Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van My Dying Bride?

As The Flower Withers [1992]
Turn Loose The Swans [1993]
The Angel And The Dark River [1995]
Like Gods Of The Sun [1996]
34.788%... Complete [1998]
The Light At The End Of The World [1999]
The Dreadful Hours [2001]
Songs Of Darkness, Words Of Light [2004]
A Line Of Deathless Kings [2006]
For Lies I Sire [2009]
A Map Of All Our Failures [2012]
Feel The Misery [2015]
The Ghost Of Orion [2020]
A Mortal Binding [2024]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 oktober:
  • Floor Jansen
  • 18 oktober:
  • Annisokay, Heart of a Coward en The Narrator
  • Delain, Moonlight Haze en Sinheresy
  • Helloween en Beast In Black
  • 19 oktober:
  • Battle Beast, Vanaheim en Solarcycles
  • Dominum en Majestica
  • Gutrectomy, Ruins of Perception en Heretix
Kalender
Vandaag jarig:
  • Big Joe Williams† - 122
  • Björn Yttling (Peter Bjorn And John) - 51
  • Bob Mould (Hüsker Dü) - 65
  • Bob Weir (Grateful Dead) - 78
  • Casey Grillo (Kamelot) - 49
  • Chad Gray (Mudvayne) - 54
  • Conrad Hultermans (X-Tinxion) - 51
  • Dave Sherman (Spirit Caravan)† - 59
  • Dustin Smith (Riot City) - 34
  • Elizabigore (Metalucifer) - 63
  • Emile Ford† - 88
  • Ethan Luck (Demon Hunter) - 47
  • Flea (Red Hot Chili Peppers) - 63
  • Fred Turner (Bachman-Turner Overdrive) - 82
  • Guy LeBlanc (Camel)† - 65
  • Jean-François Dagenais (Kataklysm) - 50
  • Joakim Sterner (Necrophobic) - 55
  • Johan Söderberg (Amon Amarth) - 53
  • John Mayer - 48
  • Joni Miettinen (Entwine) - 46
  • Josef "Seehb" Altmann (Wolfchant) - 37
  • Marc Reign (Destruction) - 55
  • Martin van Beek (Non-Divine) - 44
  • Mat Sinner (Primal Fear) - 61
  • Nader Sadek - 45
  • Nico (The Velvet Underground)† - 87
  • Riky Mena (Avulsed) - 42
  • Roger Hawkins (Bob Seger)† - 80
  • Rosa de la Cruz (Ankor) - 38
  • Ryan Huthnance (Mortal Sin) - 37
  • Tomas Lindberg (At The Gates)† - 53
  • Tony Carey (Rainbow) - 72

Vandaag overleden:
  • Leonard Chess (Chess Records) - 1969
  • Oli Herbert (All That Remains) - 2018
Review

Njiqahdda - Yrg Alms
Jaar van release: 2009
Label: Pagan Flames
Njiqahdda - Yrg Alms
De combinatie van goedkope opnameapparatuur en wereldwijde internettoegang heeft veel mogelijkheden geopend voor allerlei thuisklusbandjes. Met name de blackmetalscene kent een ware zondvloed aan hobbyprojecten van lieden die iedere demo zelf opnemen en uitbrengen, met als gevolg bands die zich in de kijker proberen te spelen door middel van hun omvangrijke discografie. Het resultaat kan erbarmelijk zijn (Zarach 'Baal' Tharagh), variëren van matig tot behoorlijk (Drowning The Light, Moloch) of zelfs grotendeels indruk maken (Nadja).

Het Amerikaanse Njiqahdda heeft de eerste indruk in ieder geval tegen. Want zeg nu zelf: een of ander vaag duo dat de afgelopen jaren meer dan veertig (!) releases in eigen beheer heeft uitgebracht, een soort psychedelische lo-fi shoegaze black metal maakt, en zijn albumtitels en teksten baseert op een eigen fantasietaal – dat belooft toch niet veel goeds? Welnu, ik kan jullie gerust stellen. Hoe het met het grootste deel van Njiqahdda’s immense output zit, weet ik niet, maar het materiaal op Yrg Alms is bijzonder sterk.

De vijftien minuten durende opener Ingratuu Maate Lagentii klinkt op het eerste gehoor qua riffs vrij eenvoudig, maar een goede hoofdtelefoon doet wonderen. Dan valt pas op dat onder de ietwat beklemmende productie een breed scala aan zweverige keyboards en effecten schuilgaan, waardoor de sound behoorlijk verrijkt wordt. De onder de gruizige klanken bedolven krijszang is dusdanig vervormd dat het slechts een extra instrument wordt in het rijke klankentapijt dat Njiqahdda hier produceert.

Het knappe aan Yrg Alms is dat de band zelfs tijdens de versnellingen nog heerlijk zweverig en meditatief blijft klinken, waardoor een vergelijking met een band als Wolves In The Throne Room voor de hand ligt. Het meer ingetogen akoestische getokkel dat bij vlagen de overhand neemt, verraadt weer invloeden uit het postrockgenre (zoals Sombre Fortu duidelijk maakt). Met lange nummers als Saavolungaat en het uitstekende titelnummer neemt de band ruim de tijd om de luisteraar onder te dompelen in zijn psychedelische blackmetalwereld. Afsluiter Abyssii Iiortuu Liomaatiin tapt uit een ander vaatje: het is een lang, maar zeer sfeervol ambientnummer dat laat horen dat Njiqahdda ook met dat genre uitstekend uit de voeten kan.

Op Yrg Alms blijkt gelukkig uit niets dat Njiqahdda door de vele releases ongeïnspireerd werk aflevert. Sterker nog: de band bedwelmt en benevelt – en doet dat op een bijzonder indrukwekkende wijze. Het is een album dat fans van Wolves In The Throne Room en Agalloch tot en met Nadja moet kunnen aanspreken. Wat mij betreft is Yrg Alms dan ook een album dat een absolute aanrader is voor de liefhebbers van avontuurlijke, psychedelische black metal.

Tracklist:
1. Ingratuu Maate Lagentii
2. Sombre Fortu
3. Saavolungaat
4. Yrg Alms
5. Abyssii Iiortuu Liomaatiin

Score: 85 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 26 juli 2011

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.