Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2026 werd uitgebracht?

Amon Amarth - The Allfather Awakens
Brymir - What We Leave Behind
Butcher Babies - Nightbloom
Carnation - Symphony In Flesh
Cirith Ungol - All The Shadows
Enslaved - Mið
Escape The Fate - The Last Goodbye
Forbidden - Forbidden
Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
Gloryhammer - Space 1993
Graveyard - Fever
Greta Van Fleet - Palace For The People
Imminence - Axis Mundi
Insomnium - Netherworlds
Left To Suffer - Unwelcome Guest
Mental Cruelty - Echoes Of A Forlorn Land
Ministry - Hate To Go
Miss May I - No Place For Me
Nickelback - Everything Under The Sun
Queens Of The Stone Age - Perfecth
Rattlesnakes - Shadows In The Night
Shores Of Null - Homesick
Tony Iommi - From The Dark
Wolves In The Throne Room - Estuary
een ander album uit oktober 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
  • 3 november:
  • Carpenter Brut, Health en Vowws
  • Nicko McBrain
  • Puscifer en Dave Hill
  • 4 november:
  • Shinedown en Those Damn Crows
  • The Obsessed en Svetlost
  • 5 november:
  • Any Given Day
  • Hippotraktor
  • Kamelot, Exit Eden en Temperance
  • Sorcery, Cutthroat en Damnation
  • 6 november:
  • Brainstorm festival
  • Electric Eel Shock en De Stekkers
  • Grindpad en Razorblade Messiah
  • O.R.k.
  • Weekend Nachos, Seein' Red, Pressure Pact, Abusive Forms en Opstand
  • 7 november:
  • Brainstorm festival
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Paley (The Paley Brothers)† - 75
  • Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers) - 64
  • Colin Stewart (producent) - 52
  • Craig Nunenmacher (Black Label Society) - 56
  • Dave Linsk (Overkill) - 64
  • Fyfe Ewing (Therapy?) - 56
  • Juha Lehtioksa (Silentium) - 49
  • Larry Ray (Lucifixion) - 49
  • Léo Margarit (Pain Of Salvation) - 45
  • Rick Allen (Def Leppard) - 63
  • Tommy Karevik (Kamelot) - 45
  • Vladi Doose (Emergency Gate) - 46

Vandaag overleden:
  • Mark Craney (Jethro Tull) - 2005
  • Mitch Lucker (Suicide Silence) - 2012
  • Wayne Static (Static-X) - 2014
Concertreview

Black Metal Fest
Op 18 maart 2016 in Willemeen, Arnhem
Een review door Jeffrey
Maar liefst zeven blackmetalbands op vrijdagavond 18 maart in Willemeen te Arnhem tijdens het Black Metal Fest. Een mooi initiatief dat veel publiek trekt, heel veel zelfs. Het evenement is uitverkocht. Publiekstrekkers zijn met name Mgła en Aosoth. Ethraid Engrin, Deus Mortem, Streams Of Blood, Ars Veneficium en Deathrow completeren de affiche.
Nadat de poorten naar de hel zijn opengegaan, betreedt Ethraid Engrin als eerste het cafépodium (op de begane grond), dat met een paar fakkels is verfraaid. Aanvankelijk is er weinig belangstelling, maar gaandeweg het optreden druppelt het publiek binnen. Het matige geluid bij dit in de mist gehulde podium voorkomt dat er veel bijval is, maar het Nederlandse, met bloed besmeurde trio, dat sinds eind 2012 actief is, maakt desondanks een aardige indruk met de ‘Vaderlandse meets Gorgoroth’-achtige, satanistische metal en gorgelscreams in onder andere Bereavement Of A Dream en In De Eeuwigheid Vergaan, beide afkomstig van de promo uit 2014.

Ook in de grote zaal is het nog rustig als Deus Mortem begint met zijn set, maar tegen het einde is er veel belangstelling. De formatie uit Wrocław is sinds 2008 actief en de bandleden hebben hun sporen reeds grotendeels verdiend in Thunderbolt, Azarath en vele andere bands. Muzikaal doet het denken aan Mayhem, Burzum, Darkthrone en Thunderbolt. Vandaag staan de Polen er wat onbewogen bij, maar It Starts To Burn Inside (met memorabele riffs), het razende Receiving The Impurity Of Jeh van de enige full-length Emanations Of The Black Light en een paar nieuwe tracks klinken zeer aangenaam, mede dankzij het goed afgestelde geluid. Hierdoor komen de fraaie leads en de galmende backing vocals goed tot hun recht.

