Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Geen concerten bekend voor 21-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amar Ru (Orakle) - 45
  • Ana Lara (Oratory) - 47
  • Andy Galeon (Death Angel) - 54
  • Andy Parker (UFO) - 74
  • DJ Premier (Gang Starr) - 60
  • Eddie Money† - 77
  • Jussi Koponen (Sethian) - 52
  • Marko Tarvonen (Moonsorrow) - 48
  • Metalfan.nl - 25
  • Nobuo Uematsu (The Black Mages) - 67
  • Roger Hodgson (Supertramp) - 76
  • Son House† - 124

Vandaag overleden:
  • Gordon Vicary (technicus) - 2010
  • Steve Richards (manager) - 2004
Review

Doomstone - Disharmonic
Jaar van release: 2003
Label: Source Of Deluge Records
Doomstone - Disharmonic
Dit is niet een nieuw album van het Amerikaanse Doomstone, maar de tweede cd van een Duitse band met dezelfde naam. Déze Doomstone speelt heftige technische death metal met de nodige thrash invloeden, en dat gaat ze zeer goed af!

De muziek van de Duitsers doet denken aan die partij gave technische death metal bands die begin jaren '90 opdoken: Atheïst, post-"Spiritual Healing" Death, Cynic en ons eigen Pestilence. Vooral de invloed van Death is zeer goed hoorbaar. Doomstone klinkt door de superieure, moderne productie echter een stuk krachtiger, wat bijdraagt aan het verschil tussen deze band en de bands die het genre op de kaart zetten. Wat betreft geluid klinken albums als "Focus" en "Spheres" immers alles behalve krachtig, vooral als je ze nu nog eens luistert.

Daarbij komt dat de muziek van Doomstone een stuk agressiever is dan die van z'n voorvaderen. De nummers van "Disharmonic" bevatten een behoorlijk aantal thrashy stukken, waardoor ik toch nog een zeker retro-gevoel aan deze plaat overhoud. "Disharmonic" doet enigszins denken aan de tijd dat death metal nog verstokt was van de thrash-passages. Wat dat betreft heeft Doomstone ergens wel wat weg van de Italiaanse cult-band Necrodeath, maar uiteraard een stuk technischer, en zonder black metal invloeden.
De dynamische songs worden retestrak uitgevoerd, wat natuurlijk ook wel een vereiste is voor een technisch death metal album, maar de uitstekende instrumentbeheersing van de heren verdient gewoon een complimentje. Vooral de ritmesectie krijgt het zwaar te verduren. Zanger Eric Kuhnen heeft het ook behoorlijk druk met z'n dynamische afwisseling tussen diepe grunts en raspige screams. Werkelijk alles is in orde bij deze band!

Nummers die eruit springen zijn "Hypocrites" (een perfecte manier om zo'n album te beginnen, gaaf refrein), "Killing Ground" (complex nummer), "Extinction" (lekker agressief) en "Infection" (pakkend en thrashy). Echt zwakke tracks staan er niet op "Disharmonic", elk nummer kent wel weer een aantal memorabele passages en gave ideeën.

Melodie, technische virtuositeit, energie en gave vocalen, geserveerd op een bedje van death/thrash metal… "Disharmonic" beschikt over veel admirabele eigenschappen. Het gaat zelfs zo ver dat deze Duitsers mij die andere Doomstone spontaan doen vergeten! Zonder meer de grootste verrassing van de maand.

Tracklist:
1. Intro
2. Hypocrites
3. Sleepwalker
4. Killing Ground
5. Evolutions Wheel
6. Extinction
7. Lost
8. Infection
9. Faces
10. Misanthrope

Score: 90 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 2 juli 2003

Meer Doomstone:

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.