Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Dornenreich - Flammentriebe
Jaar van release: 2011
Label: Prophecy Productions
Dornenreich - Flammentriebe
Het is niet overdreven om te stellen dat het Oostenrijkse Dornenreich niet graag in herhaling valt. Sinds het begin van zijn carrière heeft deze band een vrij unieke sound gehad, waarbij men zich bovendien niet liet tegenhouden door genregrenzen en andere beperkingen. Hoewel de eerste albums nog vooral in het teken van black metal stonden, evolueerde Dornenreich de afgelopen jaren tot een soort curieuze mengelmoes van ambient, duistere folk en rock. Met het minimalistische, eigenzinnige In Luft Geritzt leverde de band wat mij betreft een van zijn beste albums tot op heden af.

Degenen die dachten dat ze Dornenreich inmiddels wel doorgrond hadden, komen met het begin dit jaar verschenen Flammentriebe van een koude kermis thuis. De band grijpt op dit album – verrassend – juist weer terug op haar oude roots, hoewel de folk- en rockinvloeden nog steeds merkbaar aanwezig zijn in de sound van de band. Toch is Flammentriebe nauwelijks te vergelijken met zijn voorganger: de nummers zijn agressiever en het metalgehalte is vele malen hoger. Opener Flammenmensch maakt dat al direct duidelijk met zijn scherpe riffs, hoewel de subtiel ingezette vioolpartijen verraden dat Dornenreich nog altijd een eigenzinnige band is.

Eigenlijk staat Flammentriebe bol van dit soort fraai samenspel tussen blackmetalinvloeden en de ingetogen sfeer van In Luft Geritzt. Dat leidt dan ook tot afwisselende nummers. Zo begint Wolfpuls met een groovend, haast catchy ritme, maar schakelt de band net zo makkelijk terug naar zeer ingetogen getokkel. Toch weet Dornenreich de aandacht iets minder goed vast te houden dan op zijn voorganger. Met name naarmate het eind in zicht komt, gaan de nummers daarvoor iets te zeer op elkaar lijken en sleept de muziek, zoals bij afsluiter Erst Deine Träne Löscht Den Brand, zich net iets te lang voort. Flammentriebe is dan ook zeker geen slecht album geworden, maar op basis van de vorige albums is de plaat minder spannend uitgevallen dan ik had gehoopt.

Tracklist:
1. Flammenmensch
2. Der Wunde Trieb
3. Tief Im Land
4. Wolfpuls
5. Wandel Geschehe
6. Fährte Der Nacht
7. In Allem Weben
8. Erst Deine Träne Löscht Den Brand

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 juni 2011

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.