Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Cseh (Casketgarden) - 45
  • Ben Kasica (Skillet) - 42
  • Bjørn Dencker (Dodheimsgard) - 50
  • Ed O’Brien (Radiohead) - 58
  • Frédéric Renaut (Elvaron) - 50
  • George Marino (technicus)† - 79
  • Johan van Stratum (Stream Of Passion) - 44
  • Lari Kuitunen (Vanguard) - 47
  • Maciej "Maxx" Koczorowski (Chainsaw) - 47
  • Michael Kamen (componist)† - 78
  • Mikko Seppänen (Vanguard) - 43
  • Phil Mogg (UFO) - 78
  • Philip Labonte (All That Remains) - 51
  • Robert "Litza" Friedrich (Acid Drinkers) - 58
  • Rocco Mastromarino (Apothys) - 43
  • Rolf Kempf (songwriter)† - 79
  • Terence Holler (Eldritch) - 58

Vandaag overleden:
  • Joey Ramone (Ramones) - 2001
Review

Ring Of Fire - Dreamtower
Jaar van release: 2002
Label: Frontier Records
Ring Of Fire - Dreamtower
Het is bijna drie jaar geleden dat Ring of Fire haar debuutalbum heeft uitgebracht dat qua muziek een combinatie van neo-klassiek en progressieve rock was. 'Dreamtower' is het nieuwe studioalbum van deze band, de band rondom keyboard wizard Vitalij Kuprij en zanger Mark Boals. Hoewel, als je de line-up bekijkt, zou je zeggen dat dit meer op een ander soloproject van Mark Boals lijkt; Mark Boals (zang), Tony MacAlpine (gitaar, additional keyboard), Vitalij Kuprij (keyboards), Philip Bynoe (bas) en Virgil Donati (drums). Het zit namelijk zo. Zanger Mark Boals bracht in 2000 zijn tweede soloalbum uit, getiteld 'Ring of Fire'. Op bassist Philip Bynoe na, speelden de bovengenoemde muzikanten mee op dit album. Vervolgens werd in 2001 het album 'Oracle' uitgebracht, onder de naam Ring of Fire. En… op het laatste soloalbum van Mark Boals 'Edge of the World' (2002) speelden ze immers ook mee. Vandaar dus! De hoeveelste plaat van Ring of Fire dit ook mag zijn, kan het me eigenlijk geen reet schelen. Deze heren hebben gewoon goed werk verricht en leveren hiermee een goed product af.

Openingstrack 'My Deja-Vu' is een neo-klassiek nummer dat meer naar Yngwie Malmsteen klinkt. Samen met het nummer 'The Pharaoh's Curse' past dit nummer makkelijk tussen Yngwie's albums als Trilogy (1986) of Eclipse (1990). Ondanks dat deze nummers tot de mooie momenten behoren, ben ik echter blij dat niet alle nummers op dit album naar de bovengenoemde Yngwie's album klinken. Deze openingstrack wordt gevolgd door reeks nummer van goede kwaliteit; 'Dreamtower', 'Refuge Of The Free', 'Blue Sky' en 'Until The End Of Time'. Het laatstgenoemde wordt met een mooi klassiek stukje door Vitalij geopend. Band valt in en vervolgens maakt men het samen tot het beste moment van de plaat. Dit nummer is simpelweg veruit de beste.

De bekende ingrediënten worden opnieuw gemixt en vervolgens in de pan gebakken waardoor 'Dreamtower' voor hun fans vertrouwd klinkt. Niks nieuws, maar het neemt niet weg dat het wachten beloond wordt. Boals laat zijn kwaliteiten/technieken opnieuw horen die op dit dertien tellende album goed verspreid zijn; die ene keer schreeuwen longen uit zijn lijf als bij nummers 'Undone' en 'Dreamtower' en die andere keer zingt hij melodieus tevens dramatisch als bij nummers 'Make Believe' en 'Blue Sky'. Het laatstgenoemde is een mid-tempo ballad, waar Tony's gevoelige spel mooi gecombineerd wordt met Vitalij's spel. De meeste nummers duren meer dan vijf minuten, waardoor men, in dit geval genoeg tijd krijgt om zijn kunnen te laten horen; niet te veel en niet te weinig.

Kortom, dit album is een technisch hoogstandje waar songs en virtuositeit goed in balans zijn. Als je van bands als Stratovarius, Masterplan en Kamelot houdt, is 'Dreamtower' een aanrader.

Tracklist:
1. My Deja-Vu
2. Dreamtower
3. The Pharaoh's Curse
4. Refuge Of The Free
5. Blue Sky
6. Laputa
7. Until The End Of Time
8. System Utopia
9. Ghost Of America
10. Invisible Man
11. Make Believe
12. Murder By Numbers
13. Undone

Score: 87 / 100

Reviewer: Jeffry Mulyadi
Toegevoegd: 11 juni 2003

Meer Ring Of Fire:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.