Een muur van ruis voorkomt dat de anti-humane razernij van Streams Of Blood indruk maakt. Pas vanaf Open Your Third Eye, afkomstig van de split met Chant Of Blasphemy (2014), (de overige songs zijn verdeeld over de twee langspelers) zijn de partijen redelijk te onderscheiden, maar ondanks de actieve presentatie is het nauwelijks definieerbaar wat de formatie uit Frankfurt am Main, dat gasmaskers op de versterkers heeft neergezet en de gezichten half bedekt, ten gehore brengt. Er is dan ook totaal geen reactie van het kleine groepje bezoekers.

Veel beter vergaat het Aosoth in de volle grote zaal. De Fransen richten zich vandaag op de recente releases III: Violence & Variations en IV: An Arrow In Heart. Vooral III-1 en Ritual Marks Of Penitence zijn prachtige werkstukken, met zowel razende blastpassages als dreigende, soms sludgy secties. De sfeer van het studiowerk wordt niet overal geëvenaard, maar het gebulder in Temple Of Knowledge, het geraas en de mix van orthodoxe black, second wave en old school death metal bevatten voldoende kwaliteit om te overtuigen. De Parijzenaars tonen zich bovendien actief. Aosoth had derhalve meer bijval verdiend.

Waar bij het hoofdpodium de zaal vol staat, blijft het in het café de hele avond relatief rustig. De bands die daar staan, hebben zoals reeds gemeld te maken met een tegenvallend geluid. In de hoek naar de rookruimte staan nog een paar cd-kraampjes en die staan er boven ook. Boven is het de hele avond zeer gezellig, maar tevens erg druk, met name tijdens Aosoth en Mgła, waardoor niet iedereen de shows goed kan volgen. Van a naar b verplaatsen gaat niet altijd even makkelijk, maar op een paar lompe boeren na, houdt men prima rekening met elkaar.

Het is voor Ars Veneficium het eerste optreden tijdens de Nights Of Terror weekend-tour met Streams Of Blood en Deathrow. De Belgische formatie, die bij organisator Immortal Frost Productions onderdak vindt, heeft met zijn duivelse, agressieve black nog het minste last van de niet ideale akoestiek. Alhoewel niet alles even strak verloopt, zijn de melodieuze riffs zeer aardig en de presentatie naar behoren.

Mgła is vandaag een klasse apart. Dan heb ik het niet over de show, want die is statisch. De Polen staan zoals gewoonlijk met de gezichten bedekt op het podium en komen nauwelijks van hun plaats af. Ze laten de muziek voor zichzelf spreken. Exercises In Futility I en With Hearts Towards None I zijn vroege hoogtepunten op de setlist. Het slot van het optreden, met With Hearts Towards None VII en Exercises In Futility VI is fantastisch. Er klinkt dan ook een welverdiend applaus voor Mgła, dat meer dan tien minuten eerder dan gepland ermee stopt, maar de headlinerstatus meer dan waarmaakt.

In het café is er dan nog een heel geslaagd optreden van het Italiaanse Deathrow. In de studio doet Thorns alles zelf, maar live krijgt hij hulp van vier muzikanten. Ze brengen het er prima vanaf met een mix van primitieve black, punk en heavy metal. Het zijn vooral de punktracks met een partyritme (He, The Destroyer en One By One) die voor vermakelijke taferelen bij het beschonken publiek zorgen. Opvallend is de veelzijdigheid van de stem van Thorns. De man blijkt naast multi-instrumentalist te beschikken over zowel gevarieerde screams als kortstondige heavymetalvocalen. Een zeer overtuigend slot van een zeer gezellig en geslaagd Black Metal Fest.

Setlist Mgła:
1. Mdłości 1
2. Further Down The Nest I
3. Exercises In Futility I
4. Mdłości II
5. With Hearts Towards None I
6. Exercises In Futility II
7. Groza III
8. With Hearts Towards None VII
9. Exercises In Futility VI

Setlist Aosoth:
1. Arrow In Heart
2. III-1
3. Ritual Marks Of Penitence
4. III-5
5. Temple Of Knowledge
6. Appendix C

Setlist Deathrow:
1. Neverending Rain
2. When Trumpets Of Death Sound Triumphant
3. He, The Destroyer
4. Pact To Dissolution
5. Far Away From Paradise
6. One By One
7. The Silent Stranger
8. Worms And Silence
9. The Sentinel

Zoeken
    30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswærilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
  • 4 november:
  • Disembody - Awakening of Ancient Evil
  • Mira Disconnect - Entangled
  • Sentries - Disciples of Void & Fire
  • 6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.