Enquête

Wat is vooralsnog jouw favoriete studio-album, dat in september 2023 is uitgebracht?

Baroness – Stone
Blackbriar – A Dark Euphony
Brujeria – Esto Es Brujeria
Cannibal Corpse – Chaos Horrific
Corey Taylor – CMF2
Cryptopsy – As Gomorrah Burns
Danko Jones – Electric Sounds
Dying Fetus – Make Them Beg For Death
Graveyard – 6
KK's Priest – The Sinner Rides Again
Kvelertak – Endling
Marduk – Memento Mori
Mercenary – Soundtrack For The End Times
Myrath – Karma
Nervosa – Jailbreak
Primal Fear – Code Red
Primordial – How It Ends
Shining – Shining
Soen – Memorial
Steven Wilson – The Harmony Codex
Sylosis – A Sign Of Things To Come
Taake – Et Hav Av Avstand
Tesseract – War Of Being
Thy Art Is Murder – Godlike
een ander studio-album uit september 2023

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 oktober:
  • Liturgy
  • Terzij De Horde, Mindwar en Bezette Stad
  • Vader en Vomitory
  • 3 oktober:
  • Astrosaur
  • Flotsam & Jetsam en Behind Bars
  • Liturgy
  • 4 oktober:
  • Cerebral Incubation en Epicardiectomy
  • Flotsam & Jetsam
  • Public Image Ltd.
  • 6 oktober:
  • Arena
  • Man As Plague, Bloodsucker en Youth Deprivation
  • Pain, Ensiferum, Eleine en Ryujin
  • ProgPower
  • 7 oktober:
  • Future Palace
  • Loud & Heavy Fest
  • Pain, Ensiferum, Eleine en Ryujin
  • ProgPower
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Collins† - 91
  • Brian Greenway (April Wine) - 72
  • Cub Koda (Brownsville Station)† - 75
  • Earl Slick (Dirty White Boy) - 71
  • Esa Holopainen (Amorphis) - 51
  • Kevin Griffin (Better Than Ezra) - 55
  • Kevin Storm (Cardamon) - 43
  • Mariska Veres (Shocking Blue)† - 76
  • Martin Turner (Wishbone Ash) - 76
  • Matthias Zimmer (Perzonal War) - 45
  • Mikkel Sandager (Mercenary) - 47
  • Ola Aarrestad (The Sins Of Thy Beloved) - 44
  • Richard Oakes (Suede) - 47
  • Robert Lelièvre (Pan)† - 81

Vandaag overleden:
  • Glenn Rambo (Soilent Green) - 2005
Review

Mgła - With Hearts Toward None
Jaar van release: 2012
Label: Northern Heritage
Mgła - With Hearts Toward None
Het is altijd mooi wanneer je als recensent verrast wordt door een band die tot voor kort volstrekt onbekend bij je is, maar wel een verpletterende indruk weet achter te laten. Zeker binnen het blackmetalgenre overkomt me dat de laatste jaren steeds meer, omdat daar talloze interessante vertakkingen en nieuwe ontwikkelingen plaats vinden. Ook het Poolse Mgła zorgt met With Hearts Toward None voor zo’n daverende verrassing, hoewel er weinig experimenteerdrift te horen is.

Integendeel, het zijn juist de enorme gedrevenheid en toewijding waarmee deze band zijn zwaar orthodoxe black metal ten gehore brengt die dit album tot een meesterwerk maken. Niet orthodox in de zin van traditioneel, zoals de talloze Darkthrone- en Burzum-klonen laten horen en waarvan slechts enkele boven het maaiveld uitsteken. Maar in de zin van door orthodox, theïstisch satanisme geïnspireerd. Mgła valt dan ook zowel vanuit conceptueel als muzikaal oogpunt te plaatsen in de hoek van Ondskapt, (het oude) Glorior Belli, Funeral Mist en Deathspell Omega, hoewel With Hearts Toward None minder complex is dan de twee laatstgenoemde namen.

Hoewel Mgła dus wat rechtlijniger te werk gaat, doet dat geen afbreuk aan de kwaliteit. Sterker nog: With Hearts Toward None is echt een beest van een album geworden! Dat komt niet alleen door de uitermate volwassen en intense composities, maar vooral ook door de bezetenheid waarmee frontman M. zijn diabolische hersenkronkels op de luisteraar afbuldert. Zijn machtige stemgeluid klinkt alsof Satan zelf zijn propaganda dicteert aan een willoos toeluisterende mensenmassa.

Er staat geen enkel zwak moment op dit album, maar het smerig slepende With Hearts Toward None II verdient toch wel een eervolle vermelding. Wat een beestachtig nummer! Traag, maar o zo effectief. Maar het maakt niet uit of Mgła gas terugneemt of juist stevig doorraast, zoals op With Hearts Toward None III. Iedere riff is ijzersterk, ieder uitgespuwd woord even giftig en doeltreffend, en iedere drumroffel vol precisie. Hoe vaker ik dit album luister, hoe heviger ik onder de indruk ben. Met afstand het beste blackmetalalbum van het jaar tot nu toe. Marduk, eat your heart out!

Tracklist:
1. With Hearts Toward None I
2. With Hearts Toward None II
3. With Hearts Toward None III
4. With Hearts Toward None IV
5. With Hearts Toward None V
6. With Hearts Toward None VI
7. With Hearts Toward None VII

Score: 90 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 juli 2012

Mgła - With Hearts Toward None
Reactie van Anonymous op 03-07-2012 om 12:00u
Score: 88 / 100

Staan in september in Tilburg

Mgła - With Hearts Toward None
Reactie van Oscar op 08-07-2012 om 13:28u
Score: 4 / 100

Ik vind het echt takke herrie, wat een irritante gitaarlijnen. Ik herken ook helemaal niets uit de recensie. En Marduk klinkt toch vele malen beter moet ik zeggen.

Mgła - With Hearts Toward None
Reactie van zors op 25-11-2015 om 22:54u

Oscar, mss moet je dan beter naar iets anders luisteren. Mss eens de nieuwe mumford &sons proberen? Sukkel

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2023 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.