Dramatic Turn Of Events, de eerste schijf zonder drummer Mike Portnoy die plaats heeft gemaakt voor Mike Mangini. Hoewel ik deze plaat een stuk minder indrukwekkend vond dan het meer recente Dream Theater, zit er live gelukkig een stuk meer pit in en dat is mooi, want het album komt integraal voorbij. De nummers van deze schijf die ontbreken tijdens de main show zijn toegevoegd als bonusmateriaal. Daarnaast heeft elke instrumentalist behalve bassist John Myung ruimte gekregen voor een solo en bevat de hoofdshow een akoestisch deel waarbij de groep begeleid wordt door een strijkkwartet. Het klinkt allemaal even indrukwekkend, hoewel het geluid wellicht hier en daar is opgepoetst.

De totale speelduur van deze set bedraagt 240 minuten, en dat betekent dat er naast de show van 160 minuten ook nog eens 80 minuten aan extra's zit in de vorm van meer nummers, het nodige backstage materiaal en een documentaire. Uiteraard zullen er altijd nummers ontbreken, maar die zijn wellicht al terug te vinden op voorgaande live releases. Ondanks dat de timing zo vlak na een studioplaat misschien vreemd is, zal menig fan zeer tevreden kunnen zijn met dit Live At Luna Park.

Tracklist:
1. Bridges In The Sky
2. 6:00
3. The Dark Eternal Night
4. This Is The Life
5. The Root Of All Evil
6. Lost Not Forgotten
7. Drum Solo
8. A Fortune In Lies
9. The Silent Man
10. Beneath The Surface
11. Outcry
12. Piano Solo
13. Surrounded
14. On The Back Of Angels
15. War Inside My Head
16. The Test That Stumped Them All
17. Guitar Solo
18. The Spirit Carries On
19. Breaking All Illusions
20. Metropolis Pt. 1

Bonusmateriaal:
1. These Walls
2. Build Me Up, Break Me Down
3. Caught In A Web
4. Wait For Sleep
5. Far From Heaven
6. Pull Me Under
7. Documentary
8. Trailer
9. Behind The Scenes
10. Cartoon Intro

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 15 november 2013

Meer Dream Theater:

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Een Metalfan op 15-11-2013 om 14:35u

awesome geweldig ze kunnen niet beter, hopelijk dat de nieuwe tour ook op dvd wordt vast gelegd, portnoy wordt snel vergeten zo., perfect

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Johnny op 15-11-2013 om 15:06u

Het zal best goed zijn. Alleen vind ik dat sommige nummers wel op veel live registraties voorbij komen. Ook vind ik het dat het vóór de laatste album had moeten uitkomen. Nu is het niet actueel meer. Maar het zal best goed zijn. Maar ik weet niet of ik het aan zal schaffen. Ze brengen wel veel uit. Maar ja wie weet.

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van sietse Grind op 15-11-2013 om 16:24u
Score: 90 / 100

weer een te gekke dvd van een super te gekke band,portnoy wordt zeker snel vergeten! gewoon aanschaffen die dvd!

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Een Metalfan op 15-11-2013 om 16:51u
Score: 30 / 100

zware tegenvaller
de mix is ronduit slecht en het valt me op de het nu wel heel erg petrucci georienteerd is
zonde dat een band zo afgleid
deze release is net zo goed als de laatste cd, maar zeker in negatief opzicht.
Portnoy wordt wel degelijk gemist

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Jos op 15-11-2013 om 19:00u
Score: 95 / 100

Hele gave dvd. Tof om nummers van A Dramatic Turn live te zien en horen.
Wel een vreemde tijd om hem uit te brengen zo vlak na een nieuwe studioplaat. Nu wil ik liever de nieuwe songs live zien. Afijn, nog ff wachte tot februari

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Rob op 15-11-2013 om 19:30u

Ik moet de muziek er van nog beluisteren maar wanneer heb ik voor het laatst een heel concert op dvd uitgezeten? Nooit. Zeker niet een duur van 160 cq 240 minuten. O ja wel, Iron Maiden's Flight 6-6. Die wel.
Fantastische band overigens Dream Theater en de nieuwe drummer komt over als een aardige, normale vent. Is ook wat waard.
Geen kritiek op Portnoy hoor.

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van da pumper op 16-11-2013 om 08:11u
Score: 100 / 100

de beste band ooit, punt!

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Een Metalfan op 16-11-2013 om 09:05u
Score: 6 / 100

wel leuk om een keer te zien. Ik mis toch wat. Live at budokan maar weer eens kijken.

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Metaller op 18-11-2013 om 15:17u
Score: 95 / 100

super dvd! wat een live bazen zijn het ook!

Dream Theater - Live At Luna Park (dvd)
Reactie van Winston op 07-12-2013 om 12:35u

deze DVD was oorspronkelijk bedoeld om eerder uit te komen, ruim vóór het in mijn ogen tegenvallende nieuwe album.

En hoort niemand het rare 'hijg' geluid in de rustige nummers? The Silent Man bijvoorbeeld?

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.